23 marca 2020

Tkaczka kosmosu – Zapowiedź ostatniego scenariusza do cyklu Pożeraczy snów

ahc44_box

Tkaczka kosmosu

„Nie jest dobrą rzeczą, że Wielcy opuścili swoje trony, aby pełzać po pajęczych sieciach Innych. Siły z zewnątrz przyniosły ci chaos i przerażenie, Randolphie Carter, które stały się przyczyną twego wzburzenia. Wielcy wiedzą, że tylko przez ciebie mogą zostać odesłani z powrotem do swego świata.”
—H.P. Lovecraft, W poszukiwaniu nieznanego Kadath

Koniec jest bliski…

Od chwili, gdy okultystyczny pisarz Virgil Gray po raz pierwszy podzielił się z wami swymi opowieściami o przygodach w Krainach Snów, wasz świat stanął do góry nogami. Udało wam się dotrzeć do tych tajemniczych zakątków, by doświadczyć ich niesamowitego piękna i niewyobrażalnej grozy. A teraz, w końcu nadszedł czas by zmierzyć się z koszmarną istotą, której dążenia i plany mimowolnie umożliwiły wam tę podróż, poprzez stworzenie mostu między światami.

Galakta z dumą ogłasza premierę Tkaczki kosmosu, szóstego i ostatniego Zestawu Mitów z cyklu Pożeraczy snów do gry Horror w Arkham: Gra karciana.

ahc44_a2_artshot_endless-weaving

Most z sieci

Tkaczka kosmosu to scenariusz 4-B kampanii Sieć snów do gry Horror w Arkham: Gra karciana. Można go rozegrać w trybie samodzielnej rozgrywki lub połączyć z innymi produktami z cyklu Pożeraczy snów, tworząc w ten sposób większą kampanię, złożoną z czterech lub ośmiu części.

Po wydarzeniach z Nie ma odwrotu w końcu udało wam się dotrzeć do serca koszmaru, do którego od samego początku wiodły wasze ścieżki. Wszystko prowadziło właśnie do tego – opowieści Virgila, niekończący się sen waszych towarzyszy czy czarny kot. To zawieszone między wymiarami miejsce jest siedliszczem pajęczej istoty, dążącej do zniszczenia waszego świata i zastąpienia go nową rzeczywistością. Jeśli nie uda wam się jej powstrzymać, nie będzie już Ziemi na którą można wrócić. Nie będzie ucieczki z piekielnego snu. A Krainy Snów zostaną stracone na zawsze. Nie pozostaje wam nic innego, jak walczyć…

 ahc44_tajemnica_akt

Dane wam było już mierzyć się z ogromnymi i przerażającymi przeciwnikami, ale wszystko to niknie w porównaniu z tą międzywymiarową tkaczką. Atlach-Nacha jest wielka, w każdym znaczeniu tego słowa, składając się z kilku różnych kart i rozstawiana poza lokalizacjami tego scenariusza. Postać Atlach-Nachy składa się z kilku wrogów Nogi Atlach-Nachy. (Tkaczka kosmosu, 347). Każda z nóg działa jako osobny wróg posiadający słowo kluczowe Masywny i uznaje się ją za będącą w zwarciu z każdym badaczem w jego lokalizacji (jak większość wrogów ze słowem kluczowym Masywny). Każda z Nóg Atlach-Nachy jest uznawana za znajdującą się w lokalizacji, z którą fizycznie graniczy róg karty.

ahc44_diagram_tkaczka

Gdy Atlach-Nacha zostaje przekręcona, Nogi Atlach-Nachy zostają poruszone o jedną lokalizację zgodnie z ruchem wskazówek zegara, tym samym wychodząc ze zwarcia z badaczami w poprzedniej lokalizacji.

Atlach-Nacha i każda z Nóg Atlach-Nachy powinny cały czas tworzyć taki sam układ, nawet jeśli któraś z kart zostanie z niego usunięta. Jeśli jedna karta się porusza, wszystkie karty w układzie muszą wykonać taki sam ruch. W związku z tym, Nogi Atlach-Nachy nie mogą się poruszać ani być poruszane w żaden sposób oprócz efektów, które „przekręcają” Atlach-Nachę. Kiedy Atlach-Nacha się „przekręca”, wszystkie pozostałe Nogi Atlach-Nachy oraz karta środkowa obracają się we wskazanym kierunku, tak aby każda z Nóg Atlach-Nachy poruszyła się o tyle samo lokalizacji. Przykładowo, jeśli jakiś efekt każe wam „przekręcić Atlach-Nachę 1 raz w kierunku ruchu wskazówek zegara”, należy obrócić Atlach-Nachę wokół własnej osi w taki sposób, aby każda z jej nóg poruszyła się o jedną lokalizację zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Będziecie musieli szybko reagować na sytuację, jeśli macie pozostać poza jej zasięgiem. 

