21 listopada 2014

Wsparcie Niebiańskiego dowódcy

dar_niebian

„Zadałem sobie wiele trudu, by nie wyśmiewać działań obcych, nie żałować ich ani nienawidzić, ale żeby ich zrozumieć”
–Aun’shi, Niebianin

Informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się Dar Niebian – trzeci Zestaw wojenny z cyklu Liderów do gry Warhammer 40 000: Podbój.

Nowe rozszerzenie pozwoli graczom walczyć o słuszną sprawę. Wśród sześćdziesięciu kart znajdą się po trzy kopie każdej jednostki, wsparcia, wydarzenia i dodatków, które wspomogą graczy w próbach podbicia sektora Traxis. W rozszerzeniu pojawi się więcej jednostek z cechą Nurgle, które wzmocnią armie Chaosu, jak również potężni eldarscy Psionicy, nowe taktyki Space Marines i wiele, wiele więcej. Niezależnie od wybranego stronnictwa, gracze znajdą w rozszerzeniu nowe karty, które powiększą ich armie i na zawsze zrewolucjonizują rolę lidera.

wachlarz

Dodatkowo, w rozszerzeniu znajdzie się również nowy lider Tau wraz z sygnowanym oddziałem, wprowadzając całkiem nowy styl rozgrywki armiami Tau.

Niebiański majestat

aunshiImperium Tau zorganizowane jest w systemie kastowym, a kasta Niebian góruje nad wszystkimi innymi. Dowodzą Tau, szerząc pojęcie większego dobra w całej galaktyce. Czasami zdarza im się osobiście prowadzić wojowników do walki, wzbudzając w nich waleczność i męstwo. W grze Warhammer 40 000: Podbój, Tau może otrzymać korzyści związane z obecnością Niebianina, takiego jak nowy lider znajdujący się w Darze Niebian.

Nowym liderem Tau w sektorze Traxis jest sławny Aun’shi. Uwielbiany przez swoich żołnierzy za niezachwianą odwagę i poświęcenie, Aun’shi wprowadza umiejętności bitewne innych jednostek Tau na zupełnie nowy poziom. Kiedy znajduje się na planecie, każda jednostka Tau na tej planecie zyskuje Przeciwpancerność, odbierając przeciwnikowi możliwość korzystania z osłon aby uniknąć obrażeń.

Niestety, Aun’shi nie może cały czas pozostawać na linii frontu. Jego wymuszona reakcja sprawia, że po wykonaniu ataku Aun’shi musi powrócić do sztabu. Pomimo tego że ta reakcja neguje korzyści zapewniane jednostkom Tau, w niektórych okolicznościach może pozwolić liderowi zaatakować i natychmiast się wycofać, zamiast wycofywania się przez wyczerpanie karty, jak w przypadku innych liderów.

Aun’shi jest wspierany w swoich wysiłkach inspirowania armii Tau przez czterech Wysłanników Niebian. Te jednostki również posiadają tekst: „Wymuszona Reakcja: Po tym, jak ta jednostka rozpatrzy swój atak, porusz ją do swojego SZ”. Tak jak Aun’shi, każdy z Wysłanników Niebian posiada ważną cechę – Niebianin. Pomimo tego, ze Wysłannicy sami nie zapewniają specjalnych premii dla innych jednostek, wiele spośród nowych i przyszłych kart będzie posiadało efekty uruchamiane przez obecność Niebian – obecność Wysłanników Niebian na linii frontu może okazać się nieoceniona.

ostrze_honoruPierwszą korzyść z obecności Niebian zapewnia Sanktuarium Aun’shi. Wyczerpując to wsparcie, gracz może przygotować jednostkę na planecie, na której znajduje się przynajmniej jeden Niebianin. Pozwoli ono na przygotowanie jednostki dopiero co przybyłej na planetę ze sztabu, pozwalając jej zaatakować w pierwszej rundzie bitwy, zamiast czekać aż wszystkie jednostki zostaną przygotowane. Gracz może również wykorzystać Santuarium, aby przygotować jednostkę po tym, jak wszystkie jednostki przeciwnika zaatakowały, aby móc wykonać atak bez ryzyka odwetu.

Siłę Niebian pozwoli dodatkowo zwiększyć Ostrze Honoru. Ten dodatek może być dołączony wyłącznie do jednostki Niebian, która zyskuje tekst: „Każda inna kontrolowana przez ciebie jednostka Tau na tej planecie dostaje +1 ATK”. Dołączając Ostrze do Aun’shi lub jednego z Wysłanników Niebian pozwoli uderzyć jednostką Tau z siłą większą niż kiedykolwiek.

Czasami nawet Niebianie nie są w stanie jednocześnie być wszędzie. Kiedy gracz posiada wiele jednostek wymagających obecności Niebianina, który poprowadzi ich do walki, może użyć Mądrości Niebian. W sygnowanym oddziale znajdują się dwie kopie tego darmowego wydarzenia, które zapewnią jednostce Tau zwiększenie wartości ataku i cechę Niebianin.

Cel – sektor Traxis

Niezależnie od tego czy staniecie po stronie Niebian, dołączycie do Białych Szram czy staniecie na czele najemników Mrocznych Eldarów, Dar Niebian zapewni wam karty, które pomogą w walce o sektor Traxis. Premiera polskiej wersji będzie miała miejsce równo z premierą światową.