15 marca 2016

Tajemny układ gwiazd

Badacze mogą walczyć z potworami, zamykać bramy i rozwiązywać niepojęte dla ludzkiego rozumy tajemnice wszechświata, nie mogą jednak powstrzymać naturalnego ruchu gwiazd. Nowy dodatek do gry Eldritch Horror, Tajemnicze Ruiny, wprowadza do gry nowy Arkusz Przedwiecznego: zabójczy układ planet, zwany Syzygium. Choć na jego nadejście ludzkość czekała wiele tysiącleci, teraz badaczom nie pozostało już zbyt wiele czasu.

100_dreamlandseclipse_caffoe_bleed

Aby rozwiązać zagadkę Syzygium, będziecie musieli odwiedzić rozsiane po całym świecie  starożytne budowle, skonstruowane dawno temu przez nieznane siły. Jest to jedyna szansa na wzmocnienie bariery, która oddziela wasz świat od mrocznego boga Azathotha, czekającego tylko na otwarcie się Portalu. Musicie jednak unikać spojrzeń ciekawskich turystów i przewodników, bo wybuch paniki nie podziałałby na waszą korzyść – na szczęście mało kto słyszał o niebezpieczeństwach związanych z Syzygium.

15321R-EH04-Ancient-One-Sheets-PO-1

Zbierający się w odludnych miejscach kultyści odprawiają przy sekretnych ołtarzach tajemnicze rytuały, aby zwrócić uwagę Azathotha na Ziemię. Im bliżej przyjścia boga, tym groźniejsi stają się kultyści. Każdy żeton Plugastwa na czerwonym polu toru Omenu zwiększa ich Wytrzymałość i Przerażanie. Jeśli chcecie ich pokonać, nie ma na co czekać – potem może być już za późno.

Jeśli nie uda wam się rozwikłać tajemnicy tego niezwykłego bytu, zanim Zagłada osiągnie zero, cały świat pochłonie nieprzenikniona ciemność. Dodatkowo za każdym razem, gdy żeton Omenu przesunie się na czerwone pole toru, należy umieścić na nim żeton plugastwa. Kiedy w ten sposób zostanie dołożony trzeci żeton, otworzy się Portal. To jednak nie wszystko: Portal otworzy się także, jeśli zostaną rozwiązane dwie Tajemnice.

ct63_followersofrlyeh

Czy uda wam się złamać prawa natury i nie dopuścić, aby tajemnicze Syzygium pozwoliło ciemnościom ogarnąć waszą planetę? Przekonajcie się, grając w Eldritch Horror z dodatkiem Tajemnicze Ruiny!