14 sierpnia 2020

Talisman: Batman – edycja Superłotrów – gorąca zapowiedź!

batman_talisman_3d_box_mockup

Znany i lubiany

Kiedy pudełko z grą Talisman: Batman opatrzone logami wydawnictw Games Workshop oraz The Op pojawiło się w naszym biurze, byliśmy miło zaskoczeni. Taka licencja! Batman! I to u nas! Nie przyglądając się szczególnie okładce, szybko otworzyliśmy pudełko. Instrukcje, plansza, żetony. Jest figurka Batmana… Zaraz, zaraz… Figurka Jokera? Czy to Strach na Wróble? Two-Face? Czy to oznacza, że gramy „tymi złymi”? Ale super! W końcu kto nie lubi Batmana?

 ill1

Co nas czeka w Azylu Arkham?

Zacznijmy od tego, że tutaj przygodę rozpoczynamy od jednego z najmroczniejszych miejsc w Gotham City. Szpital psychiatryczny Azyl Arkham – to tutaj będzie rozgrywać się cała akcja. Napotkamy tu zarówno pospolitych przestępców, jak i stróżów prawa i strażników, którzy patrolują korytarze, a nawet znanych z uniwersum DC innych łotrów oraz sprzymierzeńców Człowieka-Nietoperza takich jak Robin czy Batgirl. Naszym celem będzie przemierzyć piętra Azylu i dostać się do znajdującego się na szczyt Wieży strażniczej, aby zmierzyć się z Batmanem w Pokoju kontrolnym, uwolnić pozostałych osadzonych i jako ich lider przejąć Gotham.

 ill2

W grze wcielamy się w jednego ze łotrów, który w zależności od swojego charakteru może wchodzić w różne interakcje z otoczeniem. W czasie rozgrywania tej wyjątkowej wersji niekwestionowanego klasyka gier przygodowych, jakim jest Talisman, gracze na drodze do realizacji swego nikczemnego celu będą musieli wzmocnić Życie, Siłę i Spryt najsłynniejszych spośród przeciwników Mrocznego Rycerza. O tytuł największego łotra w Gotham możemy rywalizować nawet w 6 osób. Gra przeznaczona jest dla graczy od 14 roku życia. O tytuł króla lub królowej przestępczego półświatka można walczyć w sposób kooperacyjny lub rywalizacyjny.

Szata graficzna gry bazuje na ilustracjach z bestselerowej serii komiksów DC „New 52”. 13 plastikowych figurek postaci oraz ponad 100 kart Spotkań pozwoli Wam poczuć się częścią uniwersum i zaangażować w przeżywaną przygodę. Specjalne plansze statystyk pomogą Wam łatwiej monitorować poziom rozwoju postaci, dzięki nawet gracze dopiero zaczynający swą przygodę z serią Talisman nie będą mieć z tym problemu.

 ill3

Zaplanuj idealną ucieczkę i dołącz do zastępów łotrów uprzykrzających życie skrzydlatego mściciela, gdy Talisman: Batman – Edycja Superłotrów pojawi się na sklepowych półkach. Kiedy to nastąpi? W obecnych, szalonych czasach nie chcemy się deklarować co do daty. Postaramy się, aby gra znalazła się u Was jak najszybciej!

Śledźcie nasz fanpage!