25 lutego 2015

Wrogowie Imperium

nemezis

Premiera rozszerzenia Nemezis do gry Relic: Tajemnica sektora Antian powoli się zbliża, dlatego w dniu dzisiejszym przyjrzymy się niektórym nowym elementom, które wprowadzi ono do rozgrywki.

Przede wszystkim, dzięki rozszerzeniu Nemezis, w rozgrywce będzie mogło wziąć maksymalnie sześciu graczy. Poza nowymi kartami, rozszerzenie zawiera również cztery nowe scenariusze, oraz dwie nowe postacie Imperium i cztery postacie Nemezis, które pozwolą graczom walczyć między sobą.

Wrogowie Imperium

Rozgrywka w wariant „Wrogowie Imperium” wprowadza pewnego rodzaju ograniczenie czasowe, dlatego gra nabiera charakteru wyścigu pomiędzy dwoma stronami. Kiedy w rozgrywce biorą udział Nemezis, obrońcy ludzkości nie mogą sobie pozwolić na beztroskę. Kiedy Nemezis zdobędzie 25 punktów niesławy, gra dobiega końca, gracz Nemezis zwycięża, zadając potężny cios wymierzony w Imperium Ludzkości.

nemezis

Gracze nie mogą już bez końca poruszać się po planszy, zdobywając poziomy, przydatne wyposażenie i relikty aż nie będą gotowi na bezpieczne wkroczenie do sektora wewnętrznego. Zamiast tego muszą zmierzyć się i pokonać Nemezis w walce twarzą w twarz, lub szybko zmierzać do centrum planszy, nawet nie będąc w pełni gotowym, wierząc, że Imperator poprowadzi ich do ostatecznego zwycięstwa.

Dzięki rozszerzeniu Nemezis rozgrywka w Relic staje się również bardziej interaktywna, ponieważ każda z Nemezis posiada wyjątkowe możliwości wprowadzenia zagrożeń do rozgrywki i pogrążenia pozostałych graczy. Przykładowo, kiedy w rozgrywce bierze udział Osobnik X, gracze Imperium muszą poświęcić wszystkie siły walce z rojami Tyranidów, zanim Władca Stada stanie się niepowstrzymany.

slad rumak

Z drugiej strony, mierząc się z bardziej subtelną Luxurią, będą starali się utrzymać niski poziom spaczenia i unikać gromadzenia wpływów, aby nie paść ofiarą zewu Slaanesha.

W rozszerzeniu Nemezis pojawią się również zmiany na planszy. Tak jak gracze Imperium muszą przemierzać sektory walcząc z zagrożeniami i wypełniając misje, gracz (lub gracze) Nemezis będą musieli stanąć do walki z doborowymi siłami Imperium, dobierając ich spośród nowej talii kart Imperium. Na ich drodze staną Imperialni gwardziści, Kosmiczni Marines, czołgi Leman Russ i wielu, wielu innych. Dopóki nie zostaną pokonane przez Nemezis, imperialne siły pozostaną na planszy, wspierając graczy Imperium w walce i przechylając szale zwycięstwa na stronę lojalnych sług Imperatora. Analogicznie, każda kolejna karta zagrożenia pozostała na planszy wzmocni Nemezis podczas dalszych zmagań.

mroczne

Wariant „Wrogowie Imperium” można rozgrywać na aż trzy różne sposoby. Pierwszy z nich to dodanie gracza Nemezis do dowolnego scenariusza, aby zwiększyć napięcie i utrudnić rozgrywkę. W scenariuszu Mroczne przymierze, gracze dzielą się na drużyny, które walczą między sobą o dominację, a każda z drużyn składa się z połączenia gracza Imperium i Nemezis. Wreszcie, scenariusz Ramię w ramię pozwala zjednoczyć się graczom Imperium w walce przeciwko jednej, potężnej Nemezis!

Niezależnie od tego, czy staniecie po stronie Imperatora, czy będziecie dążyć do zniszczenia Imperium Ludzkości, dzięki rozszerzeniu Nemezis do walki w sektorze Antian będziecie mogli ponownie stanąć już w kwietniu tego roku!