21 kwietnia 2016

Wybierz swoją drogę do Tronu

Walka o Żelazny Tron trwa! Kontynuacja wielkiej sagi Gra o Tron już w przyszłym tygodniu. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was krótki poradnik jak zdobyć Żelazny Tron dla siebie dzięki kilku doskonałym grom planszowym.

Zdominuj wrogów na mapie Westeros

gra_o_tron

Zawiązuj przymierza, ale bądź gotowy na zerwanie traktatu. Walcz i zajmuj twierdze o strategicznym znaczeniu lub ustanów silną linię obrony. Miej na uwadze również zagrożenie czyhające za murem i przydzielaj armiom wielkich bohaterów na dowódców. Jeśli wolisz unikać walki – możesz snuć intrygę, dzięki której zdobędziesz najwięcej władzy i z łatwością zasiądziesz na Żelaznym Tronie. Gra o Tron: Gra planszowa zmusza do myślenia i globalnego planowania swoich ruchów. Jedna chwila słabości lub nieuwagi wystarczy, żeby sojusznik zamienił się we wroga, a dzicy splądrowali zdobyte przed chwilą ziemie.

board

Każda z dziesięciu rund Gry o Tron: Gry planszowej podzielona jest na 3 fazy: Westeros, Planowania i Akcji. W pierwszej z nich specjalna talia kart oznajmi graczom, jakie warunki panują w Westeros, czy zaszło coś godnego uwagi, a także jakie obowiązki należy spełnić, by móc bez przeszkód przejść do zmagań o władzę. Faza planowania jest najprostsza, a zarazem wymaga najwięcej skupienia – gracze jednocześnie przydzielają rozkazy wszystkim swoim obszarom. Faza akcji to już efekt tych działań – czas wykonania rozkazów i rozgrywania bitew. A kiedy zaplanujesz już swoją strategię na przejęcie wielkich twierdz Westeros w Grze o Tron: Grze planszowej, czas osobiście pokierować armią w decydującej bitwie:

Pokieruj armią, wygraj bitwę!

westeros_1d

Bitwy Westeros rzucą cię w sam środek krwawych walk na polach bitewnych krainy znanej z Sagi Lodu i Ognia. Przejmij kontrolę nad armią Starków lub Lannisterów i poprowadź swoich żołnierzy do zwycięstwa. W tej grze znaczenie będzie miało dobre manewrowanie jednostkami, zajmowanie strategicznych pozycji na polu bitwy i utrzymywanie wysokiego morale. Poza instrukcją w pudełku znajdują się także scenariusze, które pozwolą rozegrać wiele bitew znanych z sagi George’a R. R. Martina. Zwycięstwo w kilku strategicznych bataliach z pewnością umocni twoją pozycję w Westeros, jednak prawdziwa walka toczy się nie tylko na polu bitwy…

Słuchajcie mojego ryku!

GOT_LCG

Nie daj się zwieść – krwawe bitwy rozwiązują tylko część problemów. W Grze o Tron: Grze karcianej poprowadzisz swój ród do zwycięstwa w wyzwaniach militarnych, intrygi i władzy, zapewniając sobie ostateczną wygraną na każdym możliwym polu. Innowacyjna mechanika pozwala na odpowiednie przygotowanie się do bitwy – wielkie Rody nie są przecież bezbronne i nie pojawiają się znikąd. Dodatkowym urozmaiceniem zmagań i elementem taktycznym są karty fabuły, dzięki którym gracze mają wpływ na to ile złota i kart będą mieli do dyspozycji w danej turze. Wybierz swój Ród, pokieruj znanymi postaciami i sięgnij po ostateczne zwycięstwo.

wachlarz_cykl

Walka nigdy nie ustaje

Stosunek sił w walce o Żelazny Tron ciągle się zmienia. Ci, którzy jak się zdaje, wygrywają, mogą spaść z tronu po jednym silnym ciosie przeciwnika. Kluczowymi graczami są Lannisterowie – bogactwo i liczne romanse na najwyższych szczeblach władzy umocniły ich pozycję i dały pierwszeństwo w kolejce do zwierzchnictwa nad wszystkimi Rodami Westeros.

Gra_o_Tron_HBO_box_500

W karcianej Grze o Tron sygnowanej logiem HBO weźmiecie udział w nieustającym konflikcie między Lannisterami a Królami Północy – rodem Starków. Gra stanowi świetną alternatywę dla Gry o Tron: Gry karcianej, szczególnie, jeśli macie mniej czasu i zamiast układać własne talie wolicie od razu przejść do zmagań o Żelazny Tron lub po prostu uwielbiacie kreacje bohaterów znane z serialu.

intrygi_wachlarz

Jeśli powyższe tytuły przyprawiają was o zawrót głowy i wolelibyście zawalczyć o dominację w Westeros w prostszej grze, do której możecie usiąść z dowolnymi przyjaciółmi lub rodziną, a zdobycie tronu nie zajmuje więcej niż 30 minut, spróbujcie Gry o Tron: Intryg Westeros. To prosta gra zaprojektowana przez światowej sławy autora gier planszowych Reinera Knizię, w której będziecie wystawiać małe, kwadratowe karty przedstawiające najbardziej wpływowe postaci poszczególnych rodów w ten sposób, aby jak najmniejszym kosztem przegonić przeciwników. Ten, kto będzie ostatnim graczem mogącym dołożyć jakąś kartę wygrywa daną rundę.

Umysły są jak miecze

To jeszcze nie koniec zmagań o władzę. W przyszłym tygodniu rozpoczyna się nowy sezon serialu, a my przygotowaliśmy dla Was na tę okazję specjalne ogłoszenie. Przygotujcie swoje umysły i zaostrzcie miecze – nadchodzi zima.