7 grudnia 2015

Wyjście z ukrycia

„Dzieciaku, właśnie zamierzam wpuścić wszystkich na pokład tajemnicy.”
–Kanan Jarrus

Informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się ósma fala rozszerzeń do gry X-wing. Wchodzące w jej skład cztery nowe zestawy wprowadzą do gry pięć nowych statków:

swx39-42-header

Od lewej: Prom szturmowy i VCX-100, Myśliwiec TIE Inkwizytora, Myśliwiec G-1A i JumpMaster 5000.

Co interesującego znajdzie się w VIII fali? Między innymi detonatory termiczne, promienie ściągające, nielegalne systemy maskowania, nowe rozwinięcia system oraz elitarne talent pilotów o koszcie zero. Czy wspominaliśmy już o ponad tuzinie unikatowych pilotów i karty tytułów z szeroką gamą umiejętności tematycznych? Z całą pewnością będzie to jedna z najciekawszych fal do X-winga.

Rozszerzenie „Duch”

“Jeśli wszystko co robisz, to walka o życie, to twoje życie nie jest nic warte.”
–Hera Syndulla

Jedną z najlepszych rzeczy, jakie można powiedzieć o grze X-wing, jest nie to, że jest świetną grą figurkową, ale to, że jest wypełniona po brzegi dramatyczną akcją i napięciem związanym ze starciami kosmicznych myśliwców podczas Galaktycznej Wojny Domowej. Za każdym razem, kiedy gracze odpalają swoje statki i prowadzą potyczki w kosmosie, ważą się losy milionów istnień. Wolność galaktyki zależy od powodzenia rebelianckich misji – w innym wypadku Imperium umocni swoje panowanie we wszystkich sektorach.

Rozszerzenie „Duch” pozwoli rozniecić iskrę buntu przeciwko Imperium Galaktycznemu. Do Rebelii pierwszy raz dołączą Hera Syndulla, Ezra Bridger, Kanan Jarrus i inni, a także ich dwa sygnowane statki – „Duch” i „Upiór”.

swx39_spread

Znany w całej galaktyce VCX-100 „Duch” to olbrzymi, uzbrojony po zęby i wyposażony w niezwykle mocne tarcze, rebeliancki statek, który z ledwością mieści się w wartościach punktowych dużych statków standardowym formacie rozgrywki. Oczywiście ma to swoje przełożenie na pole bitwy. Zestaw dodatkowy „Duch” wprowadza do gry pomalowany model VCX-100 w skali 1:270, cechujący się niezwykle wysokimi statystykami: 4 ataku, 0 zwrotności, 10 kadłuba i 6 osłon.

Razem z VCX-100 w zestawie gracze znajda także prom szturmowy, który sam w sobie stanowi zagrożenie w postaci małego statku z wartością ataku wynoszącą 3. Prom szturmowy, wyposażony w przednie działka laserowe, wieżyczkę i miejscem na załogę stanowi bardzo cenny nabytek dla każdej rebelianckiej floty. Dzięki tytułowi „Upiór” statek ten może mieć istotny wpływ na przebieg rozgrywki, nawet będąc zadokowanym na pokładzie „Ducha”. Oba te statki razem mogą wyciągnąć wiele asów z rękawa, niejednokrotnie pozwalając wygrać z najlepszymi maszynami przeciwnika.

Razem z modelami do zestawu dołączonych jest 8 kart statków, 16 ulepszeń, 2 wskaźniki manewrów, nowa misja, zasady wystawiania zadokowanego „Upiora”, a także wszystkie potrzebne do gry żetony.

Rozszerzenie Myśliwiec TIE Inkwizytora

“Są rzeczy straszniejsze niż śmierć.”
–Inkwizytor

Inkwizytor otrzymał rozkaz od samego Dartha vadera – ma znaleźć i wyeliminować wszystkich żyjących jeszcze rycerzy Jedi. Otrzymał tym samym dostęp do najlepszych imperialnych technologii, włączając w to jego osobisty statek – Zaawansowany prototyp myśliwca TIE Advanced, stanowiący przełomowe osiągnięcie na tle starszych modeli.

