19 stycznia 2015

Stań do walki z Otchłanią!

zagrozenie_z_otchlani

„Zamierzam zniszczyć demoniczne siły i jeśli w tym celu muszę przejąć dowództwo nad całym sektorem, to tak zrobię.”
- Torquemada Coteaz

Informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się Zagrożenie z Otchłani – piąty zestaw wojenny z cyklu Liderów do gry karcianej Warhammer 40 000: Podbój.

W miarę jak cykl Liderów zbliża się ku końcowi, Zagrożenie z Otchłani pozwoli graczom wcielić się w imperialnego Inkwizytora i wykorzystać potęgę Inkwizycji dzięki nowemu liderowi Astra Militarum. W mrokach dalekiej przyszłości nie ma w pełni bezpiecznych miejsc, ale – w przeciwieństwie do innych liderów – Torquemada Coteaz zdołał stworzyć pośród gwiazd obszar względnego bezpieczeństwa. Jego wieczna czujność i niesłabnąca gorliwość pomogła zwalczyć niezliczone przejawy herezji. Teraz jego wzrok padł na sektor Traxis, gdzie jego działania pozwolą zaprowadzić imperialny porządek w nowoodkrytej przestrzeni.

wachlarz
Potęga Inkwizycji powstanie przeciwko mrocznym herezjom sektora, ale także inne stronnictwa otrzymają karty pozwalające skoncentrować się na głównych aspektach cyklu, zwiększając znaczenie i możliwości wykorzystania liderów w każdej turze rozgrywki. Dzięki temu zestawowi wojennemu, do walki dołączą legiony Salamander Kosmicznych Marines, Orki ruszą do brutalnego ataku, a siły Chaosu zwrócą się do Slaneesha. Gracze obejmą dowodzenie nad Uzbrojeniem Mrocznych Eldarów, Upiornymi Rycerzami Eldarów lub grenadierami Tau. Każde ze stronnictwo otrzymuje nowe karty, które pomogą im w walce o kontrolę nad sektorem Traxis.

Furia prawych

coteazNowym liderem, który pojawia się w rozszerzeniu Zagrożenie z Otchłani jest Torquemada Coteaz. Posiada on kilka istotnych cech, odróżniających go od pozostałych liderów, i sprawiających, że podąża on własną drogą do zwycięstwa. Torquemada Coteaz pozwala rozpocząć grę z ośmioma kartami oraz ośmioma zasobami, podczas gry większość pozostałych liderów zapewnia ich tylko po siedem. Dodatkowa przewaga może wydawać się niewielka, jednak możliwości jakie ze sobą niesie mogą znacząco wpłynąć na całą rozgrywkę. Torquemada Coteaz posiada również 8 punktów wytrzymałości – więcej niż jakikolwiek inny lider.

Wszystkie te zalety wiążą się jednak z kosztem – atak tego lidera wynosi zero. Są jednak sposoby na zwiększenie jego przydatności w bitwie. Torquemada Coteaz posiada Akcję Walki, której tekst brzmi: „Poświęć jednostkę na tej planecie aby ten lider dostał +3 ATK do swojego następnego ataku w tej fazie. (Ograniczenie raz na atak.)”. Korzystając z niemal nieograniczonych zasobów ludzkich Astra Militarum, wliczając w to jednostki takie jak Gwardzista, Torquemada Coteaz może łatwo zaatakować z taką samą lub większą siłą niż pozostali liderzy.

Jednostki w jego sygnowanym oddziale żyją aby służyć mu podczas bitwy i dodatkowo wspierać jego zdolności. W sygnowanym oddziale znajdują się cztery kopie Popleczników Coteaza. Te jednostki mogą samodzielnie stanąć do walki, jednak bardziej korzystne jest wykorzystanie ich do wsparcia lidera. Przerwanie Popleczników Coteaza pozwala na przygotowanie lidera, kiedy opuszczają oni grę. Dzięki temu Torquemada Coteaz może zaatakować, a poświęcenie Popleczników pozwala wzmocnić jego atak oraz od razu go przygotować, aby mógł służyć jako miażdżąca pięść Inkwizycji i zmiażdżyć swoich przeciwników.

orzelGwardziści również są jednostką, którą można spisać na straty i dlatego także mogą posłużyć do wzmocnienia ataków Torquemady Coteaza, jednak nie zawsze są dostępni na planecie, na której toczy się walka. Na szczęście z pomocą przychodzą tutaj inne karty z sygnowanego oddziału. Dzięki karcie wsparcia Formosański Czarny Okręt, który pozwala umieścić w grze 2 jednostki Gwardzistów, za każdym razem kiedy poświęcana jest jednostka nie-żeton, armia Astra Militarum będzie miała pod dostatkiem mięsa armatniego, które rzuci do walki z wrogami Imperium.

Korzystając z Protekcji Imperatora można również zachować poświęcane jednostki. Zagrywając to darmowe wydarzenie kiedy jakaś jednostka opuszcza planetę z liderem, gracz może wziąć ją z powrotem na rękę, dzięki czemu będzie mógł ponownie ją wystawić i kontynuować natarcie pod dowództwem Inkwizytora Torquemady Coteaza.

Ostatnią kartą w oddziale jest Glovodański Orzeł. Ten dodatek można dołączyć wyłącznie do lidera, dając mu stałą premię +1 ATK. W ten sposób Torquemada Coteaz może atakować nawet jeśli nie ma żadnych jednostek, które mógłby poświęcić. Jednak dodatek ten można później odłączyć od lidera jako jednostkę z 1PW i 1ATK i zadać dodatkowe obrażenia, kiedy wszystkie jednostki przeciwnika są już wyczerpane, a następnie poświęcić ją aby wzmocnić atak lidera. Zamiast tego można także wykorzystać Akcję, aby cofnąć Glovodańskiego Orła na rękę i wystawić go w kolejnych rundach lub wykorzystać jako osłonę i zablokować maksymalnie trzy obrażenia. Glovodański Orzeł zapewnia niesamowitą różnorodność i wszechstronność, dzięki czemu jeszcze prościej jest dowodzić siłami Astra Militarum w najlepszy możliwy sposób.

Zmierz się z zagrożeniem!

Ciemność gęstnieje wokół planet sektora Traxis i tylko czujność Inkwizycji może wykorzenić zło i dołączyć ten sektor do obszarów Imperium. Zmierzcie się z sługami Chaosu i zatriumfujcie nad Zagrożeniem z Otchłani, już w I kwartale 2015 roku!