13 maja 2016

X-wing – Bohaterowie Ruchu Oporu

Bohaterowie Ruchu Oporu wprowadzają do gry najważniejsze postaci z najnowszej części Star Wars. Wprost z ekranów kin na stoły graczy trafią Rey, Finn, Han Solo i Poe Dameron. Rey i Han Solo pokierują nową wersją Sokoła Millenium, którego nowy model wiernie reprezentuje statek, który znalazł się w filmie, podczas gry Poe zasiądzie za sterami swojego niezawodnego X-winga T-70. Moc przebudziła się – odpowiedź na jej wezwanie!

Poza dwoma wysokiej jakości modelami statków, Bohaterowie Ruchu Oporu wprowadzają do gry 10 kart statków, 18 ulepszeń i wszystkie potrzebne do gry znaczniki manewrów i żetony. Oznacza to, że w zestawie znajdą się m. in. nowi piloci, Poe Dameron z zawrotną wartością pilota „9”, karty statków zarówno dla Hana Solo jak i Chewbacci z nowymi zdolnościami, nowe karty talentów elitarnych pilotów, czy unikatowy Tytuł dla Sokoła Millennium i Czarnego.

Sokół Millennium

swx57_falcon_plastic_left

Nowy Sokół Millennium znacząco różni się od tego, którego można znaleźć w rozszerzeniu Sokół Millennium. Nie tylko model wykazuje znaczące różnice i wiernie oddaje stan statku w filmie Przebudzenie Mocy, ale również jego tytuł wprowadza do gry nową zdolność. Sokół Millennium w zestawie Bohaterowie Ruchu Oporu przypomina bardziej statek zwinnie pilotowany przez Rey w Przebudzeniu Mocy, niż jego wersję, za której sterami zasiadał Han Solo, charakteryzujący się tym, że potrafił wyjść bez szwanku z najtrudniejszej sytuacji. Nowy Sokół Millennium pozwoli na częstsze łapanie wrogów w zasięg strzału, stając się bardziej agresywnym statkiem.

rey

Oczywiście wśród Bohaterów Ruchu Oporu nie mogło zabraknąć karty Poego Damerona. Model jego X-winga jest starannie wykonany i pomalowany w dobrze znane z filmu kolory. Zmieniono także kilka drobnych detali, w tym astromecha, który teraz przedstawia wiernego kompana i przyjaciela Poego – BB-8. Co ciekawe jego zdolność nie różni się od jego poprzedniej wersji:

poedameron

swx57_xwing_plastic_left

To, co na prawdę wyróżnia tę wersję karty, to niesamowita wartość umiejętności pilota podniesiona z „8” do „9”. Zwiększa to oczywiście koszt statku z 31 do 33 punktów, jednak jednocześnie stawia Poego wśród najlepszych i najszybszych pilotów w całej grze X-wing, gdzie bazową wartość „9” posiadają tylko tak znane karty jak Darth Vader czy Wedge Antilles.

Masz tę Moc!

Bohaterowie Ruchu Oporu przybędą do polskich sklepów już w III kwartale 2016. Przygotujcie się na walkę z Najwyższym Porządkiem za pomocą broni, które zaskoczą niejednego pilota.