11 stycznia 2022

Wojna Nemo – niezwykłe morskie przygody już wkrótce!

wojna_nemo_box_3d_mockup

„Fakty dotyczące tego zjawiska, opisywane w dziennikach okrętowych, zgadzały się w szczegółach co do kształtu tej rzeczy czy też istoty…”

Akt pierwszy

Wojna_Nemo_Art_6Już wkrótce do naszego magazynu zawita długo oczekiwana gra przygodowa dla jednego gracza w wieku powyżej 14 lat – Wojna Nemo, gdzie jako kapitan Nautilusa, znanego z powieści 20.000 mil podmorskiej żeglugi, będziecie przemierzać oceany, przeżywać emocjonujące przygody, walczyć z wrogimi statkami i gromadzić bezcenne skarby!

Akt drugi

„Syciłem oczy tym wspaniałym widokiem, kiedy przyszedł Kapitan Nemo”

Tym, co jako pierwsze rzuca się w oczy jest bardzo bogata zawartość gry i klimatyczne wykonanie poszczególnych komponentów! Pamiętajmy, że gra opowiada o przygodach jednego z najsłynniejszych wilków morskich popkultury, więc nie mogło obyć się bez planszy-mapy, po której będziecie poruszać się Nautilusem.

komponenty_nemo_680x447_v6

Na dużej i przejrzystej planszy zawarto wszystkie najważniejsze informacji na temat przebiegu rundy, kosztów poszczególnych akcji oraz zasad przebiegu walki. Znajdziecie na niej również m. in. strefy na karty przygód które przeżyliście, pole na skrupulatnie gromadzone skarby oraz miejsce na zbieranie zezłomowanych, lub zatopionych dla tonażu statków. Do tego mnóstwo żetonów statków (które gdzie tylko było to możliwe zostały zilustrowane w oparciu o rzeczywiste odpowiedniki!), kryształy i żetony skarbów oraz dużą talię kart! Wszystko po to, byście mogli w pełni zanurzyć się w wirze przygód, które targać będą Kapitanem Nemo w którego się wcielicie i które wyznaczą kierunek waszych działań i motywy!

Skoro mowa o motywach… Jest to niezwykle istotny element Wojny Nemo i już na początku gry wybierzecie jeden z czterech dostępnych motywów, dla których wyruszyliście w swoją morską krucjatę. Być może kierować się będziecie chęcią odkrywania cudów, jakie skrywają głębie oceanów? A może to chęć zostania pogromcą wrogich armad jest tym, co napędzać będzie wasze czyny? Tylko od Was zależeć będzie, jaki ostatecznie los stanie się Waszym udziałem, bo przecież – jak w życiu – motywy działań czasem zmieniają się pod wpływem doświadczeń, i nie inaczej jest w Wojnie Nemo.

Akt trzeci

„Nautilus pędził z przerażającą szybkością czterdziestu mil na godzinę…”

Rozpoczynając rozgrywkę w Wojnę Nemo bardzo szybko przekonacie się, jak wiele możliwości macie przed sobą! Być może będziecie chcieli wydać punkty akcji na poszukiwanie skarbów w głębinach oceanów? A może zechcecie zasilić waszą załogę, podreperować uszkodzony kadłub lub zmodernizować Nautilusa?

2_karty_nemo_600x240

Rzucenie się w wir niesamowitych przygód również jest kuszącą opcją a nieraz niezbędne będzie nawet wkroczenie na wojenną ścieżkę i zatopienie kilku wrogich statków! Wszystkie te czynności opierać się będą o wykonywanie testów i nie zawsze wszystko pójdzie po Waszej myśli! Wykonując testy będziecie mieli możliwość forsowania jednego (a czasem kilku) z zasobów waszego statku (Nemo, załoga, kadłub). Forsowanie to nic innego jak  zyskanie korzystnych modyfikatorów do rzutu kośćmi, ale za pewną cenę – jeżeli nie uda się zdać testu stracicie nie tylko forsowany zasób, ale czekać Was będą dodatkowo inne negatywne konsekwencje! Nikt jednak nie mówił, że droga do zwycięstwa usłana będzie różami i jeśli nie będziecie ostrożni, to wasza przygoda może niespodziewanie zakończyć się na dnie oceanu! Na szczęście nawet po niepomyślnym wyniku testu nie pozostaniecie całkowicie bezradni – w ramach pomocy w nagłych wypadkach będziecie mogli np. poświęcić jednego z członków waszej załogi cele wykonania przerzutu, lub zyskania korzystnego modyfikatora. Jest to bardzo kosztowna pomoc, bo każdy członek załogi zapewnia punkty na koniec gry, ale trudne sytuacje wymagają czasem podjęcia trudnych decyzji.

Epilog

„Wystarczy mi, że mam prawo mówić o morzach w głębi których w niespełna dziesięć miesięcy przemierzyłem dwadzieścia tysięcy mil…”

Wojna_Nemo_Art_15Klimatyczne wykonanie, wysoka regrywalność i możliwość wcielenia się w legendarnego Kapitana Nemo to tylko kilka z zalet tej niezwykłej gry przygodowej! Gry, w którą możecie również zagrać w trybie kooperacyjnym, gdzie każdy bierze na siebie pewną część obowiązków zarządzania grą oraz konieczność podejmowania ważnych decyzji. Czy Wasza przygoda doprowadzi was do tryumfu i najlepszego zakończenia? A może imperialistyczne mocarstwa zdołają wytropić Was i zniszczyć nim Wasz los się wypełni? O tym przekonacie się już wkrótce, gdy gra trafi na Wasze stoły. Konieczne podzielcie się wówczas z nami swoimi historiami z Waszych Wojen Nemo!