16 kwietnia 2013

Starfield Game Tile Kit – pole bitwy do potyczek X-Wing!

x-wing_starfield

„Weszliśmy w system Alderaan”
- Admirał Motti, Gwiezdne Wojny: Nowa nadzieja

Wszyscy miłośnicy gry figurkowej X-Wing na pewno ucieszą się na wieść, że już niedługo możliwe będzie rozbudowanie kosmicznych pól bitew, dzięki zestawowi Strafield: Game Tile Kit.

W zestawie X-Wing Starfield Game Tile Kit znajdzie się dwanaście grubych kafelków obszaru gry, które pozwolą przenieść kosmiczne bitwy w tak charakterystyczne miejsca z uniwersum Gwiezdnych Wojen jak przestrzeń wokół Gwiazdy Śmierci czy planety Alderaan! Każdy z kafelków składa się ze zmatowionego kartonu z grafiką, osadzonego na podkładzie o grubości 2,5 mm, co przekłada się na jego dużą wytrzymałość. Kafelki mają rozmiar 30 na 30 centymetrów. Każdy z nich jest dwustronny, co zapewnia szeroką gamę możliwości tworzenia różnych układów pól bitwy, na których będą toczyć się walki o przyszłość odległej galaktyki.

Wejście do systemu Alderaan

Starfield Game Tile Kit zapewnia malownicze tło dla pojedynków na śmierć i życie pomiędzy eskadrami statków z gry X-Wing. Dzięki temu zestawowi, walki będzie można przeprowadzić starcie na orbicie planety Alderaan, unikać nieprzyjacielskiego ognia podczas ucieczki w polu asteroid lub zgrupować się do natarcia wokół Gwiazdy Śmierci.

SWX20-Layout01 du

Na powyższym obrazku widać ułożenie pola walki w przestrzeni planety Alderaan.

Wystarczy odrobina wyobraźni, aby wykorzystując kafelki zawarte w tym zestawie, stworzyć wymagającą i emocjonującą kampanię dla gry X-Wing. Poniżej znajdują się przykłady możliwych ułożeń.

SWX20-Layout03 du

Imperium zbliża się do swojego celu – ostatnie chwile planety Alderaan.

SWX20-Layout02

Dzięki takiemu ułożeniu można stoczyć potyczkę z imperialnym patrolem w pobliżu Gwiazdy Śmierci.

SWX20-Layout04

Niszczycielska siła Gwiazdy Śmierci zmieniła Alderaan w pole asteroid!

Niezależnie od wybranych kafelków i ich ułożenia, każdy z nich jest odpowiedniej grubości, o gładkiej powierzchni, dzięki czemu uzyskuje się doskonałą powierzchnię gry, wytrzymałą i trudną do zarysowania.

SWX20-Thickness

Na powyższym zdjęciu można zobaczyć grubość kafelków w porównaniu do modelu X-Winga.

Jeśli szukacie obszaru gry, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających dowódców eskadr, a przy tym pozwoli przenieść się w miejsca znane z uniwersum Gwiezdnych wojen, zestaw dodatkowy Starfield Game Tile Kit na pewno spełni wasze oczekiwania, wzbogacając rozgrywkę w grę figurkową X-Wing!

Przygotowanie turniejowe lub wspólne

Grafiki znajdujące się na kafelkach nie mają wpływu na zasady gry, ale gracze mogą wspólnie zdecydować czy znajdujące się na kafelkach asteroidy należy traktować jak przeszkody. W związku z tym, Stafield Game Tile Kit zawiera zasady, które umożliwiają przygotowanie obszaru gry zarówno we wspólny lub turniejowy sposób, wykorzystując zarówno kafelki z rozszerzenia jak i żetony przeszkód z podstawowej wersji gry.SWX20-TileFan

Wspólne przygotowanie pozwala przygotować graczom pole bitwy zgodnie z własnymi upodobaniami. Nie obowiązują ich tutaj żadne ograniczenia, obaj gracze muszą wspólnie dojść do porozumienia gdzie chcą umieścić wybrane elementy.

Podczas przygotowania turniejowego, gracze tworzą obszar gry naprzemiennie dokładając kafelki. Obowiązują tutaj pewne ograniczenia, które eliminują zachwianie balansu rozgrywki i zwiększają znaczenie przygotowania pola gry.

Obierz kurs na przygodę

Przyspieszamy do prędkości szturmowej”
-
Dowódca Czerwonych, Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja

Przyspieszcie do prędkości szturmowej, szykując się na jeszcze bardziej zacięte bitwy w malowniczych sceneriach znanych z Gwiezdnych wojen! Premiera Starfield Game Tile Kit już w III kwartale tego roku!