Obrońcy dwóch światów

ahc44_oko_prawdy Starcie na tym moście może doprowadzić do tego, że świat legnie w gruzach. Na szczęście natraficie również na nowe możliwości poradzenia sobie z Tkającą w ciemnościach. Nawet tu, w najgłębszym koszmarze, gdzie zaciera się granica między fikcją a rzeczywistością, Oko Prawdy (Tkaczka kosmosu, 325) dostrzega wszystko. Dodanie tej karty do swojej talii badacza to spory wydatek w postaci pięciu punktów doświadczenia, jednak chyba każdy Poszukiwacz przyzna, że Zaklęcie to jest warte swej ceny. Przeznaczając ją oraz oraz jej 4 symbole Jokera do testu umiejętności z karty podstępu, po udanym teście dany podstęp trafia razem z dołączonym Okiem Prawdy do puli zwycięstwa. Dopóki Oko Prawdy jest dołączone, zapewnia swoje symbole umiejętności do wszystkich testów z kopii karty podstępu, do której jest dołączone, co z kolei może okazać sie bezcennym wsparciem, niezależnie od tego, którą kampanię własnie rozgrywacie. Wyobraźcie sobie tylko – to niemal pewna szansa uniknięcia efektów takich kart jak Wieki sekretów (Przerwany krąg, 99) czy Klątwa Yiga (Zapomniana era, 85) na przestrzeni całego scenariusza! 

Jednakże niezależnie od tego jak przydatne mogą być mistyczne zaklęcia i tajemne rytuały, czasem nic nie przebije klasycznych metod. Dzięki temu Zestawowi Mitów, Łotry zyskują dostęp do nowej karty gracza piątego poziomu, w postaci Obrzyna (Tkaczka kosmosu, 327). Wydając w ramach akcji jeden z dwóch naboi można zadać 1 obrażenie za każdy punkt, o który test podczas walki zakończył się sukcesem. Jeśli tylko test się powiódł, oznacza to zadanie co najmniej 1 obrażenia, a w najlepszym wypadku aż 6! Oczywiście, z taką siłą rażenia wiąże się też nieco ryzyka. Jeśli test podczas walki zakończy się porażką i obrażenia miałyby być zadane innemu badaczowi, otrzymuje on 1 obrażenie za każdy punkt, o który test zakończył się porażką, z takim samym ich minimalnym i maksymalnym limitem. W najgorszym wypadku, można w ten sposób zabić pojedynczym, źle wymierzonym strzałem któregoś z mniej wytrzymałych badaczy, jak Rex Murphy (Dziedzictwo Dunwich, 2), Agnes Baker (Zestaw podstawowy, 4) czy Pete „Włóczęga” (Szlak do Carcosy, 5). Jednak nawet biorąc pod uwagę ryzyko zagrożenia dla swoich towarzyszy, przecież wszyscy wiedzieliście, że możecie już nie wrócić, a los dwóch światów z pewnością jest wart dużo więcej niż którykolwiek z waszych żywotów. Może i stoicie twarzą w twarz z bóstwem… ale skoro krwawi, znaczy że można je zabić.

Niekończące się tkanie

Dla Atlach-Nach to nowy początek, którego ceną jest niestety wszystko co znacie i kochacie. Zakamarki Arkham i cuda Krain Snów, wszystko to może zginąć zasnute siecią intryg boskiej istoty. Stawka jest stanowczo zbyt wysoka – musicie ją powstrzymać nim będzie za późno!

Ten Zestaw Mitów pojawi się w sklepach w kwietniu 2020! Zarówno nasz sklepik, jak i inne sklepy z grami planszowymi cały czas działają – odbiór osobisty nie jest możliwy (na pewno nie w naszym sklepiku), natomiast dalej możecie zamawiać z przesyłką kurierską.