17 lipca 2020

Wyniki konkursu dla autorów – kategoria: Fantasy

konkurs_600_v2

Aktualna sytuacja nie sprzyjała spotkaniom, a co dopiero testom. Ale zadeklarowaliśmy się, więc nie mogliśmy Was zawieść. Bardzo długo wyczekiwane – ale nareszcie są! Wyniki konkursu dla autorów gier planszowych. Ostatnia, trzecia tura, dotyczy kategorii Fantasy. Najobszerniejszej i najbardziej popularnej wśród wysyłających prototypy na nasz konkurs. Nasze wydawnictwo zawsze szuka ambitnych projektów, które mają w sobie „to coś”, są dopracowane i gra się w nie przyjemnie. W tej edycji niestety żaden z projektów nie zdobył podium… Ale! Aż trzy projekty naszym zdaniem zasłużyły na wyróżnienie. Potrzebują jeszcze trochę pracy i jeszcze więcej testów, ale są na najlepszej drodze do wydania. Wszystkim autorom życzymy, aby nie poddawali się w swojej pracy twórczej. Każda z tych gier ma szansę zostać kiedyś wydana, ale jak wszyscy wiemy, nie łatwo jest zaskoczyć czymś dzisiejszych, wytrawnych graczy. Są jednak trzy projekty, które wyróżniły się na tle innych. Są to:

 Dungeon run autor D. Kułak

Czuć tutaj zdecydowanie rywalizacje przy ucieczce z lochu przed smokiem. Dodatkowo możliwość zagrania jako smok to bardzo fajny pomysł.

 Hrabia Malum autor K. Matusik

Przemyślana kooperacja z taktycznym zagrywaniem jednego z dwóch bohaterów którymi kierujemy.

 World of Aghart autor H. Ronek

Piękne grafiki! Widać, że autor włożył sporo serca nie tylko w mechanikę, ale też w oprawę graficzną.

Za starania chcieliśmy każdego nagrodzić bonem o wartości 200zł do naszego sklepiku.

W celu odebrania prototypu prosimy się kontaktować z koordynatorem konkursu pod adresem jan@galakta.pl. Jeśli uważasz, że poprawiłeś swoją grę i zmienimy o niej zdanie – daj nam znać na projektygier@galakta.pl. Może akurat przekonasz nasz zespół i gra stanie pośród Wieku Złodziei, Andromedy czy Metallum.