30 marca 2021

Wampir: Maskarada – Wendeta: Klan Toreadorów

Wampir_Wendeta_Clan_Toreadorzy_1200x800Wampir_Wendeta_Clan_Toreadorzy_297_400(3)…Pytasz, czym się zajmuję i dlaczego spotykamy się po zmroku w galerii sztuki? Cóż moja droga, jestem jak to się mówi, ARTYSTĄ! Nie, nie śmiej się, nie mam na myśli tych podlotków, którzy uważają, że zwykłe pokrycie farbą płótna czyni z nich artystów. Artysta to ktoś więcej, musi CZUĆ piękno całym sobą, dostrzegać je tam, gdzie ślepe oko widzi tylko powierzchowność. Jestem ARTYSTĄ do diabła! Poszukuję doskonałego piękna, całkowitego ideału, pierwotnej niewinności zakutej w doczesne okowy. A gdy ją znajdę… pomagam zerwać te łańcuchy! Co? Nikt Cie tak nigdy nie podrywał jak ja? Moja droga, ja nie podrywam, ja TWORZĘ i UWALNIAM! Podejdź… wkrótce ujrzysz świat tak, jak ja go postrzegam i nauczysz się TWORZYĆ…

Witajcie w Świecie Mroku, w którym rozgrywa się akcja gry Wampir: Maskarada -Wendeta. Każdy z Was wcieli się w niej w przedstawiciela jednego z siedmiu wampirzych klanów Camarilli, by poprzez spisek, knowania, walkę i blef posiąść tron Chicago.

Wampir_Wendeta_Clan_Toreadorzy_297_400(1)Dziś przedstawiamy Wam klan, który swój nieumarły żywot ubarwia obcowaniem ze sztuką, pięknem i doczesnymi przyjemnościami – klan Toreadorów. Ich siła tkwi w liczebności, wszak bezustannie poszukują oni nowych członków. Doskonale oddaje to karta GOTOWY która choć sama nie zapewnia punktów siły, to jednak pozwala dobrać kartę z talii ofiar i dodać ją do swojego sojuszu, co w fazie Żeru pozwoli pozyskać więcej cennej krwi! Ta może okazać się niezbędna by w pełni wykorzystać moc Wysoko postawionych przyjaciół. Karta ta pozwala przed odkryciem dołożyć w danej dzielnicy po 1 kropli krwi za każdą kartę w twoim sojuszu, by rywale nie mieli wątpliwości kto tutaj rządzi!

„Tworzymy misterne rzeźby, acz nie z gliny czy szkła, lecz z ludzkich umysłów” – mówią członkowanie Toreadorów. Czy masz w sobie duszę artysty, by zainspirować klan do śmiałych czynów i sięgnięcia po tron Chicago?

Wampir: Maskarada – Wendeta

Wampir: Maskarada – Wendeta to asymetryczna rywalizacyjna gra karciana opierająca się na strategii, blefie i dedukcji, zaprojektowana przez uznanych twórców gier planszowych Charliego Clevelanda oraz Bruno Faiduttiego. Od 3 do 5 graczy wcieli się w spiskujące wampiry walczące w różnych dzielnicach miasta o poparcie wpływowych popleczników, by ostatecznie zawładnąć tronem Chicago.Na przestrzeni trzech rund gracze będą dokładać karty oraz żetony krwi, walcząc o poparcie popleczników w różnych dzielnicach – zarówno ludzi, jak i Spokrewnionych – zdobywając tym samym wpływy i zyskując dostęp do ich zdolności specjalnych. Z kolei nowe karty, dobierane z początkiem każdej rundy, pozwolą zaskakiwać przeciwników nowo nabytymi mocami. celan_800x800_fb_wampir_wendeta