25 maja 2016

This War of Mine: The Board Game

twomtbg_cover_new

„Na wojnie nie każdy jest żołnierzem”.

Mamy przyjemność ogłosić, że nasze wydawnictwo włącza się do projektu This War of Mine: The Board Game – nowej gry planszowej autorstwa Michała Oracza i Jakuba Wiśniewskiego, opartej na bestsellerowej grze wideo stworzonej przez 11 bit studios, opowiadającej o losach cywili w oblężonym mieście. Obecnie na portalu Kickstarter nadal trwa, zorganizowana przez firmę Awaken Realms, zbiórka funduszy. Już teraz można bez wahania powiedzieć, że akcja odniosła spektakularny sukces.

Po zakończeniu kampanii na Kickstarterze wydawnictwo Galakta będzie odpowiedzialne za rozwój projektu This War of Mine: The Board Game zarówno w Polsce jak i na świecie. Będziemy także odpowiedzialni za całą produkcję gry w wersji podstawowej – od żetonów i plastikowych figurek, aż po pudełko. Dotyczy to także wszystkich egzemplarzy, które gracze z całego świata otrzymają w ramach akcji na portalu Kickstarter.

Nasze uczestnictwo w tym projekcie oznacza także zniesienie progu 500 sprzedanych sztuk dla wydania gry wersji polskiej, ustalonego przez twórców kampanii na Kickstarterze. Dlatego, niezależnie od liczby wspierających, w This War of Mine: The Board Game będziecie mogli zagrać po polsku!

Obecnie nadal trwają rozmowy dotyczące lokalizacji i wydania dodatkowych komponentów i rozszerzeń, które znalazły się w kampanii. Mamy nadzieję, że  w przyszłości pojawią się one w wersji zlokalizowanej w taki czy inny sposób. Jeśli chcecie lepiej poznać samą grę i zobaczyć, co kryje się w pudełku z This War of Mine: The Board Game, zachęcamy do zapoznania się z informacjami przedstawionymi przez twórców na Kickstarterze. Przygotowana przez nas podstawowa wersja gry znajdzie się we wszystkich dobrych sklepach z grami planszowymi w Polsce i w innych krajach.

This War of Mine: The Board Game – oferuje wyjątkowe doświadczenie niespotykane w żadnej innej produkcji. Gracze nie rywalizują ze sobą o punkty, nie ścigają się, nie zabijają potworów – muszą za to wcielić się w cywili w trudnym czasie wojny, zatroszczyć się o siebie, swoje schronienie i po prostu przetrwać do momentu zawieszenia broni. Brzmi prosto? Pamiętajcie, że wojna jest brutalna i nikogo nie pozostawia obojętnym. Życie w ciągłym strachu, trudne i nieoczywiste moralnie decyzje, przyjaźń wystawiona na próbę, emocje, trud zdobycia zapasów i liczące się konsekwencje każdej decyzji – oto co znajdziecie w This War of Mine: The Board Game.

Zmierz się ze swoim strachem – wojna nadchodzi. Będziesz gotowy, by poświęcić to, co dla ciebie najważniejsze?