Statek wyposażony jest odpowiednio do świetnych umiejętności Inkwizytora i wagi jego misji. W porównaniu do starszych modeli ma mocniejsze silniki, składane panele słoneczne i wyrzutnię rakiet, która zdolna jest do wystrzelenia Traserów szlaków nadprzestrzennych XX-23 S, które będą ścigały swój cel przez całą galaktykę.

swx40_spread

Myśliwiec TIE Inkwizytora to pełen detali, pomalowany model w skali 1/270 i 4 karty statku, w tym jedna dla samego Inkwizytora. W rozszerzeniu gracze znajdą także 5 ulepszeń, wskaźnik manewrów i wszystkie niezbędne do gry żetony.

Rozszerzenie „Łowca z Mgieł”

Rozszerzenie „Łowca z Mgieł”oddaje pod kontrolę gracza Ganda Zuckussa i jego gwiezdny myśliwiec G-1A. Zmodyfikowany przez Byblos Drive Yards statek G-1A już nie raz pozwolił Zuckussowi i jego zaufanemu droidowi 4-LOM-owi zaskoczyć i dopaść swą ofiarę. Statek jest niezwykle wszechstronny dzięki technologii repulsorowej i broni, w którą jest wyposażony – promieniowi ściągającemu i podwójnym laserom szturmowym.

W grze X-wing, „Łowca z Mgieł” to statek na małej podstawce, posiadający 3 ataku, 1 zwrotności, 4 kadłuba i 4 osłony. Jeśli chodzi zaś o producenta statku, Byblos Drive Yards, to zdobyli sławę, jako wytwórcy raczej przeciętnej linii pojazdów. Jednakże spółka nie poddawała się i często montowała w swoich maszynach sprzęt o wątpliwej legalności. Oczywiście znajdzie się ich kilka wśród dziewięciu kart ulepszeń m. in. System maskowania i Promień ściągający – niezwykle przydatne i tanie narzędzie dla graczy cechujących się zmysłem taktycznym.

swx41_spread

Poza pomalowanym G-1A i jego 9 ulepszeniami, w rozszerzeniu „Łowca z Mgieł” znajdują się karty statku zarówno dla Zuckussa jak i 4-LOM-a, dwie nieunikalne karty statku, a także wszystkie niezbędne do gry znaczniki i żetony.

Rozszerzenie „Karząca ręka”

Szumowiny i Nikczemnicy w ósmej fali otrzymują swój pierwszy statek na dużej podstawce wyposażony w wieżyczki. „Karząca ręka” znany jest jako statek łowcy nagród Dengara, nieco przygłupiego i zmarnowanego Korelianina. Pomimo swojego niechlujstwa, Dengar ma reputację jednego z najskuteczniejszych najemników – był nawet jednym z elitarnych łowców, wynajętych przez Dartha Vadera po Bitwie o Hoth do odnalezienia Sokoła Millenium.

Podobnie jak w przypadku Dengara tak i jego statku – pozory mylą. Na pierwszy rzut oka „Karząca ręka” to tylko lekko uzbrojony JumpMaster 5000 o specyficznym, łukowatym kształcie. Wyposażony w ulepszony dok silników i systemy broni, w skład których zalicza się także wyrzutnia torped i artylerzysta-astromech, „Karząca ręka” nie jest może najzręczniejszym statkiem, ale na pewno potrafi przeprowadzić silny atak.

karzaca_reka_elementy

Rozszerzenie „Karząca ręka” wprowadza do gry pomalowanego JumpMastera 5000 – statek na dużej podstawce z 2 ataku, 2 zwrotności, 5 kadłuba i 4 osłonami, a także nowy, asymetryczny wskaźnik manewrów, który w połączeniu z tytułem „Karząca ręka” wzmacnia atak podstawową bronią do wartości 3.

Gracze znajdą w rozszerzeniu także 14 ulepszeń, 4 karty statku, w tym jedna dla Dengara. Jako pilot Dengar ma zupełnie nową umiejętność – raz na turę może kontratakować wrogi statek, który znajduje się w jego polu ostrzału.

Rozpocznij Rebelię!

„Walczymy o coś więcej.”
–Hera Syndulla

Ósma fala statków do gry X-Wing wprowadza do gry zupełnie nowe możliwości i niespotykane wcześniej sposoby taktycznego przeprowadzania starć. Walczcie o coś więcej, niż tylko przetrwanie. Stańcie do walki o przyszłość galaktyki wraz z premierą ósmej fali już w I kwartale 2016 roku!