24 września 2019

Sword & Sorcery: Zapowiedź cz. 2 – Bohaterowie

Powstali z martwych za sprawą potężnego zaklęcia bohaterowie Sword & Sorcery nie są zwykłymi śmiertelnikami. Ci potężni mistrzowie walczyli niegdyś, aby obronić świat przed pradawnym i strasznym Złem, jednak polegli w tej strasznej bitwie i żaden z nich nie pozostał na powierzchni ziemi.

Jednak teraz ofiara została spełniona, rytuał przeprowadzony, a pięciu dobrych i potężnych mistrzów powstało, aby zawalczyć o lepsze jutro. Niestety zaklęcie wskrzeszenia było zbyt słabe, aby wezwać dusze bohaterów w całości, dlatego teraz każdy z nich musi zmagać się nie tylko z pradawnym Złem, ale także zawalczyć o odzyskanie swojej duszy, rozproszonej i splecionej z siłami atakującymi krainę. Dzięki walce i pokonywaniu wrogów bohaterowie naszej historii odzyskują kawałki swoich zagubionych dusz, przywracając w ten sposób wspomnienia i niezwykłe moce, którą będą mogli wykorzystać w ich niekończącej się misji.

Bohater może zostać wybrany do reprezentowania sił Praworządności lub Chaosu, chociaż niektórzy Bohaterowie (na przykład Laegon) pozostają Neutralni. Oznacza to, że każda postać ma dwie podstawowe wersje z różnymi mocami i zdolnościami, które otwierającą drogi do zupełnie innych różnych strategii gry w Sword & Sorcery. A o to zwój honoru:

Ecarus

ECARUS_CHAOS

Ecarus, mistrz miecza i tarczy, w wersji Chaotycznej

Ecarus został sierotą w bardzo młodym wieku, przez co wychował go i wyszkolił Zakon Róży. Będąc najmężniejszym i najbardziej utalentowanym rycerzem Zakonu, Ecarus opanował mistrzowsko walkę przy pomocy miecza i tarczy. W dłoni dzierży potężne ostrze, a ataki wrogów odpiera tarczą zdobioną różą, która widnieje także na jego zbroi. Jest uosobieniem wszystkich cnót i kodeksu rycerskiego swojego Zakonu. Jego światem jest Zakon, jego wiarą jest Zakon, jego życiem jest Zakon.

Ecarus wyrósł na potężnego wojownika i lojalnego kompana. Ściąga na siebie uwagę wrogów,  jeśli jego towarzysze są  w niebezpieczeństwie.

Praworządny Ecarus: Rycerz Zakonu Białej Róży jest niezrównanym wojownikiem, istną bestią na polu bitwy. Jego obecność jest śmiertelnym zagrożeniem dla większości wrogów, a swym potężnym i prawym głosem jest gotów rzucić wyzwanie na śmiertelny pojedynek każdemu przeciwnikowi.

Chaotyczny Ecarus: Rycerz Zakonu Czarnej Róży jest bezwzględnym wojownikiem, wyszkolonym do wykorzystywania nawet najmniejszej słabości wroga. Bezlitośnie atakuje wrogów, aby zmieść ich z pola bitwy.

Thorgar

THORGAR_LAW

Krasnolud Thorgar, mistyk i święty kapłan, w wersji Praworządnej

Thorgar, Krasonolud urodzony w Górach Burzowych, jest mistykiem i świętym kapłanem. Poświęcił swoje życie nie tylko uleczaniu chorych i uzdrawianiu rannych, ale także studiowaniu magii Runów –  tajnej wiedzy Krasonoludów.

Jego bronią jest potężny dwuręczny młot bojowy oraz kapłańską magią. Dzięki temu Thorgar nie tylko wspiera i leczy grupę, ale także zadaje poważne obrażenia przeciwnikom, którzy mają pecha trafić w zasięg jego przerażającego młota.

Praworządny Thogar: Święty kapłan specjalizujący się w uzdrawianiu i modlitwach. Thorgar może przywołać boską magię Trzech, aby wzmacniać i leczyć swoich sojuszników, a także siać spustoszenie wśród swoich wrogów. Potrafi także zadawać niszczące ataki młotem.

Chaotyczny Thorgar: Thorgar spędził ponad 50 lat, zgłębiając tajniki i zawiłości magii Runów. Jest jednym z najpotężniejszych wśród swoich ludzi i może korzystać z mocy Run, aby wzmacniać siebie i niszczyć swoich wrogów.

Auriel

AURIEL_LAW

Auriel, najpotężniejsza elficka czarodziejka swojej ery. Praworządna Auriel specjalizuje się w medytacji.

W żyłach Elfów płynie magia, a Auriel dosłowne nią płonie. Auriel, największa elfia czarodziejka swojej ery, włada siłami żywiołów zdolnymi do zrównania z ziemią miasta równie łatwo, jak zwykły człowiek przybija gwóźdź do deski. Podobnie jak wielu magów, Auriel zdobyła również wiedzę na temat przyrządów magicznych takich jak laski i różdżki. Jej blond włosy i zapierające dech w piersiach piękno kryją niszczycielską moc i przerażające zdolności.

