26 czerwca 2015

Upadek Sacaellum

wyrok_zniszczenia

„Bez względu na cenę, przywrócę świętość temu światu.”
-Broderick Worr

Informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się pierwszy zestaw wojenny nowego cyklu Upadku do gry karcianej Warhammer 40 000: Podbój, zatytułowany Wyrok Zniszczenia.

W cyklu Upadku, płomienie wojny obejmą świat Sacaellum, pierwszą planetę zdobytą przez Imperium Ludzi. Teraz siły Chaosu przeprowadzają inwazję na tę planetę, rozbijając wszystko co stanie im na drodze. Ogromne armie zmierzą się ze sobą, krew się poleje strumieniami, a następstwa tej walki odbiją się echem w całym sektorze Traxis. Zbierzcie swoje armie i przygotujcie się do Upadku!

wachlarz2

Nowa Era Wojny!

Cykl Upadku zapoczątkuje nową erę wojny, zwiększając znaczenie typów symboli znajdujących się na każdej planecie. Zdobycie trzech planet z takim samym symbolem zawsze było warunkiem zwycięstwa w Podboju, jednak typy planet reprezentują różne zasoby i nawiązują do celów różnych stronnictw. Niektórzy przybywają do sektora Traxis w poszukiwaniu istotnych surowców, inni chcą umocnić pozycje strategiczne, z których będą odpierać siły wroga, a jeszcze inni polują na starożytne relikwie posiadające niespotykaną moc.

Wraz z nowymi kartami oferowanymi przez cykl Upadku, jednostki zyskają nowe potężne zdolności i będą jeszcze silniejsze podczas walki na planetach, które wspierają interesy poszczególnych stronnictw. Przykładowo, Astra Militarum głównie zainteresowana jest znalezieniem nowych twierdz, aby wykorzystać je w walce z Xenosami i Chaosem, więc naturalnie dążą do zdobywania planet z zielonym symbolem umocnień. Z drugiej strony Mroczni Eldarzy wolą zabrać niewolników z atakowanej planety, wiec mają większą motywacje do podbijania planet z czerwonym symbolem surowców.

Oprócz nowych mechanik, cykl Upadku nadal kontynuuje rozszerzanie stylów gry dostępnych dla każdej rasy, poprzez wprowadzenie nowych liderów. Każda rasa, w tym również Tyranidzi, otrzymają nowego lidera, oferującego nowy styl gry. Wśród liderów znajdzą się między innymi wojownik Khorna, kapelan Czarnych Templariuszy, Eldarska autarchę i inny. W dodatku do nowych liderów, każda rasa otrzyma nowe jednostki, wsparcia, dodatki i wydarzenia, aby poszerzyć swoje wpływy w sektorze Traxis.

wachlarz1

Nigdy się nie poddawaj

Cykl Upadku otwiera zestaw wojenny Wyrok Zniszczenia. Jako przykład skupienia się na typach symboli planet, zwracamy uwagę na niesłabnący zapał zmasowanej armii ludzkości: Astra Militarum!

broderick-worrNowym liderem Astry Militarum wprowadzonym w Wyroku Zniszczenia jest Broderick Worr – przerażający Komisarz, nie tolerujący wśród swoich żołnierzy strachu i wątpliwości. Podczas gdy Broderick Worr prowadzi swoje jednostki, wszystkie wycofujące się jednostki armii z jego planety zostają zniszczone. Uniemożliwienie wycofania się przez przeciwnika, spowoduje, że każdy zastanowi się dwa razy zanim zdecyduje się na atak na planetę Brodericka.

Broderick Worr oferuje również inną korzyść swoim siłom. Ponieważ Astra Militarum skupia się na znajdywaniu nowych umocnień, Broderick może zainspirować swoje wojska do zwiększonych wysiłków podczas realizacji tych celów. Każda jednostka Astra Militarum znajdująca się na planecie z zielonym symbolem umocnienia otrzymuje +1 ATK i nie może zostać wycofana ani rozbita. Oprócz odporności na takie karty jak Groza Archonta (Zestaw Podstawowy, 117) zdolność ta zapewnia, że wojska będą walczyć ciężej niż kiedykolwiek wcześniej, aby zdobyć umocnienia i ochronić Imperium Ludzi.

Sygnowany oddział Brodericka Worra otwierają cztery kopie Niespokojnego Plutonu Piechoty. Za jedynie dwa zasoby, ta jednostka posiada symbol dowodzenia, 3 ATK oraz 3 PW. Jednak, po rundzie walki gracz musi zapłacić 1 zasób albo wycofać się Niespokojnym Plutonem Piechoty. Oczywiście, dla tych, którzy walczą pod dowództwem Brodericka Worra nieuporządkowany odwrót często oznacza szybką bitewna egzekucję. Na szczęście, odpowiednia motywacja pozwoli utrzymać plutony w walce – podczas gdy walczą oni na planecie z zielonym symbolem umocnienia, umiejętność Brodericka powoduje, że jednostki te nie będą mogły się wycofać, co oznacza, że Plutony będą walczyć do końca.

pistolet-boltowyDodatkowo w oddziale sygnowanym nowego lidera znajdują się Wysunięte Koszary.Wsparcie to posiada Reakcję: „Po tym, jak zakończy się runda walki, jeśli kontrolujesz jednostkę Astra Militarum na planecie, na której odbywa się bitwa, umieść 1 żeton Gwardzisty w grze na danej planecie.” Dzięki temu wsparciu gracz może dokładać żetony gwardzistów tak długo, jak trwa bitwa. Co więcej, żetony te mogą korzystać ze zdolności Brodericka, tak długo jak znajdują się na planetach z zielonym symbolem umocnienia.

Nie każda planeta o którą się walczy jest planetą z umocnieniem, jednak żołnierze mogą zyskać dodatkową motywację dzięki Szybkiej Egzekucji. Poprzez zagranie tego darmowego wydarzenia, można nadać zielony symbol planecie z liderem do końca bitwy, co naturalnie wzmocni sprawność jednostek ze oddziału lidera. Dodatkowo, to wydarzenie pozwala na dobranie karty do ręki, dając możliwość na kolejne wzmocnienia.

Czy to poprzez poświęcanie jednostek Szybką Egzekucję, czy też przez starcia z wrogiem, utrata jednostek jest nieunikniona. Na szczęście, posiadając Komisarski Pistolet Boltowy, można nawet najbardziej dotkliwe straty obrócić na swoją korzyść. Ten dodatek może być dołączony do jednostki Komisarza takiego jak Broderick Worr i zapewnia on +1 ATK, jednak prawdziwa jego moc to reakcja, która pozwala na zadanie jednego obrażenia wskazanej jednostce armii, na tej samej planecie co Komisarski Pistolet Boltowy, zawsze gdy grę opuszcza jednostka pod wodzą Broderica Worr. Nawet, jeżeli przeciwnik niszczy jednostki Astra Militarum, połączenie tych obrażeń wraz z zapałem wojska walczącego o umocnienia, spowoduje, że obrona przeciwnika szybko osłabnie.

Upadek Planety

Komisarz Astry Militarum nie jest jedynym liderem znajdującym się w Wyroku Zniszczenia, znajdziecie tam również nowego lidera Tau. Cykl Upadku dopiero się rozpoczyna, ale już teraz wiemy, że zmieni przyszłość całego sektora Traxis. Przygotujcie swoje armie do bitwy i oczekujcie nowego cyklu w III kwartale 2015!