18 sierpnia 2015

Uwolnij nieskrępowaną nienawiść!

nieskrepowana_nienawisc

„Wasze świątynie spłoną, wasze miasta spłyną krwią, wasze fałszywe bożki zostaną zmiażdżone, wasi ludzie będą zarzynani tysiącami, a planeta rozdarta na strzępy… i zaspokoi to niewielki ułamek mej nienawiści.”
- Ba’ar Zul, Spętany Nienawiścią

Informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się drugi Zestaw Wojenny do gry Warhammer 40 000: Podbój, z cyklu Upadku, zatytułowany Nieskrępowana Nienawiść.

Korsarze spadają z nieba, łapiąc niewolników dla zdeprawowanych tortur Commorragh. Tymczasem legion Pożeraczy Światów Kosmicznych Marines Chaosu przybywa na tę samą planetę i gotowy do siania zniszczenia. Nawet siły Imperium mobilizują się do walki z tym zagrożeniem. Każda rasa ma udział w tej walce, a Nieskrępowana Nienawiść prowadzi prosto na pole bitwy.

Wraz z wylewem legionów Chaosu ze zrujnowanego kadłuba Kaerux Erameas, bitwa o Sacaellum nabiera zaciekłości. Tak jak cały cykl Upadku, Nieskrępowana Nienawiść kładzie nacisk na rodzaje symboli planet. Każda frakcja chce wykorzystać planety do innych celów. Podczas walki na planetach, poszczególne armie mogą zyskiwać potężne premie, jeżeli znajdują się na ważnych dla nich planetach. Ten Zestaw Wojenny zawiera dwóch nowych liderów – dzięki nim gracze będą mogli zdobywać niewolników jako archont Mrocznych Eldarów albo wpaść w bitewną furię jako jeden z czempionów Khorna. Poza tymi nowymi możliwościami tworzenia talii, nowe siły wszystkich armii dołączają do walki o przyszłość Sacellum i całego sektora Traxis.

wachlarz

Uwolnij swoją nienawiść

Legion Pożeraczy Światów Kosmicznych Marines Chaosu przybył do sektora Traxis siejąc spustoszenie wszędzie gdzie tylko się pojawi i rozlewając krew dla Boga Krwi. Szturmem na Sacaellum dowodzi jeden z najbardziej przerażających wojowników: Ba’ar Zul, Spętany Nienawiścią.

Ba’ar Zul, Spętany Nienawiścią jako lider, dowodzący armiami Chaosu, całkowicie łamie dotychczasowe standardy. Wszyscy inni liderzy stają się słabsi po tym jak zaczną krwawić, natomiast Ba’ar Zul chce być krwawiący tak szybko jak to tylko możliwe. Na jego zdrowej stronie posiada zero ataku i tylko pięć punktów wytrzymałości. Jednak posiada on również zdolność: „Reakcja: Po tym jak kontrolowana przez ciebie jednostka na tej planecie otrzyma obrażenia, porusz wszystkie obrażenia na tego lidera.” Pozwala to nie tylko na ochronę jednostek, ale też każdy atak wroga przybliża Ba’ar Zula do krwawej furii.

baar_zu baar_zul_kraw

Jakie korzyści zyskuje Ba’ar Zul po tym jak zacznie krwawić? Na swojej krwawiącej stronie traci swoją Reakcję, ale zyskuje trzy ataku oraz jedenaście punktów wytrzymałości – obie statystyki są najwyższe, spośród wszystkich liderów w grze. Po tym jak Ba’ar Zul, Spętany Nienawiścią zacznie krwawić, staje się śmiertelnie niebezpiecznym wojownikiem, niszczącym wszystkich, którzy staną na drodze Chaosu.

Sygnowany oddział Ba’ar Zula oferuje kolejne głodnye krwi armie, które można wykorzystać w służbie Khorna. W skład sygnowany oddziału wchodzą cztery kopie Tasaków Ba’ar Zula. Wraz z atakiem 2 oraz 5 punktami wytrzymałości, te jednostki już są ogromnym zagrożeniem na polu bitwy, a ich zdolność sprawia, że są jeszcze bardziej niebezpieczne dla wrogów. Jako Akcję można zadać 2 obrażenia Tasakom Ba’ar Zula, aby dodać 2 do ich kolejnego ataku. Zdolność ta pozwala zwiększyć siłę ataku, ale też można ją wykorzystać do szybszego ranienia Ba’ar Zula, przenosząc te obrażenia korzystając z jego Reakcji.

kaerux_erameasWraz ze wsparciem ze składu Ba’ar Zula – Kosmicznym Wrakiem, Kaerux Ermanes – można dążyć do większej ilości walk. Podczas fazy walki, gracz może wyczerpać Kaerux Erameas, aby rozpatrzyć bitwę na planecie innej niż pierwsza, na której nie ma lidera. Tej zdolności należy użyć zanim inne bitwy zostaną w tej fazie zainicjowane, jednak taktyczne możliwości wykorzystania tego wsparcia są niezliczone. Dzięki niemu można rozpocząć bitwę na planecie gdzie przeciwnik chciał zebrać siły, zanim będzie gotowy do walki. Można także rozpocząć bitwę na planecie takiej jak Ferrin lub Iridial uruchamiając zdolność planety, która da graczowi przewagę w innych bitwach. Można też wykorzystać Kaerux Erameas, aby rozpocząć bitwy kiedy się jest w posiadaniu żetonu inicjatywy, aby wykorzystać przewagę nad przeciwnikiem.

Wydarzenie zawarte w sygnowanym oddziale Ba’ar Zula umożliwia zapoznanie się w jeszcze większym stopniu z zamiłowaniem bogów Chaosu do wojny. Gracz może zagrać Krew dla Boga Krwi!, aby zadać obrażenia każdej jednostce bez obrażeń na wskazanej planecie. To wydarzenie nie tylko pozwala na pobudzenie Brutalności na jednostkach takich jak Berserker Khorna, ale też może być dobrym osłabieniem jednostek przed Burzą Osnowy.

W sygnowanym oddziale Ba’ar Zula znajduje się również pojedyncza kopia Gwoździ Rzeźnika. Ten dodatek może zostać zagrany tylko na lidera, jednak sprawia, że staje się on jeszcze bardziej krwiożerczym wojownikiem Khorna, zarówno kiedy jest zdrowy jak i krwawiący. Kiedy Gwoździe Rzeźnika dołączone są do Ba’ar Zula, otrzymuje on Brutalność kiedy jest zdrowy oraz Przeciwpancerność kiedy jest krwawiący. Te dodatkowe dwa słowa kluczowe sprawiają, że Ba’ar Zul staje się jednym z najpotężniejszych wojowników na polu bitwy. Przeciwnicy, którzy mają nadzieję wygrać przez zabicie lidera mogą szybko odkryć, że przecenili swoje szanse

Walcz za Sacaellum

Miażdż planety sektora Traxis nogami Pożeraczy światów. Walcz w obronie Sacaellum wraz z siłami Imperium. Przeszukaj sektor w celu znalezienia użytecznych materiałów z Orczymi klanami lub pożeraj wszystko co stanie Ci na drodze jako Tyranid! Walka o Sacaellum nabierze tempa wraz z premierą Nieskrępowanej Nienawiści, już w II połowie tego roku!