Praworządna Auriel: Medytacja to klucz do perfekcji. Auriel potrafi medytować tak długo, aż uzyska pełną harmonię, dzięki której wzmacnia swoje zaklęcia ponad wszelkich śmiertelników. Jest gotowa zniszczyć każdego wroga, który jest na tyle nierozważny, żeby zaatakować jej grupę.

Chaotyczna Auriel: Magia to potężna broń, ale dobre wsparcie pary różdżek może nadać jej jeszcze większej mocy. Auriel potrafi używać różdżek z podwójną skutecznością, zmiatając wrogów z pola bitwy, a jej zaklęcia chaosu są dokładnie tym, czego potrzebuje, aby obrócić w proch każdego ocalałego przeciwnika.

Shae

SHAE_CHAOS

Shae jest kwintesencją złodzieja - milcząca, cicha i śmiertelnie niebezpieczna. Chaotyczna Shae, idealna zabójczyni.

Droga do serca mężczyzny prowadzi przez jego gardło – przynajmniej według Shae, mrocznej niewiasty, która niejednemu mężczyźnie skradła serce, pieniądze i biżuterię, przystawiając mu swoje sztylety do szyi. Shae jest kwintesencją złodzieja, nieuchwytna jak cień, cicha jak mysz i śmiertelnie niebezpieczna. Jej doświadczenie z półświatka pozwala jej uniknąć groźnych pułapek, otworzyć większość zamków oraz wejść do najlepiej chronionej krypty bez najmniejszego wysiłku. A kiedy dzieje się źle, jej sztylety są zawsze gotowe do zabójczego tańca.

Praworządna Shae: Złodziejka o złotym sercu, zawsze pomaga potrzebującym. Jej uroda otwiera większość drzwi (i okien), a jeśli i to nie wystarczy, jej palce podważą najbezpieczniejszy nawet zamek i rozbroją najbardziej zabójczą pułapkę.

Chaotyczna Shae: Perfekcyjna zabójczyni, piękna i zimna niczym mroźna noc. Shae została zatrudniona i wciągnięta w odwieczną walkę pomiędzy domami szlacheckimi. Potrafi bezszelestnie się poruszać i skryć pośród cieni, a także wykonywać śmiertelny taniec przy pomocy swoich bliźniaczych ostrzy.

Laegon

LAEGON_NEUTRAL

Elficki strażnik, Laegon, jest neutralny w swojej moralnej przynależności. W wersji Łucznika jest doskonałym strzelcem.

Laegon to elficki strażnik. Wierzy w równowagę we wszystkich sferach, dlatego jest całkowicie neutralny w swojej moralnej przynależności. Potrafi posługiwać się łukiem lub dwoma ostrzami z tą samą śmiertelną precyzją, a dziesięciolecia spędzone na trenowaniu w lesie uczyniły go idealnym myśliwym i tropicielem. Wiele lat temu zaprzyjaźnił się z wilkiem i nazwał go Sally. Sally jest lojalnym towarzyszem i potężnym wojownikiem, który może powalić nawet najsilniejszego przeciwnika.

Strażnik ostępów: Jako Strażnik ostępów Laegon dzierży miecz i szablę, którymi z łatwością może zgładzić swoich wrogów. W razie potrzeby wzywa swojego sojusznika wilka, aby zetrzeć z powierzchni ziemi każdego nieszczęśnika, który ucieknie przed jego podwójnym ostrzem.

Łucznik: Jako Łucznik Laegon jest strzelcem perfekcyjnym. Potrafi zestrzelić przeciwnika z niewiarygodnych odległości, a nawet jednocześnie wystrzelić dwie strzały i tym samym sprowadzić śmiertelny grad pocisków na jego pechowych wrogów.

Trwa przedsprzedaż!

W ubiegłym tygodniu ruszała przedsprzedaż gry. Możecie zamówić ją w naszym sklepie internetowym oraz innych sklepach z grami planszowymi. Premiera zaplanowana jest na drugą połowę października.

Do każdego egzemplarza zakupionego w ramach przedsprzedaży zarówno w naszym sklepie internetowym, jak również w sklepach z nami współpracującymi, zostanie dołączony Tristan – bohater wcześniej dostępny tylko jako ekskluzywny element kampanii na Kickstarterze w cenie $10 wraz z całą towarzyszącą mu zawartością – 1 figurką bohatera, 1 figurką duszy bohatera, 1 arkuszem bohatera, 14 kartami i 21 żetonami!

tristan2
tristan5a

Nie zwlekajcie z zakupem! Sklepy zamówiły już cały nakład Sword & Sorcery: Nieśmiertelne dusze w ramach przedsprzedaży.