3 września 2019

Sword & Sorcery: Zapowiedź cz.1 – Podejmij wyzwanie!

Zło powraca. Po wiekach wojny i rozlewu krwi ostatni bohaterowie polegli w walce z rosnącą falą potworności, a pamięć o nich zaczyna zanikać niczym piasek na wietrze. Wybrzeże Szpona i jego mieszkańcy stają się coraz bardziej bezradni. Nadzieja jednak jeszcze nie umarła – Claudius, najwyższy kapłan monastyru Boskiego Światła, złożył w ofierze najcenniejszy artefakt królestwa, aby przywołać do życia poległych bohaterów. Choć wskrzeszenie nie przywróciło im pełni sił, są zdeterminowani, by zaprowadzić sprawiedliwość w krainie Szpona. Odrodzeni herosi decydują się iść na wojnę ze złem, ukrytym pod wieloma potwornymi postaciami.

SS_World_Map_PL

Kraina Szpona, Świat Sword & Sorcery

Sword & Sorcery: Nieśmietelne Dusze to w pełni kooperacyjna gra planszowa, w której gracze wcielają się w bohaterów odkrywających niebezpieczne ruiny, złowrogie lasy i oblężone miasta, aby uratować swoją ojczyznę oraz odzyskać swoje dusze, rozbite na wiele fragmentów w wyniku zaklęcia wskrzeszenia. Ich talenty i umiejętności są ostatnią nadzieją wybrzeża Szpona, ale także jedyną szansą dla nich samych, by znów stać się całością.

Zaprojektowane przez studio Gremlin Project, autorów gry Galaxy Defenders, Sword and Sorcery dostarcza niezliczonych godzin przygód, podczas których bohaterowie stawią czoła hordom zła i ukształtują tym samym przyszłość Królestwa Szpona oraz swój własny los. Każde z wyzwań, które razem tworzą pełną kampanię, stawia bohaterów w obliczu pułapek, potworów i tajemniczych sił. Postacie będą musiały nie tylko znaleźć swoją drogę jako wojownicy, ale także stawić czoła moralnym dylematom i wybrać pomiędzy Chaosem, Praworządnością a równie niebezpieczną ścieżką Neutralności.

Natura dusz bohaterów wpływa na ścieżkę przygody i moce, którymi władają. Gdy rosną w siłę, ich dusze wracają do nich, przynosząc zapomniane wspomnienia i nowe zdolności, które umożliwiają im stanięcie na przeciw najpotężniejszym wrogom, których zło wykorzystuje przeciwko nim.

Postać Elfa w trzech różnych wersjach: rysunek oraz figurka oryginalna i ręcznie pomalowana.

Sword & Sorcery: Nieśmiertelne dusze zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby stawić czoła wyzwaniom i zwalczyć zło. Gra zawiera 27 szczegółowych plastikowych figurek (5 bohaterów, 20 wrogów i 2 głównych wrogów), 8 unikalnych 10-ściennych kości walki (4 czerwone i 4 niebieskie) oraz 19 dwustronnych kafelków mapy do tworzenia budowli, lochów i zewnętrznych obszarów, na których bohaterowie walczą z wrogami.

Mechanika gry kontroluje potwory i pułapki za pomocą kilku talii kart: 22 kart wrogów, 13 kart wzmocnień wrogów (określających specjalne moce, jakie mogą posiadać), 14 kart zwojów wrogów opisujących A.I. każdego wroga (w tym ruch, zachowanie bojowe oraz informacje o uprzywilejowanych wrogach) oraz 15 kart spotkań, które określają, jacy wrogowie pojawią się w nadchodzącej turze. Wrogowie to nie jedyne zagrożenie, jakie czeka na bohaterów: podczas wchodzenia w interakcję ze skrzyniami lub drzwiami mogą pojawić się pułapki (reprezentowane przez 12 kart pułapek). System wydarzeń, kontrolowany przez 20 kart wydarzeń, śledzi upływ czasu i aktywuje specjalne wydarzenia i spotkania.

Oczywiście w swoich poszukiwaniach bohaterowie nie są zdani tylko na siebie. Gdy będą zwalczać wrogów i rozwiązywać zagadki, natrafią na sojuszników i będą mogli się wzmocnić. Kiedy odnajdą fragmenty swoich dusz, zdobędą nowe moce i zdolności, wyszczególnione w specjalnej talii kart dedykowanej dla danego bohatera. Jednak niektóre moce dostępne są tylko wtedy, gdy bohater posiada konkretną naturę duszy. Bohaterowie mogą również rabować wrogów i skrzynie pełne skarbów (42 karty skarbów), wyposażać się w nowe bronie i pancerze (które można ulepszać w Kuźni), kupować lub sprzedawać przedmioty w mieście Emporium (43 karty Emporium) lub przechowywać przedmioty w swoich tajnych skrytkach.

Podejmij wyzwanie Sword & Sorcery: chwyć za broń, przygotuj zaklęcia i udaj się na poszukiwania swojej zaginionej duszy, aby uratować Królestwo Szpona przed tragicznym losem.

Gry spodziewamy się na przełomie października i listopada 2019.