29 kwietnia 2016

Spopielony szlak Nectavusa VI

spopielonyszlak-box poszukiwania_box

Mamy przyjemność ogłosić, że trwają prace nad kolejnymi dodatkami z cyklu Martwego Świata do gry Warhammer 40 000: Podbój. Trzeci dodatek w cyklu będzie nosił tytuł Spopielony Szlak i wprowadzi do gry nowego lidera dla frakcji Astra Militarum. Po nim przyjdzie czas na Poszukiwanie Prawdy, w którym do walki włączy się lider Necronów – Illuminor Szeras. Cykl Martwego Świata wprowadza też do gry nowe słowo kluczowe Desant i nowe jednostki Elitarne.

Spopielony Szlak

spopielonyszlak-box

Dalej! Naprzód! Zmiażdżyć ich!
- Kapitan Grigory Maksim

warlordmaksimKażdy zakątek Imperium posyła swoich żołnierzy do walki w szeregach Astra Militarum, ale tylko kilka planet przeszło do legendy ze względu na swoich niezrównanych wodzów, pancerne pojazdy i nieustępliwych żołnierzy. Jedną z nich jest Vostroya, z której pochodzi genialny strateg Grigory Maksim.

Grigory Maksim jest specjalistą od opancerzonych pojazdów z cechą Czołg, o które dba lepiej niż o swoich podwładnych. Jego taktyczne zdolności defensywne są znane w całym Imperium. Zdolność nowego lidera pozwala mu utrzymać swoje jednostki na polu bitwy mimo najtrudniejszych warunków. Kontrolując Maksima gracz może w walce używać kart wsparcia jako osłon z jednym symbolem osłony. Co więcej – jeśli osłanianą kartą jest Czołg, dana karta wsparcia ma dwa symbole osłon. Zapewnia to niesamowitą przeżywalność jednostek i może łatwo pokrzyżować plany przeciwnika.

Sygnowane karty Maksima zapewniają odpowiednią ilość Czołgów, aby w pełni wykorzystać jego zdolność. Jedną takich kart jest Batalion Maksima – niemal niezniszczalny Czołg, który jeszcze bardziej potęguje defensywny aspekt zdolności lidera. Za każdym razem, kiedy użyta zostaje karta osłony do zapobiegnięcia obrażeniom zadawanym tej jednostce, ta karta otrzymuje dodatkowy symbol osłony. To potężna zdolność, która uzyskiwana jest relatywnie niskim kosztem w wysokości 3.

batalion-maksima oczyszczeniedrogi

Jest jedna poważna wada używania swoich kart wsparcia jako osłon – nie można wykorzystać już ich normalnego efektu. Z pomocą przychodzi karta wsparcia Oczyszczanie Drogi. Dzięki niej gracz może, po wygranej bitwie, wyciągnąć kartę wsparcia Astry Militarum ze swojego stosu kart odrzuconych i odłożyć ją do swojego sztabu.

Poszukiwanie Prawdy

poszukiwania_box

Nie można mnie powstrzymać.
- Iluminator Szeras

szerasGdzieś na powierzchni Nectavusa VI starożytna istota cierpliwie czekała w ukryciu przez milenia. Kiedy krwawy deszcz spadł z nieba, a moc Osnowy wypaczyła dżunglę nastał czas. Teraz Iluminator Szeras poprowadzi Nekronów do zwycięstwa i odbuduje wielkie imperium. Zbliża się wiek dominacji.

Iluminator Szeras, który pojawi się w zestawie wojennym Poszukiwanie prawdy, to wielki badacz i naukowiec Nekronów. Jego obsesja na punkcie biologicznego ciała, liczne eksperymenty i wiwisekcje doprowadziły do obszerniejszego poznania wszystkich mechanizmów rządzących regeneracją i możliwościami rekonstrukcji życia. Dzięki temu udało mu się stworzyć nowe systemy odtwarzające mechaniczne ciała jego żołnierzy.

Za każdym razem, kiedy jego jednostki odzyskują zdrowie, Szeras uczy się czegoś nowego. Kiedy gracz ściąga żetony obrażeń ze swoich jednostek Nekronów, otrzymuje jeden zasób. Oczywiście zdolność ta jest potężna i znacznie przyspiesza grę Nekronami, ale balansuje się ze startowymi statystykami lidera, który zaczyna grę z sześcioma zasobami, zamiast z siedmioma.

fanwh40k19

Szeras może korzystać ze swojej zdolności tylko wtedy, kiedy jednostki już są ranne. Normalnym jest więc, że przeciwnik będzie starał się wszelkimi sposobami niszczyć jednostki Szerasa od razu, zamiast osłabiać je powoli zadając po kilka obrażeń. Jednakże dzięki takim kartom ze swojego sygnowanego składu jak Udoskonaleni Wojownicy, Szeras zawsze będzie miał okazję skorzystać ze swojej zdolności. Udoskonaleni Wojownicy to tania karta, która ma 2 ATK i 4 punkty wytrzymałości, jednak w momencie, w którym pojawia się w grze, gracz musi zadać jej 2 niezapobiegalne obrażenia, z jednej strony osłabiając jednostkę, z drugiej – przygotowując ją na wykorzystanie umiejętności Szerasa.

Szeras ma wiele sposobów na przywracanie sił swoim jednostkom. Jednym z najbardziej efektywnych jest nowa karta Wiwisekcja, pozwalająca jednocześnie masowo zadać obrażenia jednostkom nie-Nekronów, jednocześnie lecząc Nekronów na danej planecie. Używając Wiwisekcji należy uważać na własne jednostki, które udało się Nekronom zniewolić, ponieważ one także otrzymają jedno obrażenie.

udoskonaleni wiwisekcja

Starożytna wiedza

Nectavus VI już wkrótce stanie się areną krwawych bojów pomiędzy wszystkimi dominującymi frakcjami w całym uniwersum Warhammera 40 000. Oba dodatki pojawią się w sklepach już w III kwartale 2016.