22 lutego 2016

Zakazane Gwiazdy – Kosmiczni Marines i Chaos

Zakazane_gwiazdy

Przegląd sił

Zakazane gwiazdy wkrótce pojawią się w Polsce. Z tej okazji chcielibyśmy przybliżyć Wam frakcje, którymi będziecie mogli dowodzić. Dzisiaj dokonamy krótkiego przeglądu sił Kosmicznych Marines i ich mrocznych przeciwników – Kosmicznych Marines Chaosu. Dzisiaj prezentujemy krótkie tło fabularne, modele i podstawowe jednostki dla tych dwóch frakcji.

Podniebne fortece

Kosmiczni Marines Adeptus Astartes to najdoskonalsi żołnierze, jakich stworzyła ludzkość. Każdy z nich to genetycznie zmodyfikowany postczłowiek, odziany w wykonany z ceramitu i adamantium pancerz wspomagany i uzbrojony w najbardziej zaawansowaną broń skonstruowaną przez Adeptus Mechanicus. To nieznający strachu Aniołowie Śmierci. Kosmiczni Marines z zakonu Ultramarines to genetyczni dziedzice Partiarchy Robouta Guillemana i słyną w całej galaktyce ze swej lojalności, honoru i niezachwianego oddania, by chronić Imperium Ludzkości.

fs01-brightultramarine

Ultramarines ruszają do boju wyposażeni w 4 jednostki Zwiadowców, jeden oddział Kosmicznych Marines i Krążownik szturmowy, dzięki któremu mogą szybko wysłać jednostki na pole bitwy. Ten zestaw jednostek pozwala skutecznie radzić sobie ze zdobywaniem planet i eliminowaniem wrogich oddziałów we wczesnych etapach gry. Dzięki Fabryce, z którą Ultramarines zaczynają grę, są w stanie szybko zmobilizować kolejne jednostki i wybudować maszyny wojenne. Dowodzenie starożytnym zakonem Kosmicznych Marines ma jeszcze jedną zaletę – siła i przedsiębiorczość Imperium pozwala na szybsze ulepszanie jednostek, niż w przypadku innych frakcji. Za każdym razem, kiedy gracz Ultramarines rozpatruje rozkaz Dominacji, może wydać jeden materiał, aby wymienić jednostkę lekko uzbrojonych Zwiadowców na ciężkozbrojnych Kosmicznych Marines, lub by jeden oddział Kosmicznych Marines ulokować w Transporterze szturmowym.

fs01_plastic_spacemarines

A trzeba przyznać, że Transportery szturmowe są niezwykle groźnymi pojazdami. Odporne na większość typowych ataków i broni są niezastąpione we wbijaniu się głęboko w szeregi wroga i sianiu tam spustoszenia. Wybiegający ze środka, głodni walki Kosmiczni Marines rozpętają prawdziwe piekło w sercu wrogiej armii.

Siły ciemności

Dziesięć tysięcy lat temu, podczas Herezji Horusa, połowa legionów Kosmicznych Marines zwróciła się przeciwko Imperium Człowieka, profanując śluby złożone Imperatorowi Ludzkości, i przyłączając się do plugawych bogów Chaosu. W tym mrocznym czasie zdradzieccy Kosmiczni Marines niemalże rzucili Imperium na kolana i od tamtej pory, przez całe tysiąclecia nękają ludzkość, dążąc do upadku wszystkiego, co powstało w imię Boga-Imperatora. Kosmiczni Marines Chaosu z Pożeraczy Światów to wyjątkowo krwiożerczy berserkerzy nawet jak na standardy ich nikczemnych braci, którzy oddali się morderczym żądzom wzbudzanym przez Khorna, Boga Krwi.

bc05_4357_legacyweapon_diegogisbertllorens

Chaos gromadzi coraz więcej mocy w Herakonie, co znaczy, że z łatwością może wysyłać do boju gigantyczne, górujące nad ludźmi Drednoty Chaosu, które łączą siłę uderzeniową czołgu z niezrównoważonym umysłem psychotycznego maniaka. Z tymi bestiami nawet armie chaosu muszą obchodzić się ostrożnie – wypuszczone na wolność nie zaznają spokoju, dopóki nie zniszczą wszystkiego, co znajdzie się w zasięgu ich wzroku. Jest jednak coś, w cieniu czego nawet Drednoty wydają się tylko niewinną zabawką. Mowa o Tytanach Chaosu „Reaver”. Te olbrzymie konstrukty są najpotężniejszą jednostką dostępną frakcji Chaosu – uświęcone przez samych bogów Choasu sieją zniszczenie i skutecznie rozrywają wrogów na strzępy. Tytany Chaosu są tak przerażające, że pomniejsi wyznawcy Chaosu często składają im ofiary, a nawet oferują własne życie, by zaspokoić ich głód krwi.

fs01_plastic_chaos

Podczas gdy Drednoty Chaosu biorą szturmem twierdze na ziemi, Wielkie krążowniki „Repulsive” terroryzują wszystko, co znajdzie się w osnowie. Olbrzymie statki Kosmicznych Marines są zaprojektowane specjalnie do łatwego podbijania planet – statki Kosmicznych Marines Chaosu nie tylko radzą sobie z tym prostym zadaniem, ale także są w stanie wytrzymać nawet najcięższy ostrzał i odpowiedzieć kanonadą ognia, która zmiecie wrogie okręty w kilka sekund.

Wszechświat w płomieniach

Kogo wybierzesz? Świętych Kosmicznych Marines, nieznających strachu i nie korzących się przed nikim z wyjątkiem Imperatora? Czy Kosmicznych Marines Chaosu, których zdeformowane ciała są na zawsze przeklęte przez krwawych bogów, a siła ognia nie ma sobie równych?