28 sierpnia 2017

Wieści z Catanu

Fani Catanu mają nieustannie nowe powody do radości. Nowe dodatki, dodruki, mistrzostwa i cała masa dobrej zabawy. Dzisiaj mamy dla Was garść nowości o Waszej ulubionej grze o osadnikach, włączając w to datę Mistrzostw Polski, nowe rozszerzenie i pewien dodruk, na który wszyscy czekali. ;)

 

Mistrzostwa Polski

catan_omp_2017_600

Po zażegnaniu drobnych problemów logistycznych możemy już oficjalnie ogłosić datę finału Mistrzostw Polski! Turniej finałowy odbędzie się 7 października 2017 w Krakowie. O szczegółach turnieju będziemy informować na bieżąco. Zwycięzcy poszczególnych eliminacji zostali o turnieju poinformowani mailowo. Jeśli wygrałeś eliminacje, ale nie otrzymałeś maila, bardzo prosimy o maila na adres catan@galakta.pl – sprawdzimy, w czym tkwi problem.

 

Catan: Morskie legendy

morskie_legendy_box_mini

Liczba graczy: 3-4

Wymagane do gry: Catan, Catan: Żeglarze

Sugerowana cena: 99,95 zł

Data premiery: 30 sierpnia 2017

Morskie legendy to nowe i całkowicie wyjątkowe rozszerzenie do Catanu. Wyjątkowe, ponieważ z jego pomocą rozegracie serię scenariuszy, które składają się na długą i wciągającą opowieść o życiu Catańczyków, problemach z piratami, handlu, a nawet pewnym wątku romantycznym. Każdy scenariusz rozpoczyna się od krótkiego opowiadania wprowadzającego, a wyniki graczy będą miały znaczenie w kolejnych misjach, przydzielonych graczom przez Radę Catanu.

 

Dodatek dla 5/6 graczy

catan_gra_planszowa56

Liczba graczy: 5-6

Wymagane do gry: Catan

Sugerowana cena: 79,90 zł

Data premiery: I połowa września

Tak, to już potwierdzone informacje! Dodruk Catanu 5/6 pojawi się w sklepach w ciągu najbliższych dwóch tygodni, a więc już w pierwszej połowie września. To z pozoru malutkie rozszerzenie zawiera wszystkie komponenty, które pozwolą 5 i 6 graczowi włączyć się do gry o Catan. O dodatek pytajcie w swoich ulubionych sklepach z planszówkami :)

 

Gra o Catan

To jeszcze nie koniec dobrych wieści z Catanu na dzisiaj. W drugiej połowie dnia będziemy mieli dla Was jeszcze jedną wiadomość. Czy domyślacie się już, co to może być? ;)