17 marca 2017

X-wing: Fala XI

swx64-66_titleimage

Moc zespaja wszystkie żywe istoty. Piraci, imperialni kadeci, wojownicy Wookieech – nie ważne gdzie są, co robią, z kim walczą – wszyscy są jednością w Mocy. Wszyscy biorą udział w odwiecznej walce między ciemną i jasną stroną.

Z wielką przyjemnością zapowiadamy trzy nowe statki do gry X-wing, wchodzące w skład XI fali rozszerzeń:

- Kanonierka Auzituck

- Bombowiec Scurrg H-6

- TIE Aggressor

Te trzy nowe statki wprowadzają moc wybuchowych możliwości, zamkniętych zgrabnie w mechanice gry. Zaawansowane bombowce. Wyspecjalizowane myśliwce. Podwójne ulepszenia. Nowe zdolności, które wymuszają nieoczywiste zagrania i strategie. Znajdziecie tu wszystko, żeby ulepszyć swoje eskadry.

Kanonierka Auzituck

Zbudowana na Kashyyyk i wyposażona w podwójne działa laserowe Sureggi o szerokim kącie ostrzału Kanonierka Auzituck była zawsze poważnym zagrożeniem dla łowców niewolników w systemie Kashyyyk. Pilotowana przez nieustraszonych Wookeech stała się symbolem robiącej wrażenie siły ognia z niezwykłą wytrzymałością.

W grze X-wing Kanonierka Auzituck pełni rolę rebelianckiego statku na małej podstawce, mogącego pochwalić się ponadprzeciętnymi statystykami (szczególnie jeśli chodzi o wartości defensywne – niełatwo zlekceważyć mały statek, który ma 6 punktów wartości kadłuba i 3 osłony). Co więcej Auzituck potrafi wytrzymać więcej niż inne statki, dzięki zmodyfikowanej wersji akcji umocnienia, wykorzystywanej dotychczas przede wszystkim w formacie epickim.

swx64_spread

Grafika poglądowa komponentów rozszerzenia. Wszystkie elementy zostaną przygotowane w języku polskim.

W formacie standardowym, za każdym razem, kiedy przeprowadzasz akcję umocnienia swoją Kanonierką, wybierasz strefę dziobową lub rufową statku i kładziesz w niej dwustronny żeton umocnienia. Do końca rundy, jeśli umocniłeś dziób Auzitucka, otrzymujesz dodatkowy symbol uniku, jeśli atakujący znajduje się w Twoim polu rażenia. Jeśli przydzieliłeś żeton do rufy, otrzymasz dodatkowy unik przeciwko statkom nieznajdującym się w Twoim polu rażenia.

Bombowiec Scurrg H-6

Scurrg H-6 został zaprojektowany jako uniwersalny statek bojowy. Wyposażono go w potężne osłony i cały wachlarz niszczycielskiej broni. Dodatkowo statek był zaskakująco zwrotny, biorąc po uwagę ciężkie uzbrojenie. Jeden z wczesnych prototypów został skradziony przez niesławnego kapitana Nyma, pilota znanego ze swoich heroicznych wyczynów podczas Wojen Klonów, służby Rebelii i przewodzenia piratom w systemie Karthakk.

swx65_spread

Grafika poglądowa komponentów rozszerzenia. Wszystkie elementy zostaną przygotowane w języku polskim.

Poza pomalowanym statkiem Bombowiec Scurrg H-6 na małej podstawce w tym zestawie dodatkowym znajdzie się nie jedna, a dwie wersje Kapitana Nyma – jedna, która pozwala wzmocnić frakcję rebeliantów i druga, która przedstawia pirata związanego z frakcją Szumowin i Nikczemników.

Dwie wersje kapitana Nyma i specjalny Tytuł Havoc to tylko niewielka część zestawu. W środku znajdziesz także trzy inne karty statku i dziewięć ulepszeń, które wykorzystasz, aby usiać przestrzeń kosmiczną minami, salwami rakiet i torped.

TIE Aggressor

TIE Aggressor został zaprojektowany z myślą o wyjątkowo długich misjach i atakach na linie zaopatrzenia. Dzięki temu statkowi będziesz mógł zarówno atakować na bliskim dystansie, jak i ostrzeliwać wrogów z daleka potężną wieżyczką i artylerią. Piloci TIE Aggressora byli szkoleni w lataniu z różnymi konfiguracjami uzbrojenia, dzięki czemu będziesz mógł łatwo dostosować statek do potrzeb swojej eskadry.

Nowy statek Imperium wprowadza do gry mnóstwo opcji taktycznych. Wiele z tych możliwości jest zapewnianych przez wyposażenie statku w wieżyczkę (np. Zsynchronizowaną wieżyczkę lub Podwójną wieżyczkę laserową). Dwa miejsca na rakiety sprawiają, że TIE Aggressor staje się jeszcze bardziej uniwersalnym statkiem. Potencjał tych rozwinięć będzie można wykorzystać m. in. dzięki nowym Niekierowanym rakietom.

swx66_spread

Grafika poglądowa komponentów rozszerzenia. Wszystkie elementy zostaną przygotowane w języku polskim.

W rozszerzeniu, poza pomalowanym modelem TIE Aggressora, znajdziesz cztery karty statku, pięć ulepszeń i wszystkie znaczniki potrzebne, żeby go pilotować.

Rozbuduj swoje eskadry

Z nową baterią dział, rakiet, bomb i wież wkrocz w nowy rozdział w grze X-wing. Jak wykorzystasz te trzy statki XI fali? Rozbudujesz swoje eskadry o niezwykle wytrzymałe Kanonierki Auzituck? W której frakcji wykorzystasz Kapitana Nyma? Wzbogacisz swoją eskadrę TIE o nowe możliwości oferowane przez TIE Aggressora? Wybór należy do Ciebie.

XI fala rozszerzeń pojawi się w sklepach już w drugim kwartale 2017 roku.