9 listopada 2015

Weź udział w Turnieju Namiestnika!

box

Muszę mieć złote płaszcze. Miejska Straż ma dwa tysiące ludzi, którzy przysięgali bronić zamku, miasta i królewskiego pokoju.

–George R.R. Martin, Gra o Tron

Informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa już wkrótce ukaże się trzeci zestaw fabularny z cyklu Westeros do drugiej edycji Gry o Tron: Gry Karcianej, zatytułowany Królewski pokój.

Eddard Stark przybył do Królewskiej Przystani, gdzie ma zostać Królewskim Namiestnikiem. Rycerze z całego królestwa zbierają się, by wziąć udział w turnieju, ale w cieniu miasta kryją się podstępne postaci. Subtelne intrygi mogą okazać się zabójcze nawet dla tych, których chroni królewski spokój.

Królewski pokój to trzeci zestaw fabularny do Gry o Tron: Gry karcianej, który kontynuuje podróż przez pierwszą z powieści cyklu Pieśni Lodu i Ognia, wprowadzając takie postaci jak Ser Rodrik Cassel, Ser Alliser Thorne czy Ser Gregor Clegane. Możliwości budowania talii zostają poszerzone o dwie karty fabuły – jedną neutralną i jedną dla rodu Baratheonów. Gracze znajdą tu również nową agendę, która pozwoli na konstruowanie zupełnie nowych typów talii.

wachlarz

Lord Przeprawy

Królewski pokój wprowadza pierwszą nową agendę od czasu gry podstawowej. Daje ona graczowi poparcie Rodu Frey’ów i Lorda Przeprawy. Treść karty brzmi: Podczas pierwszego lord_przeprawywyzwania, które inicjujesz w każdej fazie, każda twoja uczestnicząca postać otrzymuje -1 SIŁY. Podczas trzeciego wyzwania, które inicjujesz w każdej fazie, każda twoja uczestnicząca postać otrzymuje +2 SIŁY. Jeżeli wygrasz to wyzwanie, otrzymujesz 1 żeton władzy dla twojego stronnictwa. Karta Lorda Przeprawy może pomóc graczowi w szybszym osiągnięciu zwycięstwa i zdobyciu cennych nagród, lecz jej posiadacz musi bardzo uważnie zbudować swoją talię, mając na uwadze także wady i niebezpieczeństwa, które niesie ze sobą Lord  Przeprawy.

Karta obniża siłę postaci biorących udział w wyzwaniach – cecha ta będzie aktywna podczas każdego pierwszego wyzwania. Dodatkowo, aby otrzymać korzyści płynące z tekstu karty, należy rzucić co najmniej trzy wyzwania – w przeciwnym razie Lord Przeprawy tylko przeszkadza.

Pamiętając o tym, gracz powinien zbudować swoją talię tak, by móc rzucać trzy wyzwania, kiedy tylko jest to możliwe. Oczywiście, jeśli aż trzy postaci uklękną, może zdarzyć się, że nie pozostanie nikt do obrony przed wyzwaniami przeciwnika. Jednym ze sposobów na utrzymanie równowagi między atakiem i obroną, a zarazem na maksymalne wykorzystanie Lorda Przeprawy, jest używanie bohaterów, którzy nie klękają lub mogą w jakiś sposób wstać. Dobrym pomysłem może być więc używanie Lorda Przeprawy razem z Ser Jaime Lannisterem, Randyllem Tarlym lub Ashą Greyjoy, a dla wzmocnienia efektu na przykład z Nawałnicą Mieczy, która pozwala w takiej sytuacji na rzucenie trzech wyzwań bez konieczności wybierania po jednym z każdego typu.

Innym sposobem, by móc bez przerwy rzucać po trzy wyzwania, jest posiadanie jak największej ilości postaci. Specjalistą od mobilizowania tanich, bledny_rycerzwartościowych postaci jest Nocna Straż – wystarczy tylko przywołać Zarządcę na Murze, Łowcę ze Starego Lasu czy Grupę zwiadowców. Jeśli w grze znajduje się także Jon Snow, każde z wyzwań rzucanych przez te postaci może okazać się na tyle niebezpieczne, że przeciwnik nie będzie mógł ich już dłużej ignorować. Pod przywództwem Jona Snowa wiele postaci z Nocnej Straży może maksymalnie wykorzystać zalety Lorda Przeprawy. Kiedy zaś przeciwnik szykuje kontratak, Sel Allister Thorne pomaga się przed nim obronić. Gracz musi być jednak ostrożny i zawsze grać pamiętając o tym, ze zagrany w odpowiednim momencie Dziki ogień może poważnie przetrzebić jego szeregi.

Lord Przeprawy przede wszystkim zwiększa skuteczność siły postaci. Jednak, gdy gra ma się ku końcowi, nowa karta fabuły pozwala szybko domknąć rozgrywkę. Turniej dla króla daje każdemu Rycerzowi słowo kluczowe Renoma i uodparnia ich na efekty kart przeciwnika. Mobilizując znaczną ilość rycerzy, takich jak  Błędny rycerz, który znalazł się w tym rozszerzeniu, zalety Turnieju dla króla i Lorda Przeprawy doskonale ze sobą współdziałają, pomagając szybko sięgnąć po zwycięstwo.

Weź udział w turnieju

W Królewskiej Przystani rozpoczyna się turniej, ale nawet tutaj, na pokazach bitewnej zręczności, nie ustają knowania. Dołącz do uczestników i przywołaj swoich najbardziej lojalnych rycerzy – to od Ciebie zależy, czy królewski pokój zostanie utrzymany.

Królewski pokój trafi na sklepowe półki już w pierwszym kwartale 2016.