27 maja 2020

This War of Mine: Czas oblężenia – Omówienie elementów rozszerzenia

clean_800x800_fb_czas_oblezenia

 

Premiera polskiej wersji Czasu oblężenia, drugiego rozszerzenia do This War Of Mine: Gra planszowa, już za nami. Dlatego chcielibyśmy powiedzieć Wam nieco więcej o elementach gry, jakie znajdziecie w pudełku. Będzie to zaledwie szybki rzut oka na zawartość – możecie się spodziewać jej dokładniejszego omówienia w kolejnych artykułach.

Zacznijmy od serca i duszy tego rozszerzenia: zupełnie nowej Kampanii wojennej Utracona nadzieja. Stanowi ona naprawdę potężny moduł, pełen zarówno opowieści – to ponad 700 dedykowanych skryptów – jak i powiązanych elementów gry. Przede wszystkim wraz z nią otrzymujecie nową, dodatkową planszę przedstawiającą miasto Pogoren. Jest ona wykorzystywana przez całą kampanię wraz z główną planszą z zestawu podstawowego do poruszania się po mieście i wchodzenia w najróżniejsze interakcje z mieszkańcami oraz wydarzeniami.

plansza czas oblężenia

Po drugie, 5 Arkuszy Aktu, z Aktem II i III w różnych wersjach odzwierciedlających Wasze strategiczne i fabularne wybory, pozwoli Wam doświadczyć dramatycznej historii iście epickich rozmiarów i zagwarantuje wiele godzin emocjonującej gry.

 

 

ilu_1_640x640_czas_oblezenia

 Wszystko to uzupełnia ponad 50 nowych żetonów, wykorzystywanych w połączeniu z arkuszami Aktu, a także 71 kart mających zastosowanie wyłącznie podczas rozgrywania Kampanii Wojennej. Dodajcie do tego 4 figurki Żołnierzy z 6 nakładkami na podstawki w 3 różnych kolorach oraz zbiór zupełnie nowych zasad, a otrzymacie największy moduł ze wszystkich stworzonych dotychczas dla This War Of Mine: Gry planszowej. Projekt o takiej skali okazał się wyjątkowym wyzwaniem i wierzymy, że Wasze doświadczenia podczas gry będą naprawdę niepowtarzalne.

 

 twom2_tokens_figs

 

Drugą rzeczą, którą znajdziecie w dużej ilości w Czasie oblężenia, są karty Miejsc. Jest ich łącznie 13, na każdej pojawia się świetna ilustracja oraz nowe skrypty „Rozejrzyj się po okolicy”, jak również specjalne zasady do wykorzystania podczas dowolnej rozgrywki. Nowe karty zaprojektowano w taki sposób, aby stały się częścią Waszych talii Miejsc z zestawu podstawowego. Dzięki temu możecie wprowadzić jeszcze większą różnorodność do swoich rozgrywek w ramach zwykłych Kampanii i Scenariuszy – zarówno tych z zestawu podstawowego, jak i rozszerzenia Opowieści ze zniszczonego miasta.

Trzecią rzeczą jest moduł Sieroty wojny – jeden z najbardziej poruszających elementów kampanii na platformie Kickstarter – który teraz staje się dostępny wersji gry przeznaczonej do szerokiej sprzedaży. Wraz z 2 figurkami Sierot, 3 kartami Sierot, a także 6 kartami Sprzętów i 6 kartami Akcji Dzieci, otrzymujecie nowe komponenty, o które wzbogacicie Waszą grę. Poznajcie dramatyczne historie i stawcie czoła wyzwaniom wychowywania zagubionego dziecka w Waszym schronieniu.

 

ilu_2_640x640_czas_oblezenia

 

Na koniec warto również wspomnieć, że w pudełku znajdą się figurka oraz karta Psa. Możecie samodzielnie dodać moduł Psa do gry albo skorzystać z niego, kiedy wymagają tego dedykowane skrypty. Jeśli w Waszej kolekcji znajduje się również rozszerzenie Opowieści ze zniszczonego miasta, możecie użyć zarówno Psa, jak i Kota, aby pokazać swoje przywiązanie do zwierząt, którego nie zmieni nawet straszliwa sytuacja panująca w oblężonym Pogoren.

Podsumowując, rozszerzenie Czas oblężenia wzbogaci Wasze doświadczenia na wiele różnych sposobów. Nie tylko zapewni Wam wiele godzin gry, ale też odświeży te materiały, którymi już dysponujecie dzięki grze podstawowej oraz innym rozszerzeniom do This War Of Mine: Gry planszowej.

Wichry wojny wieją w Waszą stronę. Czy zdołacie się im oprzeć?