5 sierpnia 2016

Władca Pierścieni – wydarzenie Fellowship 2016

MEC-2016-fellowship-playmat-COLOR_POL_FLAT

Fellowship 2016 to specjalne wydarzenie zaplanowane na weekend 11-13 listopada 2016. W tych dniach miłośnicy Władcy Pierścieni LCG będą mogli w wybranych sklepach stacjonarnych na całym świecie zmierzyć się po raz pierwszy z zupełnie nowym scenariuszem Oblężenie Annuminas. Każdy uczestnik wydarzenia otrzyma swój egzemplarz wspomnianego scenariusza. Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma także specjalną matę do gry oraz kartę promocyjną Faramira z alternatywną grafiką.

Oblężenie Annuminas

W Oblężeniu Annuminas szalone i niebezpieczne hordy Angmara przypuszczają szturm na Annuminas i sami gracze muszą odeprzeć nieprzyjaciela w niezwykłym scenariuszu, który można rozegrać w od 1 aż do 12 osób, dzięki dwóm wariantom zasad. Zwykła gra wymaga tylko jednego zestawu, i zagrać w nią może do 4 graczy, zaś jeśli posiada się 3 zestawy Oblężenia Annuminas, w jedną rozgrywkę może zaangażować się od 3 do 12 graczy.

Gracze nie będą czuli się zagubieni, dzięki specjalnym kartom pozwalającym poznać podstawowe zasady każdego trybu. Wystarczy rozdać graczom odpowiednie karty przygotowania i dać im czas na rozstawienie zgodnie z instrukcjami.

stnadard

 

Siege-of-Annuminas_Fellowship_POL_5-7W Epickim trybie dla wielu graczy, grupa 3-12 graczy zostaje podzielona na 3 drużyny, z których każda zostaje przydzielona do innej fazy gry. Każda faza reprezentuje inną cześć bitwy i tylko grupa biorąca udział w danym starciu może je wygrać. W ten sposób każdy gracz będzie czuł swój realny wkład w całą bitwę.

Mimo że wszystkie fazy bitwy są ze sobą wzajemnie połączone, każda z nich liczy się jako osobna gra. Dlatego umiejętności i zdolności kart w jednej części nie mogą wpływać na inną (chyba że wyraźnie na to wskazuje) – to zdecydowanie utrudnienie, ale ten warunek gry pozwala w zamian za to na inną ciekawą możliwość – w każdej grupie może znaleźć się ta sama karta unikatowa.

Każda gra jest rozgrywana na zwykłych zasadach z jednym wyjątkiem – po zakończeniu jednego scenariusza gracze nie przechodzą od razu do kolejnego, lecz muszą poczekać, aż wszystkie grupy zakończą swoje potyczki. Ich wynik będzie miał wpływ na dalsze losy Annuminas i wachlarz dostępnych możliwości, a także sam cel rozgrywki, czyli obrona Annuminas przed wrogą hordą, zależy od wyniku tych starć. Po każdym etapie Annuminas otrzymuje 1 obrażenie za każdego wroga, który pozostał w grze. Jeśli miasto przyjmie zbyt wiele obrażeń, gracze przegrywają grę.

Zamów zestaw już dziś!

Każdy sklep stacjonarny zainteresowany udziałem we wspomnianym wydarzeniu musi zamówić, za naszym pośrednictwem, specjalny zestaw promocyjny oraz zorganizować we wskazanych dniach w swojej siedzibie wydarzenie, w ramach którego miłośnicy Władcy Pierścieni LCG będą mogli rozegrać partię we wspomniany scenariusz.