3 stycznia 2017

XCOM: Ewolucja

xcom_ewolucja_box

Mamy przyjemność zapowiedzieć nowy dodatek do gry planszowej XCOMXCOM: Ewolucja.

Poza siłami obcych, szerzącymi panikę na wszystkich kontynentach, w grze pojawi się także EXALT – ludzka organizacja, która wykorzystuje zamęt siany przez inwazję obcych, aby wedrzeć się do bazy XCOM i zinfiltrować grupę u źródła. Technologia EXALT wprowadza nowe stany zagrożenia, wyzwania i kryzysy, z jakimi będą musieli się zmierzyć gracze.

Od momentu rozpoczęcia wojny drużyna XCOM poczyniła postępy w badaniach w swoich tajnych laboratoriach. Odkryto nową, pozaziemską substancję zwaną Meld, która przyczyniła się do wielu przełomowych osiągnięć na polu biomechaniki. Dzięki temu w arsenale XCOM pojawiła się nowa, potężna broń – Żołnierze MEC.

xc02_xcom_ewolucja_sample

Zagrożenie EXALT

Paramilitarna grupa EXALT chce wykorzystać wojenny chaos, aby przejąć władzę nad światem. XCOM zostaje zmuszone do walki na dwóch frontach – inwazja obcych wciąż się nasila, a EXALT usiłuje zinfiltrować waszą organizację. Rozszerzenie Ewolucja wprowadza dwa nowe plany inwazji, które mogą zostać dodane do aplikacji towarzyszącej grze.

xcom_ewo_przygwozdzenie

xc02_token_exaltXCOM: Ewolucja wprowadza żetony EXALT, które reprezentują zagrożenie związane z podstępnymi działaniami niebezpiecznej organizacji. Wpływają one na różne zadania w grze, zwiększając poziom niebezpieczeństwa. Misje i zadania z oznaczeniem Niebezpieczny wymagają rzutu sześciościenną kością obcych z rozszerzenia, zamiast ośmiościenną kością z podstawowej wersji gry, co sprawia, że łatwiej o wynik równy lub niższy od wartości zagrożenia.

Odkrycie Meld

Tajemnicza substancja Meld w końcu pojawia się także w grze planszowej XCOM. Podobnie jak w grze komputerowej, badania nad Meld pomogą XCOM stworzyć najbardziej zaawansowaną broń i odkryć nowe technologie, dzięki którym osiągnie przewagę nad obcymi.

Siły XCOM zawsze zaczynają starcie z obcymi na niższym poziomie technologicznym i tylko od umiejętności adaptacyjnych drużyny i rozwoju badań zależy, czy będą miały szansę na zwycięstwo. Meld jest kluczowa dla tych dokonań, a dzięki rozszerzeniu XCOM: Ewolucja pojawi się teraz w grze planszowej w postaci żetonów i dodatkowych nagród za szybkie wypełnianie misji.

Odkrycie Meld pozwala naukowcom XCOM stworzyć elitarne jednostki Żołnierzy MEC. Te potężne oddziały składają się z wysoko wyspecjalizowanych żołnierzy, którzy znacząco zwiększają szanse na sukces w obronie bazy i wypełnieniu misji. Jednak te specjalne jednostki nie są dostępne od samego początku – gra wymaga od Głównego Naukowca znalezienia sposobu na stworzenie ich poprzez przeprowadzenie badań w nowym Laboratorium Cybernetycznym.

Ostatnia nadzieja ludzkości

To jeszcze nie koniec wojny. Wewnętrzny rozłam ludzkości może sprawić, że ostateczna bitwa przybierze zaskakujący obrót. Jak poradzicie sobie z dwoma wrogami naraz? XCOM musi stać się czymś więcej, niż był do tej pory. Wykorzystaj nowe zasoby i broń, żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. XCOM ewoluuje.