13 kwietnia 2018

Trzynaście powodów

ostatni-piatek

Trzynaście powodów, żeby zagrać w Ostatni Piątek w piątek 13-tego (i nie tylko)

Dzisiaj nietypowo i odrobinę z przymrużeniem oka, czyli 13 powodów, żeby zagrać w Ostatni Piątek. ;)

Ostatni Piątek to gra ukrytych ruchów dla 2-6 graczy w klimacie slasherów z lat ’80. Jedna osoba wciela się w rolę psychopatycznego zabójcy, podczas gdy pozostali gracze kierują ruchami paczki przyjaciół, którzy przyjechali do Camp Apache zupełnie nieprzygotowani na to, co ich czeka. Dlaczego więc warto zainteresować się Ostatnim Piątkiem?

Last-Friday---3D-gameboard_mod

1. Kampania!

Inaczej niż w Listach z Whitechapel, w Ostatnim Piątku rozegracie czteroczęściową kampanię, która opowiada spójną historię.

2. Klimat!

Lubicie stare horrory, w których spanikowani studenci uciekają przed groźnym psychopatą? W Ostatnim Piątku macie tego mnóstwo – siekiery, pułapki, dobijanie się do drzwi, tajne przejścia, kryjówki i każdy kolejny krok stawiany w niepewności i oczekiwaniu na najgorsze.

3. Strategia!

Wydawało Wam się, że już Listy z Whitechapel dają dużo możliwości planowania ruchów? W Ostatnim Piątku zagracie na podobnych zasadach, ale z dodatkowymi opcjami. Przykładowo, jeśli obozowicze w pierwszym scenariuszu otworzą jakiś chatki, zostaną one otwarte do końca gry i będą stanowiły istotny element strategii.

The-Last-Friday---Bungalows---Front-1

4. Zmiany ról

Każdy etap kampanii jest inny i rozgrywa się na innych warunkach – raz to morderca będzie próbował zamordować przyjezdnych, a raz to „wczasowicze” urządzą polowanie na zabójcę. A kiedy będzie im się wydawało, że już go mają, powróci w zupełnie innej roli…

5. Sprawdź się w roli psychopaty

Gra planszowa to miejsce, w którym możesz być każdym. Bezpieczne środowisko, w którym możesz sprawdzić się w najróżniejszych rolach. Zastanawiałeś się kiedyś, jak poradzisz sobie jako planszówkowy psychopata?

last_friday_screen

6. Graj tyle, ile masz czasu

Jeśli porównać Ostatni Piątek do Listów z Whitechapel, to rozgrywka jest jednocześnie krótsza i dłuższa. Krótsza, ponieważ rozegranie jednego scenariusza potrwa 40 minut, dłuższa, ponieważ na pewno będziecie chcieli rozegrać całą kampanię, a to już rozgrywka na cały wieczór.

7. Sześciu to już ekipa na obóz!

Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść. Dlatego zamówcie pizzę i siądźcie do gry nawet w sześć osób. Pogonić się z siekierą wokół jeziora – czy jest lepszy pomysł na spędzenie czasu w gronie przyjaciół?

8. Proste zasady, dużo możliwości

Instrukcja do Ostatniego Piątku ma 16 stron. Dużo? Pamiętajcie, że gra jest podzielona na cztery rozdziały, opisane w tej samej książeczce, dlatego zasad, które musicie poznać jest tylko 8 stron. Całość możecie pobrać tutaj.

9. Plansza

Przez 90% gry Wasz wzrok będzie się skupiał na planszy – planowanie ścieżek, zastawianie pułapek, zbieranie żetonów, przepływanie jeziora, wykorzystywanie tajnych przejść… Trzeba powiedzieć, że plansza to kawał dobrej roboty – jest nie tylko czytelna, ale też zwyczajnie ładna. Z resztą, zobaczcie sami:

Last-Friday_plansza

10. 15,60 zł

Duża, dobrze wykonana gra z świetnymi grafikami i klimatem musi kosztować krocie? Niekoniecznie – Ostatni Piątek dostaniecie na naszej promocji już za 93,50 zł, czyli po 15,60 zł na głowę, jeśli postanowicie zrzucić się w szóstkę. :) Grę możecie kupić w naszym sklepie internetowym tutaj, a jeśli zamówicie dzisiaj, otrzymacie gratis kartę promo Buby’ego:

buby

11. Dramatyzm

Kiedy szaleniec i obozowicze rozegrali po 15 tur, rozdział powinien się skończyć. Powinien, ponieważ morderca może wykorzystać żeton Zwrotu akcji i rozegrać dodatkową turę. Widok twarzy obozowiczów, kiedy myślą, że już uciekli, ale szaleniec odrzuca TEN żeton – bezcenne.

12. Buby, gdzie jesteś?

Buby jest strachliwym psiakiem, który zupełnym przypadkiem znalazł się w Camp Apache. Dodatkowo jest też w pełni grywalną postacią promocyjną, dostępną tylko przez określony czas! Jeśli zamówicie Ostatni Piątek w piątek 13-tego w naszym sklepie, otrzymacie Buby’ego gratis. :)

13. Retro wieczory

Nie ma lepszej gry na retro wieczór w piątek 13-tego niż Ostatni Piątek. Dreszczyk emocji, napięta atmosfera, obozowicze i psychopatyczny morderca. A jeśli planujecie do tego weekendowy wypad na obóz… To strzeżcie się, żeby ten piątek nie był Waszym ostatnim. ;)