17 kwietnia 2015

Starzy przyjaciele i niebezpieczni wrogowie

imperium_atakuje

Jestem Han Solo, kapitan „Sokoła Millenium”. – Chewie twierdzi, że szukacie przewoźnika do systemu Alderaan.
- Han Solo, Nowa nadzieja

Informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukażą się zestawy sojuszników i przeciwników do gry Imperium Atakuje. Dzięki tym zestawom figurkowym najważniejsze postacie z uniwersum Gwiezdnych Wojen będą mogły dołączyć do waszych rozgrywek.

W pierwszej fali znalazły się rozszerzenia:

- Han Solo
- Chewbacca
- Rebelianccy żołnierze
- Rebelianccy sabotażyści
- Generał Weiss
- Doborowy gwardzista
- IG-88

Podobnie jak zestaw sojusznika Luke’a Skywalkera czy zestaw przeciwnika Dartha Vadera znajdujący się w podstawowej wersji gry, każdy z nowych zestawów zawiera szczegółową figurkę, która zastępuje żeton z gry podstawowej. Mogą one zostać wykorzystane zarówno w kampanii Imperium Atakuje, jak również w rozgrywce konfrontacyjnej, a każdy z zestawów oferuje dodatkowo nowe misje dla każdego z trybów gry.

Oczywiście w każdym zestawie znajduje się więcej, niż tylko plastikowa figurka. W każdym pudełku znajduje się nowa misja poboczna, którą można wpleść do dowolnej kampanii, a także dwa scenariusze konfrontacyjne, rozgrywane na jednej planszy. Zestawy przeciwników zawierają nowe karty agend dla gracza imperialnego, natomiast zestawy sojuszników zawierają nagrody, które bohaterowie mogą zdobyć w trakcie kampanii. Każdy z zestawów zawiera nowe karty dowodzenia, które można wykorzystać tworząc talię dowodzenia w konfrontacji.

Bohaterscy sojusznicy

soloZestawy sojuszników pozwalają walczyć graczom ramię w ramię z kultowymi postaciami z uniwersum Gwiezdnych Wojen. W zestawie sojusznika Han Solo gracze znajdą figurkę Hana Solo – jednego z najbardziej znanych łajdaków i przemytników. Teraz bohaterowie będą mieli okazję współpracować z Hanem podczas swoich przygód. W nowej misji pobocznej, wraz z przemytnikiem spróbują odeprzeć siły Imperium, próbujące wedrzeć się na pokład Sokoła Millenium. Oprócz tego gracze będą mogli odwiedzić koreliańskie podziemie w dwóch misjach konfrontacyjnych, w których będą musieli poradzić sobie z lokalnymi wichrzycielami albo przejąć kontrolę nad nielegalnymi rozgrywkami w Sabacca.

chewbacca

Zestaw sojusznika Chewbacca zawiera szczegółowo wykonaną figurkę Chewbaccy – drugiego pilota a zarazem przyjaciela Hana Solo. Ten szlachetny Wookiee może walczyć wraz z bohaterami Sojuszu Rebeliantów w dowolnej misji kampanii lub misji konfrontacyjnej. Nowa misja kampanii przenosi bohaterów na Kashyyyk, gdzie będą walczyć z Imperium polującym na nowych niewolników. W zestawie znajdują się także dwie misje konfrontacyjne rozgrywane w imperialnym obozie pracy – gracze będą próbowali uwolnić ważnego więźnia lub spróbują przeniknąć do placówki i przejąć ją na własne potrzeby.

zolnierze
W zestawie sojusznika Rebelianccy żołnierze znajdą się trzy figurki rebelianckich żołnierzy, do wykorzystania w dowolnej misji. Ci nieustraszeni wojownicy są gotowi poświęcić życie w imię obrony swoich ideałów, a nowe misje zawarte w tym zestawie pozwolą im podjąć walkę o wolność. W misjach konfrontacyjnych gracze wyruszą do odlewni na Geonosis, gdzie będą próbowali zniszczyć generatory przeciwnika lub spróbują zdobyć egzemplarz eksperymentalnej broni. Natomiast w nowej misji pobocznej bohaterowie będą musieli zdobyć ważne dane, zanim imperialni szturmowcy zdobędą pozycje obronne żołnierzy Rebelii.

sabotazysci
Zestaw sojusznika Rebelianccy sabotażyści wprowadza do gry nowych, bombowych sojuszników – dwóch Rebelianckich sabotażystów. Można wykorzystać ich w dowolnej misji kampanii i konfrontacji. W nowej misji pobocznej bohaterowie będą mieli za zadanie ochraniać sabotażystów podczas próby zniszczenia prototypowego myśliwca, natomiast nowe misje konfrontacyjne rzucą graczy w dzikie ostępy Endoru, gdzie spróbują odzyskać niebezpieczne materiały lub użyć rezonatorów sonicznych i sabotować pozycje przeciwnika.

Nikczemni przeciwnicy

weiss

Gracze mogą również przejść na ciemną stronę Mocy, dzięki zestawom przeciwników do gry Imperium Atakuje. Szeregi Imperium zasili Generał Weiss. W zestawie znajdą się elementy, które pozwolą przygotować standardowy model AT-ST lub zmodyfikowaną maszynę kroczącą Generała Weissa. Nowa misja poboczna zawarta w rozszerzeniu pozwoli wciągnąć naiwnych rebeliantów w zabójczą zasadzkę w gęstym lesie, podczas gdy w rozgrywce konfrontacyjnej gracze przeszukają opuszczoną placówkę badawczą Imperium w poszukiwaniu planów, lub zostaną uwięzieni na planecie i spróbują skontaktować się z sojusznikami korzystając z systemu łączności placówki.

gwardzista

Dzięki zestawowi sojusznika Doborowy gwardzista, w każdej walce będzie można zaprezentować najbardziej zabójcze taktyki. Figurka, reprezentująca jednego z elitarnych strażników Imperatora, wzbudzi lęk w członkach Sojuszu Rebeliantów. Podczas kampanii gwardzista przyczai się, w oczekiwaniu na bohaterów próbujących zainfekować wirusem bazę danych Imperium w nowej misji pobocznej w kampanii. W konfrontacji gracze zmierzą się natomiast w stacji kosmicznej na Kuat próbując wykraść cenne dane, lub przechwycić ważną transmisję zanim zrobi to przeciwnik.

ig88

Ostatni zestaw przeciwnika pozwala zapolować na postacie przeciwnika dzięki IG-88. Ten wyszkolony zabójca i łowca nagród dołącza do rozgrywki za sprawą szczegółowej figurki. Dzięki temu zestawowi gracze będą mogli przerwać kampanię, by zmierzyć się z buntem droidów, wymierzonym przeciwko ich organicznym panom. W misjach konfrontacyjnych gracze wkroczą na złomowisko na Ord Mantell, próbując zdobyć nagrodę za głowy przeciwników lub szabrując cenne zdobycze zanim uruchomi się system obronny złomowiska.

Nowe przygody czekają!

Dzięki każdemu z zestawów sojuszników i przeciwników gracze będą mogli rozbudować swoje kampanie i rozgrywki konfrontacyjne w grze Star Wars: Imperium Atakuje. Nowe siły dołączą do walki już w II połowie 2015 roku!