5 kwietnia 2016

Wojna Pięciu Królów – nowy cykl do Gry o Tron

poprzezbox wezwaniebox

Mamy przyjemność ogłosić, że trwają prace nad dwoma pierwszymi dodatkami z cyklu Wojna Pięciu Królów, zatytułowanymi: Poprzez siedem królestw i Wezwanie do broni.

Poprzez siedem królestw

Rozszerzenie Poprzez siedem królestw skupia się na wydarzeniach po śmierci Roberta i Eddarda. Joffrey Baratheon został nowym królem i zasiada na Żelaznym Tronie. Na północy królem ogłoszono Robba Starka, a wojna wydaje się nieunikniona. Nad wszystkim jasno płonie Smoczy Ogon, zostawiając krwawą smugę na niebie.

Talie graczy wzbogacą się o nowe karty z cechą Król, a także dodatkowe efekty, które swoje działanie opierają o karty fabuły z cechą Zima lub Lato. Nowe karty Robba Starka i Viserysa Targaryena, poza interesującymi zdolnościami, są także Królami i świetnie współgrają z nowymi przedmiotami i wydarzeniami.

09fan

robb

Król Północy

W cyklu Wojna pięciu królów karty Królów trafią do sześciu z ośmiu dostępnych frakcji. W pierwszym rozszerzeniu znajdą się już dwaj królowie, każdy z zupełnie innym podejściem do gry o Żelazny Tron. Poniżej prezentujemy krótkie przedstawienie króla mroźnej Północy.

Robb Stark jest jedną z najdroższych postaci jakie znalazły się w grze. Jednak jego koszt jest całkowicie uzasadniony. Nie tylko posiada słowo kluczowe Renoma, ale także podczas wyzwań militarnych zwiększa swoją (i tak niemałą) siłę o 1 za każdą lojalną postać, którą kontroluje gracz.

Dodatkowa zdolność Robba, której tekst brzmi: Akcja: Dopóki Robb Stark uczestniczy w wyzwaniu militarnym, wybierz uczestniczącą postać nie-Król. Wstań daną postacią i usuń ją z wyzwania. (Ograniczenie raz na wyzwanie.) sprawia, że król Północy stanowi niemal niepowstrzymaną siłę podczas wyzwań militarnych. Dzięki tej zdolności gracz może zarówno osłabić przeciwnika, jak i wycofać ze starcia tę postać, która nie będzie już potrzebna do zwycięstwa, przygotowując ją do kolejnej walki lub obrony.

 

Wezwanie do broni

Drugi dodatek z cyklu Wojny pięciu królów to Wezwanie do broni. Robb Stark zebrał silną armię pod Riverrun i przygotowuje się do bitwy z siłami Tywina Lannistera. Renley Baratheon został koronawany w Highgarden, a Stannis Baratheon i Balon Greyjoy snują własne intrygii, które mają ich doprowadzić do władzy.

Podobnie jak w pierwszym dodatku z cyklu, tak i w Wezwaniu do broni pojawi się nowa karta Króla, czyli Balon Greyjoy. Dodatkowo w rozszerzeniu znajdą się dwa dodatki, które pozwolą koronować inne postaci, czyniąc z nich niezrównanych władców. Dodatek skupia się także na wykorzystaniu kart fabuły z cechami Zima i Lato, wprowadzając dwie nowe karty agendy.

10fan

Królowie Lata, Królowie Zimy

W Westeros pory roku potrafią trwać całe lata. Długie lato to obfite zbiory i lżejsze życie nawet dla prostego ludu. Sroga zima może za to pociągnąć do grobu setki ludzkich istnień. Pomiędzy tymi dwoma porami roku stoją gracze – czy zostaną rycerzami lata, czy królami zimy? Czas wykorzystać pory roku w nieustającej Grze o Tron!

krllt krlzmy

 Każda z nowych kart agendy nagradza gracza za zbudowanie talii, w której nie ma kart Zimy lub Lata. Karta Królowie Lata zabrania włączać do talii kart fabuły z cechą Zima, a wartości rezerw na odkrytych kartach fabuły obu graczy zostają zwiększone o 1. Co więcej, kiedy na stole nie ma odkrytej karty fabuły z cechą Zima, gracz kontrolujący Królów Lata może zwiększyć o 1 wartość złota na swojej odkrytej karcie fabuły z cechą Lato.

Kruki krążą wysoko

Wypuszczono kruki – lato ma się ku końcowi. Czy Twój ród pozostanie w jasnym słońcu, korzystając z obfitości lata? Czy może raczej zaatakuje wroga w czasie jego największej słabości, podczas ciężkiej zimy? Królowie już przygotowują swoich ludzi na nadejście zimy, czy Ty jesteś gotowy?

Poprzez siedem królestw trafi do sklepów w drugim kwartale 2016, a Wezwanie do broni – w trzecim kwartale 2016.