27 października 2015

Szarża Orków w sektorze Traxis

morderczy_ratunek

„Rój zmechanizowanej szarańczy przetacza się przez ziemię, wyjaławiając ją z zasobów, przynosząc śmierć i zniszczenie wszystkiemu, co stanie na jego drodze. Niech nas Imperator chroni przed drapieżnictwem tych, tak zwanych, Orkowych Kultów Szybkości”
- Kardynał Nomura podczas Konklawe w Hessen

Informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się trzeci dodatek z cyklu Upadku do gry Warhammer 40 000: Podbój, zatytułowany Morderczy Ratunek.

Podczas gdy przytłaczające siły Chaosu dokonują desantu swoich jednostek z kosmicznego wraku Kaerux Erameas, hordy Orków sieją zniszczenie na pustkowiach Sacaellum. Wszystko czego pragną to kolejne części i rupiecie, którymi ulepszają swoje pojazdy. Będą zabijać i ginąć tylko po to, by zdobyć kolejny strzęp metalu i nową maszynę dla swojego klanu. Wystarczy, że ma koła i nadaje się do orkowej jazdy!

Morderczy Ratunek rozwija motyw przewodni cyklu Upadku, w którym nadano nowe znaczenie typom planet, a także wprowadza nowego, potężnego lidera, który poprowadzi armie graczy do boju w sektorze Traxis. W tym zestawie wojennym pojawia się postać Orkowego lidera obsesyjnie zafiksowanego na punkcie pojazdów, oraz jego sygnowany oddział. Oprócz nich, rozszerzenie zawiera także karty dla wszystkich pozostałych frakcji, włączając w to Tyranidów, wprowadzonych w rozszerzeniu Wielki Pożeracz. Morderczy Ratunek wspiera wiele znanych już taktyk – od zasiewania strachu w szeregach wroga za pomocą Mandrejków Mrocznych Eldarów, przez pełną chwały wojnę u boku Imperialnych Pięści, aż po prowadzenie Genokradów ciasnymi uliczkami miast rojów.

wachlarz

Szybcij! Szybcij!

Talie w zestawie podstawowym gry Warhammer 40 000: Podbój tworzone były w oparciu o zasady przymierza na kole sojuszy, które pozwalały budować talie z kart wybranej frakcji głównej i powszechnych kart należących do sąsiadujących z nią na kole stronnistw. Jednak wraz z nadejściem Morderczego Ratunku, nowy lider Orków, dzięki swojej obsesji szybkości, pozwala nieco nagiąć te zasady.

gorzod

Tym nowym, a przy tym dość nietypowym liderem jest Gorzod. Inni orkowi wodzowie – Nazdreg i Stary Zogwort – mogli włączać do swoich talii powszechne karty stronnictw Astra Militarum lub Chaosu, natomiast Gorzod pozwala dodawać do talii dowolną ilość pojazdów należących do stronnictw Astra Militarum i Kosmicznych Marines. Zapłatą za tę umiejętność jest niemożność włączania do talii żadnych innych kart, poza Orkami, ale horda kradzionych, wyszarpanych ze złomu i usprawnionych pojazdów powinna z nawiązką to wynagrodzić.

Od teraz gracze będą mogli zagrywać, np. Transporter szturmowy żeby bronić swoje jednostki przed efektami kart lub wysłać swoje Orki w przestrzeń Ścigaczem Kruczej Gwardii, a nawet zagrać potężnego Predatora Kosmicznych Wilków z możliwością zmuszenia lidera przeciwnika do walki.

Gorzod nie tylko rozszerza opcje budowania talii, ale także posiada umiejętność: Przerwanie: Kiedy wystawiasz jednostkę Astra Militarum lub Kosmicznych Marines zredukuj jej koszto o 1 (do minimum 1).” . Umiejętność ta nie posiada żadnego limitu, co oznacza, że właściwie każdy pojazd Astra Militarum i Kosmicznych Marines kosztuje o 1 mniej, niż wynosi jego wydrukowany koszt. Dobierając odpowiednie karty, grający Gorzodem będą mieli możliwość wykorzystać je nawet efektywniej niż ich pierwotni właściciele.

W swoim składzie Gorzod ma też oczywiście kilka orkowych pojazdów. Gracze znajdą w dodatku cztery kopie Fur Gorzoda. Jest to jednostka przydatna zarówno w walce o przewagę w dowodzeniu, jak i dobre wsparcie w walce o każdą planetę, jednakże, w przeciwieństwie do większości jednostek, Fury Gorzoda stają się o wiele bardziej niebezpieczne, kiedy to przeciwnik ma inicjatywę. W takim przypadku wzrasta ich ATK, co pomaga w kluczowych bitwach, w których wróg chce maksymalnie wykorzystać swoją przewagę w inicjatywie.

stacja

Nic bardziej nie cieszy Gorzoda niż zdobywanie nowych pojazdów w zamęcie bitwy. Staje się to możliwe, dzięki 2 kopiom Wrogiego Przejęcia – dzięki tej karcie, gracz może przejąć kontrolę nad dowolnym pojazdem wroga, któremu Gorzod zada obrażenia. Wszystko, nawet olbrzymi Dreadnought Ultramarines, może paść łupem Orków, jeśli przeciwnik nie zabezpieczy się wystarczająco dobrze przed atakiem zielonoskórych.

Oczywiście – nie ma takiej rzeczy zbudowanej przez inne rasy, której Orki nie potrafiłyby ulepszyć. Nowa Stacja Przerupkowa jest jednym z najdroższych wsparć, gdyż kosztuje aż 3 surowce – jej zdolność jednak zmienia wszystkie pojazdy posiadane przez gracza w jedną, przerażającą machinę zniszczenia. Zdolność Stacji Przerupkowej sprawia, że wszystkie pojazdy tracą swoją przynależność do pierwotnego stronnictwa i zyskują przynależność do orków, a dodatkowo zwiększa się ich ATK i PW.

Oddział Gorzoda zdawałby się wybrakowany, gdyby brakło w nim prywatnego pojazdu wodza – Krwawego Pomykacza. Ten dodatek, który można dołączyć wyłącznie do Gorzoda, podnosi jego PW i uzbrajając go w potężną umiejętność. W reakcji na zniszczenie jakiegokolwiek pojazdu na planecie, na której stacjonuje Gorzod, można go przygotować, dając mu okazję do ataku i użycia Wrogiego Przejęcia, zdobywając w ten sposób jeszcze więcej pojazdów.

Złomowane zwycięstwo

Zestaw wojenny Morderczy Ratunek oferuje wiele nowych możliwości, niezależnie od tego, czy gracze preferują mroczną magię Chaosu, prowadzą do boju zastępy Astra Militarum czy też wolą wysyłać do walki orki na kradzionych pojazdach pod przewodnictwem Gorzoda. Walka w sektorze Traxis nigdy się nie kończy, a Morderczy Ratunek pozwoli na zastosowanie w walce nowych strategii, już w IV kwartale tego roku!