28 marca 2023

StegegetS x Muminki – wspomnienie z dzieciństwa w planszowej odsłonie

Stegegets_Moomin_Zapowiedz_800_1000_v2

Kto nigdy nie czekał na jakiegoś Włóczykija? Albo nie miewał humorów jak Mała Mi? I czy jest tu ktoś kto nie bał się Buki i tajemniczych Hatifnatów? Nie znamy osoby, która nie zna tych sympatycznych stworzeń! Czar dzieciństwa w planszówkowej odsłonie. Oto czar dzieciństwa przełożony na planszę: przed Państwem Stegegets x Muminki!

O grze Stegegets x Muminki

StegegetS x Muminki to pięknie wydana gra w rzucanie kostkami i kolorowanie, osadzona w Dolinie Muminków. Jest przeznaczona dla 2-6 graczy i zajmuje około 30 minut.
Dołącz do Muminków i ich licznych przyjaciół w tej pięknie wydanej grze dla całej rodziny! Każdy gracz wciela się w jednego z bohaterów książek i wyrusza w podróż po Dolinie Muminków. W jej trakcie odwiedza inne postacie znane z opowieści Tove Jansson i zbiera prezenty pochodzące z ich spiżarni (dżem, marmoladę lub podobne pyszności). Seria książek o Muminkach jest znana na całym świecie i uwielbiana przez miliony czytelników. Opisywane w niej historie często wiążą się z wypadami i wycieczkami po dolinie, a zasady gry StegegetS-Muminki starają się to jak najlepiej odzwierciedlać.
Daj się wciągnąć wraz ze swoimi bliskimi do tej wspaniałej, rodzinnej zabawy! W czasie każdej rozgrywki stworzycie razem niesamowitą ilustrację, która w przyszłości będzie wam przypominać o wspólnie spędzonych chwilach.

Czym jest StegegetS? Czyli Ramka historii Jona:

„Często pytają mnie, skąd wzięła się nazwa StegegetS. Chciałem, aby w mojej grze pojawiły się „drabiny” palindromów. Przykładem może być Mimbla (starsza) i jej kombinacja ABCDCBA. Palindrom to słowo, liczba, zdanie lub inna sekwencja symboli, którą odczytuje się tak samo od przodu, jak od tyłu. „Stege” to po szwedzku „drabina”. StegegetS to słowo „stege” zmienione w palindrom. Właśnie tak powstała nazwa tej gry.

MU-S_Set-up