4 sierpnia 2016

Spopielony Szlak – premiera

To już dzisiaj – trzecie rozszerzenie do Warhammer: Podbój z cyklu Martwego Świata – Spopielony szlak – dostępne w sklepach w całej Polsce!

Spopielony szlak to trzecie rozszerzenie z nowego cyklu, który przesuwa środek ciężkości na nowe, elitarne jednostki, wykorzystanie symboli planet i wprowadza słowo kluczowe Desant. W tym dodatku Space Marines nie będą już jedynymi siłami Imperium na dzikiej planecie Nectavus VI – dołączają do nich vostroyańskie siły Astra Militarum, dowodzone przez nowego lidera, Grigory’ego Maximusa. Grigory jest odważnym i niezastąpionym dowódcą, który skupia swoje wysiłki na utrzymaniu pozycji i wsparciu pojazdów opancerzonych.

Zmechanizowana ofensywa

Jednak nowy dodatek to nie tylko karty dla Astra Militarum (o których nieco więcej informacji znajdziecie w tym tekście), ale także pierwsze opancerzone siły Eldarów na Nectavus VI. To prawdziwa uczta dla graczy Eldarów – wyśmienite nowe pojazdy i taktyki ze Spopielonego szlaku tylko czekają, aby dobrze je wykorzystać.

Straż przednia eldarskich sił uderzeniowych jest sprawowana przez Eskadrę bojowych machin kroczących. Potężne działa artyleryjskie świadczą o niepowstrzymanej sile tych pojazdów, jednak ich delikatną strukturę łatwo naruszyć, więc nogą stać się łatwym celem wrogich ataków. Na szczęście, po ulepszeniu znacznie poprawia się ich stabilność i odporność – po wyczerpaniu dołączonej do pojazdu karty z cechą Zaczep, można zniwelować zbyt dotkliwy atak.

57 58

Karty z cechą Zaczep są dość rzadkie w grze Warhammer 40 000: Podbój, na szczęście trzy z nich (na cztery w ogóle) znajdziecie właśnie wśród kart dostępnych dla Eldarów – dzięki nim utrzymanie pozycji Eskadry bojowych machin kroczących nie będzie problemem.

59Eskadra bojowych machin kroczących to nie jedyna jednostka Eldarów, która pojawi się w rozszerzeniu. Spopielony szlak ma dla graczy tej frakcji jeszcze jedną niespodziankę – Myśliwiec bojowy Feniks to elitarny pojazd latający o koszcie sześć. Jednak zdecydowanie wart jest aż tylu zasobów – nimi niskiej wartości ataku jest w stanie wyrządzić poważne szkody w szeregach przeciwnika. Tekst na karcie brzmi: „Po tym, jak jednostki zostaną przydzielone do tej planety, zadaj 3 obrażenia wyczerpanej wrogiej jednostce na tej planecie”. Nie wymaga to dalszego komentarza – Myśliwiec bojowy Feniks przeprowadza atak wypadowy i zabija słabsze jednostki przeciwnika jeszcze przed samą bitwą!

Trzecia karta Eldarów w Spopielonym szlaku nie jest jednostką, lecz ulepszeniem, które wprowadza jeszcze więcej mobilności do taktyki tej rasy. Tunel Pajęczego Traktu pozwala na zamianę miejscami dwóch jednostek armii, co sprawia, że Eldarzy mogą szybko dostosować rozkład swoich armii na planetach w zależności od sytuacji i taktyki wroga. Grając przeciwko Eldarom nigdy nie można być do końca pewnym przyjętej przez nich strategii.

Do gołej ziemi

Nie czekaj – premiera Spopielonego Szlaku dzisiaj, a kolejne dodatki pojawiają się już na horyzoncie. Wzmocnij swoje armie oddziałami zmechanizowanych jednostek i poprowadź do walki nowego lidera Astry Militarum.