2 grudnia 2015

Sygnały o niepokojącej epidemii…

zombie_terror

Pierwsze doniesienia o tajemniczej infekcji nie wzbudziły większego niepokoju, a jedynie ogólne zaciekawienie opinii publicznej. Wybuch zagadkowej epidemii nie wyglądał na zagrożenie, które jest w stanie całkowicie zmienić losy Ziemi.

Mamy przyjemność ogłosić, że wydawnictwo Galakta pracuje nad wydaniem nowej, polskiej gry planszowej Zombie Terror (nagrodzonej w II edycji naszego konkursu dla autorów gier).

Zombie Terror to asymetryczna gra planszowa dla dwóch graczy: jeden przejmuje kontrolę nad chmarą żywych trupów, których jedynym celem jest zaspokojenie swojego olbrzymiego głodu ludzkiego ciała, a drugi będzie próbował uratować garstkę cudem ocalałych mieszkańców miasteczka.

Apokalipsa zaczyna się teraz

Nasza nowa produkcja jest grą taktyczną – mieszkańcy będą próbowali przedostać się do swojego celu wymijając lub w jakiś sposób unieszkodliwiając pałętające się po ulicach zombie. Każda postać posiada specjalną umiejętność, ale tylko ich odpowiednie połączenie i rozważne zaplanowanie akcji pozwoli graczowi na dotarcie do celu z minimalnymi stratami. Mieszkańcy często będą stawiani przed trudną decyzją – kogo uratować? Czy może wystawić jednego z nich jako przynętę, by reszta mogła przemknąć niezauważenie? Ukrywać się za autobusem czy przypuścić frontalny atak i liczyć na to, że ktoś przeżyje? Dzięki dużej swobodzie, którą otrzymują gracze, każda rozgrywka będzie wyglądała inaczej.

zombie_wachlarz

Mózgi

Tura wygłodniałych zombie wygląda nieco inaczej – wprawdzie nie są one, tak jak mieszkańcy, wyposażone w umiejętności, ale ich liczebność wzrasta wraz z rozwojem akcji (i zabitymi mieszkańcami). Dodatkowo, zombie poruszają się po planszy w odmienny od mieszkańców sposób i gracz sterujący nimi musi uważać, by nie opanowały ich zupełnie głód i wściekłość. Łatwo jest stracić kontrolę nad rozszalałą hordą żywych trupów. Mimo że gracz zawsze może poruszyć więcej zombie niż zostało aktywowanych ludzi, złapanie człowieka nie jest proste – zombie są wolniejsze, a dodatkowo, jeśli mają żywego mieszkańca w zasięgu wzroku, będą uparcie iść w jego kierunku. Gracz kontrolujący zombie musi dobrze zaplanować, gdzie będzie chciał dostawiać nowe pionki swojej frakcji i którymi się poruszyć, by zastawić pułapkę na mieszkańców czy zablokować im przejście.

Zombie Terror!

To tylko niewielka część tego, co Zombie Terror ma do zaoferowania. Scenariusze, karty, przeszkody – o tych i innych mechanizmach opowiemy już niedługo. Śledźcie informacje, które będą pojawiać się na naszej stronie i Facebooku. Nadchodzi apokalipsa!

Opisywany produkt nie jest ostateczną wersją gry – w mechanice i rozgrywce mogą jeszcze pojawić się zmiany.