29 kwietnia 2020

Winifred Habbamock – prezentacja Talii początkowej badacza

ahc49_box

Winifred Habbamock była jednym z najmądrzejszych dzieci w szkole. Jednak jej lekkomyślne zachowanie i brak szacunku dla władzy sprawiały, że często wpadała w kłopoty. Jej życie zmieniło się na zawsze, gdy w garażu pewnego farmera znalazła stary dwupłatowiec i postanowiła „na chwilę go pożyczyć” – teraz znana jest jako „Nieustraszona” . Winifred Habbamock (Podstawowa talia badacza – Winifred Habbamock, 1) żyje ciągle na krawędzi, przekraczając wszelkie limity, do czego z resztą zachęca postać tego badacza. Jeśli tylko do danego testu umiejętności przeznaczy co najmniej 2 różne karty, możne dobrać 1 kartę ze swojej talii, zachęcając do wykorzystania potencjału tego Łotra i bez zająknięcia zdając każdy napotkany test.

ahc49_karty

Można na przykład skorzystać z Mausera C96 (Podstawowa talia badacza – Winifred Habbamock, 6), nowej broni Palnej konkretnego kalibru – z której jednak można wystrzelić tylko raz na turę, o ile nie przygotuje sie jej zdając dany test o 2 lub więcej. Z kolei wykazanie się podczas danego testu Żwawością (Podstawowa talia badacza – Winifred Habbamock, 17) daje możliwość wyrwania się z jakiejś nieciekawej sytuacji.

ahc49_zwawosc_nasladowca

Poświęcając zdobyte doświadczenie na ulepszanie talii Winifred, będziecie mieli do wyboru szeroki wachlarz możliwości. Można na przykład posiłkować się w teście ulepszoną wersją Sprawności manualnej (Podstawowa talia badacza – Winifred Habbamock, 25) Łotra. Karta ta nie tylko zawiera więcej symboli umiejętności, ale również pozwala na dobranie większej ilości kart jeśli test zostanie zdany o 2 lub więcej. Alternatywnie, można zostać Naśladowcą (Podstawowa talia badacza – Winifred Habbamock, 30), by z użyciem tej karty umiejętności skopiować inną umiejętność ze stosu kart odrzuconych innego badacza!

Do gry Talią początkową badacza Winifred Habbamock będziecie potrzebowali podstawowego zestawu gry Horror w Arkham: Gra karciana.