24 października 2016

Spiel’16 – podsumowanie

AOT_LOGO_RGB ragers

Z targów Spiel’16 w Essen wróciliśmy z tarczą. Age of Thieves cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem tak ze strony graczy, jak i mediów. Ragers: Champions of the Arena szybko zdobywali kolejnych fanów, a co kilkadziesiąt minut prowadziliśmy sesje gry This War of Mine: The Board Game – nie musimy dodawać, że wszystkie miejsca były zajęte.

Jeszcze przed otwarciem targów mieliśmy okazję udzielić jednego wywiadu dla Hunter & Cron o Age of Thieves. Zakulisowo dodamy, że nasi rozmówcy byli oczarowani zarówno tą, jak i innymi naszymi grami, a na ich stoisku mogliście wziąć udział w loterii, w której do wygrania był egzemplarz Ragers: Champions of the Arena!

Kolejne dni targów to oczywiście ciężka praca… i fantastycznie spędzony czas. Udzieliliśmy niezliczonej ilości wywiadów (które powoli zaczynają pojawiać się w sieci), nauczyliśmy grać w nasze gry setki osób, prowadziliśmy bardzo konkretne i owocne rozmowy z innymi wystawcami, dystrybutorami i wydawcami, a także nawiązaliśmy nowe kontakty z autorami wielu ciekawych gier! Wkrótce możecie spodziewać się wieści, związanych z tymi rozmowami.

!IMG_6192 !!SAM_1984 !!SAM_1994
!!SAM_2002 !!SAM_2013 !!SAM_2015

Na naszym stoisku obecny był niemal przez cały czas Sławomir Stępień – autor Age of Thieves. Sam chętnie tłumaczył grę, wyjaśniał zasady i odpowiadał na liczne pytania o swoje inspiracje na stworzenie tej gry. Oczywiście mało kto odchodził od stoiska bez podpisu autora na pudełku!

!IMG_6182 !IMG_6187 !IMG_6192

W tym roku odwiedziło nas też bardzo wiele osób z Polski – dziękujemy, że byliście z nami i mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok! Targi Spiel oczywiście przyniosły nam premierę angielskich wersji naszych nowych bestsellerów – jednakże polska premiera zbliża się wielkimi krokami. Wiek Złodziei i Ragers: Mistrzowie Areny nadejdą w połowie listopada.