4 listopada 2015

W listopadzie dołącz do Drużyny!

„Towarzyszy Pierścienia będzie dziewięciu: Dziewięciu Piechurów przeciw Dziewięciu Jeźdźcom. Z tobą i z twoim wiernym sługą pójdzie Gandalf, to bowiem będzie Czarodzieja największe dzieło, może nawet uwieńczenie trudów całego życia.”
- Elrond

Już niedługo, w weekend 13-15 listopada 2015 r. odbędzie się wydarzenie, podczas którego fani gry karcianej Władca Pierścieni będą mogli zebrać się w swoich lokalnych społecznościach i razem wyruszyć do Śródziemia na zupełnie nową przygodę!

Głównym punktem specjalnego wydarzenia Fellowship 2015 jest nowy samodzielny scenariusz Morderstwo pod Rozbrykanym Kucykiem, wprowadzający 3 nowe etapy wyprawy i 50 kart Spotkań. Morderstwo przenosi graczy do Bree, gdzie będą musieli zmierzyć się z kryminalną zagadką tajemniczego zabójstwa. Każdy uczestnik Fellowship 2015 otrzyma swoją własną kopię scenariusza, a dodatkowo kartę Legolasa z zestawu podstawowego z alternatywną grafiką oraz specjalną matę do gry, przedstawiającą Legolasa i Gimliego walczących ramię w ramię na murach Helmowego Jaru.

Fellowship_2015_elementy

Każdy zestaw przygotowany na lokalne wydarzenie Fellowship 2015 zawiera 4 kopie Morderstwa pod Rozbrykanym Kucykiem, 4 karty Legolasa z alternatywną grafiką i 4 maty do gry.

Kolejne wskazówki…

Głównym zadaniem projektantów Morderstwa pod Rozbrykanym Kucykiem było przygotowanie dodatku jak najbardziej regrywalnego. Czy to możliwe, żeby rozegranie go po raz setny dawało tyle samo radości, co rzucenie się w wir przygody za pierwszym razem? Gracze będą mieli okazję przekonać się już w listopadzie.

Gracze wcielą się w rolę detektywów, którzy muszą rozwiązać zagadkę morderstwa w gospodzie „Pod Rozbrykanym Kucykiem”. Fabularna otoczka doskonale uzupełnia mechanikę scenariusza, pozwalającą na zbieranie kolejnych wskazówek i szukanie zbrodniarza.

W grze pojawią się obszary ze słowem kluczowym śledztwo: odwiedzenie ich pozwala na dobranie kolejnych kart z talii Śledztwa. Zbierając kolejne poszlaki, gracze muszą ustalić, kim jest morderca i gdzie się ukrywa. W talii Spotkań znajduje się pięciu podejrzanych oraz pięć kryjówek: na początku gry gracze wybierają losowo po jednej karcie podejrzanego i kryjówki i odkładają je na bok bez podglądania. Jest to poszukiwany morderca i miejsce jego pobytu.

umec64_13765_runningoutoftime_romanakendelic-3

Pozostałe karty podejrzanych i kryjówek należy ze sobą potasować (dodając jeszcze kilka kart podstępu) – tworzą one talię Śledztwa. Kiedy aktywny obszar zostanie zbadany, pierwszy gracz tasuje talię Śledztwa, po czym ogląda X wierzchnich kart, gdzie X to wartość śledztwa aktywnej karty obszaru. Tym sposobem gracze eliminują kolejnych podejrzanych, a by w końcu poznać tożsamość mordercy. Jest to niezwykle ważne, gdyż aby przejść z etapu 2B do finału wyprawy, gracze muszą wskazać jednego podejrzanego i jedną kryjówkę, zanim odkryją i dodadzą do obszaru gry odłożone na początku rozgrywki karty. Jeśli ich podejrzenia były słuszne, graczom pozostaje już tylko zmierzyć się z ostatecznym przeciwnikiem w etapie 3B. Jeśli się pomylili, czekają ich znacznie gorsze konsekwencje.

Pięć różnych kart podejrzanych razem z pięcioma kryjówkami daje aż dwadzieścia pięć możliwych zakończeń. Dodatkowo każda z kart podejrzanych i kryjówek posiada unikalne zdolności, więc każda z tych dwudziestu pięciu zagadek będzie zupełnie inna! A jeśli graczom uda się prawidłowo rozpoznać i pokonać zabójcę, to będzie to jedno z najbardziej satysfakcjonujących zwycięstw we Władcy Pierścieni: Grze karcianej.

umec64_13766_apprehendingthekiller_jbcasacop

Fellowship w Twojej okolicy

Nie pozwól, by dopadły Cię szumowiny z Bree. Wydarzenie Fellowship 2015 trwało będzie tylko od 13 do 15 listopada. Poszukaj miejsca, które angażuje się w to wydarzenie, i nie pozwól, by ci umknęło! Na naszej stronie znajdziecie listę miejsc, gdzie możecie wziąć udział w wydarzeniu.

Uwaga: Elementy zestawów Fellowship 2015 zostaną przygotowane w polskiej wersji językowej. Scenariusz Morderstwo pod Rozbrykanym Kucykiem może być rozgrywany zarówno na normalnym, jak i na łatwym poziomie trudności. Scenariusz ten będzie później dostępny w ramach Druku na Żądanie. Maty i karty z alternatywną grafiką będą dostępne jedynie w ramach wydarzenia Fellowship 2015 i nie będą później dostępne w normalnej sprzedaży.