2 listopada 2021

Wampir: Maskarada – Dziedzictwo jak poprzez wieki tworzy się tryb legacy

 fb_post_800x1000_wampir_maskarada_dziedzictwo_tryblegacy

 

 

Wydaje nam się, że znamy otaczającą nas rzeczywistość. Zdarzają się oczywiście pewne niewiadome i nieścisłości, nad którymi wciąż pochylają się badacze, ale większości z nas raczej znane są pewne kluczowe wydarzenia historyczne oraz to jak i dlaczego wpłynęły one na dzieje ludzkości. W końcu nawet jeżeli ktoś nie jest zapaleńcem i pasjonatem w tym temacie, to i tak wystarczająco wiele razy wbijano nam to do głów w szkołach. I tak też wydaje nam się, że to my jesteśmy panami świata i kształtujemy go podług swojej woli.
Ale co jeśli bym ci powiedział, że nasz świat wcale nie jest taki jak nam się zawsze wydawało. Co jeśli wszystko co zapisano na kartach historii jest jedynie iluzją mającą utwierdzić nas w złudnym poczuciu kontroli… A tak naprawdę jesteśmy jak dzieci we mgle – jeno zabawkami, marionetkami i, cóż, trzodą dla o wiele potężniejszych istot skrywających się za zasłoną mistyfikacji.

Po długiej podróży pod osłoną nocy Wampir: Maskarada – Dziedzictwo jest już coraz bliżej naszych magazynów. Czas więc najwyższy, abyśmy zaprosili was na krótką wycieczkę do Świata Mroku i pokazali cóż takiego tym razem skrywa Maskarada.

Historię piszą zwycięzcy

Osadzona w popularnym uniwersum Świata Mroku, Wampir: Maskarada – Dziedzictwo jest rywalizacyjną grą typu legacy. Oznacza to, że będziecie grać w nią wielokrotnie, za każdym razem korzystając z nowych elementów, kart i naklejek, zależnych od podjętych decyzji. W grze wcielicie się w starożytne wampiry, które skryte w cieniu będą na przestrzeni 21 rozgrywek i 700 lat ludzkich i wampirzych dziejów dążyć do realizacji własnych pokrętnych celów, manipulując przy tym różnymi klanami. Każdy rozdział rozgrywany jest osobno i ma swojego zwycięzcę, ale jednocześnie stanowi część większej całości, zwanej kronikami.

Tu i teraz

Podczas swego wielowiekowego dążenia ku ostatecznemu zwycięstwu w każdej rozgrywce będziecie wysługiwać się i kierować poczynaniami jednego z 9 klanów znanych ze świata Wampira: Maskarady. Wzmacniając swoją linię krwi poprzez rekrutowanie śmiertelników i przemienianie ich w wampiry będziecie wpływać na wyniki konfliktów na 3 spośród 9 różnych dostępnych teatrów wojny. Każdy z nich rządzi się jednak swoimi prawami – z własnymi zasadami, efektami i sposobami punktacji – dlatego wybór śmiertelników, których zechcecie Spokrewnić będzie odgrywał kluczową rolę. Pozyskiwanie nowych wampirów będzie również poszerzało wachlarz waszych możliwości, pozwalając na zaskakiwanie przeciwników spiskami. Jednak to co się dzieje tu i teraz w pojedynczym rozdziale to tylko część większej całości, a wraz ze światem zmieniającym się pod wpływem waszych decyzji, sami też będziecie musieli się rozwijać i dostosowywać swoje strategie.