10 kwietnia 2013

Spotkanie przy Amon Dîn

WP_spotkanie_okladka

W Gondorze zapalono wojenne sygnały, wzywają pomocy. Wojna już wybuchła. Patrz, płoną ogniska na Amon Dîn…”
–Gandalf, Powrót Króla

Bohaterowie Śródziemia wychodzą z Lasu Drúadan, rozpoczynając swoją podróż powrotną do Minas Tirith. Ciemne kłęby dymu unoszą się nad ziemiami Anórien – Amon Dîn płonie i wzywa Waszych bohaterów do ocalenia mieszkańców od ognia i oblężenia orków.

Spotkanie przy Amon Dîn jest opowieścią o dramatycznej akcji ratunkowej, a powodzenie misji zależy od Was! Aby zwalczyć orków i ugasić płomienie musicie działać szybko. Będziecie musieli skorzystać z każdej pomocy jaką tylko uda się znaleźć. Tym razem to nie tylko walka o Wasze życie, ale walka o każdą duszę w Amon Dîn!

 

MEC20_1

Hobbici przybywają na ratunek

Spotkanie przy Amon Dîn pozwala na zastosowanie zupełnie nowych strategii związanych z Hobbitami wraz z wprowadzeniem trzeciego w grze hobbickiego bohatera – Pippina (Spotkanie przy Amon Dîn, 56) oraz paru podstępnych wydarzeń, które wspierają drużyny złożone z samych Hobbitów.

Pippin_POLZ kosztem zagrania 6 oraz Siłą woli 2, Pippin jest doskonałym i skutecznym bohaterem do udawania się na wyprawy. Jednak swój prawdziwy hobbicki spryt pokazuje kiedy współpracuje z innymi Hobbitami, otrzymując wówczas tekst:

Odpowiedź: Kiedy jakiś wróg wchodzi z tobą w zwarcie, podnieś swój poziom zagrożenia o 3, aby cofnąć go do strefy przeciwności. Do końca tej rundy ten wróg nie może wejść z tobą w zwarcie.”

Teraz, budowanie talii opierającej się na umiejętności Pippina oznacza start jego wraz z Frodo Bagginsem (Starcie u stóp Samotnej Skały, 25) oraz Bilbo Bagginsem (Polowanie na Golluma, 1). Oznacza to również, że w czasie gdy bohaterowie będą unikać niektórych wrogów dzięki zdolności Pippina oraz będą przeżywali starcia dzięki zdolności Frodo, będzie Wam ciężko skutecznie walczyć.

Ten problem może być załagodzony w rozgrywce wieloosobowej poprzez współpracę gracza kontrolującego Hobbitów i drugiego z potężnymi wojownikami. W takich grach zdolność Pippina pozwala jednemu graczowi skoncentrować się na wyprawach i kontrolowaniu zagrożenia, podczas gdy inni bohaterowie zajmą się walką.

W grze jednoosobowej, sytuacja jest nieco trudniejsza. Gandalf (Zestaw Podstawowy, 73) z pewnością będzie czasem dołączał do Hobbitów i zwalczał niektórych wrogów, jednak nawet ze zdolnością Bilbo, pozwalającej na wylosowanie dodatkowej karty, trudno sobie wyobrazić, że Gandalf będzie wstanie utrzymać na dystans wszystkich przeciwników. Na szczęście hobbici są przebiegli a Spotkanie przy Amon Dîn wprowadza również dwa wydarzenia dla Twoich hobbickich bohaterów: Mały Cel (Spotkanie przy Amon Dîn, 62) oraz Zmysł Hobbitów (Spotkanie przy Amon Dîn, 65).

MEC20_3 MEC20_2

Wraz z tymi sztuczkami i nowym bohaterem, Spotkanie przy Amon Dîn pozwala fanom gry karcianej Władca Pierścieni do podejmowania wypraw drużyną przywiązaną do drugiego śniadania!

Dym na wietrze!

Spotkanie przy Amon Dîn w sprzedaży już w 3 kwartale 2013!