13 maja 2020

Stella Clark – prezentacja Talii początkowej badacza

ahc51_box

Dostarczanie poczty sześć razy w tygodniu niezależnie od pogody nie było łatwą pracą, ale Stella uwielbiała pomagać innym ludziom w kontakcie z bliskimi. Wtedy zaczęła znajdować listy z Kingsport . wzywające ją ku mistycznym tajemnicom – wezwanie, którego postanowiła posłuchać zamiast zignorować. Stella Clark (Talia początkowa badacza – Stella Clark, 1) jest przyzwyczajona do porażek, oraz do tego by niezmiennie przeć naprzód mimo to. Gdy Stella poniesie porażkę podczas testu, na czas tej rundy zyskuje dodatkową akcję w turze, dając jeszcze jedną okazję, by przeć dalej i udowodnić wszystkim, jak bardzo się mylą.

ahc51_karty

Odzwierciedlając charakter Stelli, ta podstawowa talia jest przepełniona kartami oferującymi nagrody nawet w przypadku porażki. Przykładowo, gdy dowolny badacz w tej samej lokalizacji nie zda testu, Baśnie braci Grimm (Talia początkowa badacza – Stella Clark, 6) pozwalają wyleczyć z niego jeden punkt przerażenia. W przypadku porażki, można również Zacisnąć zęby (Talia początkowa badacza – Stella Clark, 15), wzmacniając tym samym do końca rundy wszystkie swoje umiejętności – co jest wyjątkowo przydatne w połączeniu z dodatkową akcją zyskaną dzięki zdolności Stelli.

 ahc51_zeby_latwosc

Niezależnie od tego, którą kampanię rozgrywacie, zdobywając doświadczenie możecie stwierdzić, że Stelli przydałoby się więcej sposobów na radzenie sobie z napotykanymi potwornościami. W takim przypadku, niezgorszym wyborem jest Derringer .18 (Talia początkowa badacza – Stella Clark, 22). Ta skromna broń Palna potrafi zadać całkiem niezłe obrażenia, a w razie porażki podczas testu, daje możliwość uzupełnienia nabojów i wzmocnienia umiejętności walki przy wykonywaniu kolejnego ataku! Stelli przyda się również Łatwość przyswajania (Talia początkowa badacza – Stella Clark, 30), trwały atut zwiększający poziom trudności początkowych akcji, w zamian za późniejsze ich ułatwienie. Oczywiście, karta ta najlepiej się sprawdzi w przypadku wykonywania więcej niż trzech akcji, ale i tak jest całkiem przydatna by podnieść się po porażce.

Do gry Talią początkową badacza – Stella Clark będziecie potrzebowali podstawowego zestawu gry Horror w Arkham: Gra karciana.