17 października 2014

Walka o przyszłość sektora!

nemezis

W odległym sektorze Antian rozpętał się chaos. W jego centrum niczym otwarta rana pulsuje potężna Szczelina w Osnowie, przyciągając mroczną uwagę potężnych nowych wrogów, budzących grozę istot, które nawet w tej chwili krążą po sektorze niczym drapieżniki wokół rannej zdobyczy.

Czy w tych niespokojnych czasach podzielone Imperium zdoła przetrwać w obliczu tylu nieprzyjaciół, czy może sektor spłynie krwią wiernych i całe dziedzictwo ludzkości sczeźnie w płomieniach?

Informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się rozszerzenie do gry Relic: Tajemnica Sektora Antian, zatytułowane Nemezis. Rozdarty przez szczelinę w osnowie Sektor Antian trawi wojna, a tymczasem wabione przez mroczne potęgi Chaosu nadciągają nowe śmiertelne zagrożenia dla Imperium. Te straszliwe Nemezis pragną zagarnąć jak najwięcej dla siebie, pozbawić Imperium kontroli nad sektorem i zmiażdżyć agentów Imperatora raz na zawsze.

layout

Gracz kontra gracz

Rozszerzenie Nemezis po raz pierwszy wprowadza walkę pomiędzy graczami, dzięki opcjonalnemu wariantowi rozgrywki „Wrogowie Imperium”. W wariancie tym maksymalnie dwóch graczy będzie mogło przyjąć role Nemezis takich jak Berserker Pożeraczy Światów lub eldarski Ponury Mściciel.

nemezis

Gracze wcielający się w Nemezis podejmują różne działania w całym sektorze i pokonują agentów Imperium, aby zdobywać niesławę. Ponieważ obie strony rywalizują o kontrolę nad sektorem Antian, grający Nemezis i grający postaciami Imperium mogą ścierać się w walkach. Zdobywając odpowiednią ilość niesławy Nemezis mogą przeszkodzić przeciwnikom w osiągnięciu celu wyznaczonego przez arkusz scenariusza, zadając tym samym druzgoczący cios siłom Imperium w sektorze Antian i wygrywając grę.

RE02-eldar-char-artworkWariant „Wrogowie Imperium” to nie jedyny sposób, w jaki gracze mogą doprowadzić do konfrontacji między sobą. Rozszerzenie Nemezis wprowadza również nową mechanikę umożliwiającą starcia pomiędzy Wiernymi i Apostatami. Rozszerzenie zawiera nowy rodzaj zasobów wykorzystujących zakazaną technologię stworzoną przez wrogów Imperium. Postacie, które spróbują używać takiej broni staną się Apostatami i będą ścigani przez postacie innych, bardziej ortodoksyjnych Wiernych.

Nowe postacie

Do sektora przybędą również dwie nowe postacie dla graczy Imperium: Zabójca Eversor oraz Sierżant Szturmowców. Gotowi, by w imię Imperatora odeprzeć napierające siły Chaosu, te dwie postacie wywalczą sobie miejsce w sektorze, stawiając czoła nowym śmiercionośnym wrogom i gromadząc nowe uzbrojenie.

Rozszerzenie Nemezis pozwoli również powiększyć o dwie osoby grono graczy przy stole, umożliwiając tym samym epickie, sześcioosobowe rozgrywki w Relic: Tajemnica Sektora Antian. Ponadto w rozszerzeniu znajdują się cztery nowe scenariusze, zawierające jeszcze więcej niebezpieczeństw i śmiercionośnych modyfikacji niż do tej pory.

Nowe zagrożenia dla sektora Antian

Rozszerzenie Relic: Nemezis będzie miało swoją premierę 2015 roku. Bez względu na to, czy pociąga cię zniszczenie Imperium, czy pragniesz zanieść światło Imperatora do sektora Antian, Relic: Nemezis to obowiązkowa pozycja dla każdego, kto chce wzbogacić swoje doświadczenia podczas rozgrywek w Relic: Tajemnica Sektora Antian.