22 grudnia 2016

Wszyscy mężczyźni to błazny

gt16_box

Z radością ogłaszamy zapowiedź nadchodzącego dodatku Wszyscy mężczyźni to błazny – pierwszego zestawu fabularnego z cyklu Krew i Złoto do Gry o Tron: Gry karcianej.

Dodatek wprowadza znane postaci z Nawałnicy mieczy oraz zmienia znany schemat gry, kładąc nacisk na jeden z najważniejszych zasobów w grze – złoto. Nowe słowa kluczowe i wydarzenia dają niezliczone możliwości i strategie każdemu stronnictwu na wykorzystanie swoich funduszy, jak i wiele sposobów na wzbogacenie się. Rozsądne gospodarowanie złotem było istotnym czynnikiem od samego początku gry, a teraz stanie się kluczowym elementem rozgrywki.

gt16_cardfan1

Plan księcia

gt16_ricassoW cyklu Krew i Złoto po raz pierwszy od wydania Gry o Tron: Gry karcianej pojawia się nowe słowo kluczowe Darowizna, które pozwala kontrolować moc postaci.

Jedną z kart ze słowem kluczowym Darowizna jest majordomus rodu Martellów, Ricasso. Koszt jego zagrania to 3 zasoby złota, ale darowizna wynosi 2 – oznacza to, że w momencie, gdy Ricasso wchodzi do gry, można umieścić na jego karcie do 2 sztuk złota. Nie jest to przymusowe, jednak gdy złoto zostanie przypisane do karty, tych zasobów nie można już wykorzystać w zwykły sposób, a gdy postać opuści grę, złoto przepadnie. Jednak darowanie złota odpowiedniej postaci zawsze przyniesie określone przez kartę korzyści.

W przypadku Ricassa tekst karty brzmi: Uznaje się, że posiadasz X dodatkowych kart fabuły w twoim stosie wykorzystanych kart fabuły. X to liczba żetonów złota, które posiada Ricasso. Darowanie złota Ricassowi może okazać się pomocne w połączeniu z kartami takimi jak Doran Martell, ale to w gestii gracza pozostaje decyzja, ile chce zainwestować w Ricasso.

gt16_diagram1

Kiedy dodasz 2 sztuki złota na Ricasso, kiedy wchodzi on do gry, twoją talię odrzuconych kart fabuły traktuje się tak, jakby były w niej dwie dodatkowe karty.

Karta Ricasso działa dobrze również z innymi kartami, które pozwalają na osiągnięcie korzyści poprzez manipulację złotem. Plan księcia jest wydarzeniem, które pozwala wybrać dowolną postać, która do końca fazy dostanie dodatkową siłę za każdą kartę fabuły w stosie odrzuconych kart fabuły. Co więcej, nie jest to zwyczajne wydarzenie, które po zagraniu ląduje w stosie odrzuconych kart – po przegranym wyzwaniu można zapłacić 1 sztukę złota, aby wrócić Plan księcia na rękę.

Darowizna i nowe wydarzenia dają wiele możliwości na wykorzystanie złota… ale jak zdobyć go więcej? Cykl Krew i złoto wprowadza nowy schemat ekonomii dla każdego stronnictwa, w tym miejsca takie jak targariański Port w Zatoce Niewolniczej. Te nie-unikatowe lokacje kosztują 2 sztuki złota i nagradzają graczy złotem za grę zgodną z motywem przewodnim frakcji.

gt16_slavers_bay_portKlękając Portem w Zatoce Niewolniczej, można zdobyć 1 sztukę złota, lub 2 jeśli przeciwnik ma przynajmniej 4 zabite karty postaci w swoim stosie. Podobne karty miejsc zapewnią każdemu stronnictwu pokłady złota na spożytkowanie dla talii lub darowizny nowych kart.

Obdaruj ulubieńca

Złoto od zawsze napędzało każde stronnictwo, a z dodatkiem Wszyscy mężczyźni to błazny oraz pozostałymi z cyklu Krew i Złoto sposoby jego zdobycia i wykorzystania zyskają nowe oblicze. Dodatek Wszyscy mężczyźni to błazny pojawi się w sklepach w pierwszym kwartale 2017.