24 sierpnia 2020

Skarptekowe stwory – wiemy, kim są złodzieje skarpet

skarpetkowe_stwory_3d_box_mockup

Z dziecięcą radością mamy przyjemność zapowiedzieć nasz kolejny tytuł familijny, idealny do wspólnej gry wraz z nieco młodszymi graczami! Skarpetkowe stwory to kolorowa gra pełna wspólnej zabawy, w której pracowite skrzaty będą musiały odnaleźć skarpetki, pochowane w mieszkaniu przez niesforne, futrzaste stwory. Gra ukaże się w języku polskim dzięki nawiązaniu współpracy z wydawnictwem Lifestyle Boardgames Ltd.

ill2

Skrzaty i Stwory

ill1

Kiedy nikogo nie ma w domu, dzielne skrzaty wychodzą, aby posprzątać. Jednak skarpetkowe stwory nieustanne czają się w ciemności! Każdy skrzat będzie musiał dokładnie przeszukać szafki i komody, aby odnaleźć zagubione skarpetki i jako pierwszy zebrać trzy pary. Trzeba jednak być czujnym – stwory są zawsze gotowe ukraść pojedyncze skarpetki, jeśli się ich odpowiednio nie pilnuje…

Odważne skrzaty, próbujące ratować skarpetki przed potworami, zaczynają na środku planszy, podczas gdy potwory startują z jej rogów. Gracze najpierw wykonują ruchy jako potwory, które skradają się po całym domu, zawsze chętne do kradzieży samotnej skarpetki nieostrożnemu skrzatowi i przeniesienia jej w ciemny kąt, skąd przybyły. Aktywny gracz bierze kolorową kość i chowa ją pod wybraną figurką potwora. Dzięki specjalnej strukturze planszy, która pokryta została wypustkami, podczas przesuwania stwora ukryta pod nim kostka obraca się. Kiedy stwór się zatrzyma, gracz podnosi figurkę i sprawdza, jaki wynik pokazuje kość. Jeśli to zamknięte oko – potwór zasnął i nic więcej w tej turze już nie zrobi! Jednak jeśli oko jest otwarte, może on podejrzeć sąsiadujący kafelek planszy, ukraść innemu graczowi skarpetkę albo ruszyć się nieco dalej. Następnie gracz wykonuje ruch swoim skrzatem i próbuje odnaleźć pochowane w pokoju skarpety.

Skarpetkowe stwory to gra o prostych zasadach, jednak wymagająca przemyślanych działań i sprytu, dzięki czemu pozwoli dobrze się bawić nie tylko dzieciom, ale i ich rodzicom. Ponadto do gry wprowadzona została mechanika legacy, dzięki której gra rozwija się z każdą kolejną rozgrywką! Zdobywane skarpetki posłużą graczom do wyklejenia ścieżki do jednego z tajemniczych pomieszczeń, za których zamkniętymi drzwiami znajdziecie nowe zasady i specjalne elementy gry, takie jak…. Zresztą, przekonacie się sami!

little-monster-print-v5

Nowe logo

Przy okazji wydania gier dla najmłodszych chcemy pochwalić się nowym logo dla linii Galakta Kids obejmujące gry dla najmłodszych graczy:

LOGO_GALAKTA_KIDSMożecie się spodziewać, że gry z tym logiem podbiją serca dzieciaków: będą szybkie, kolorowe i wciągającą! Czyli będą mieć wszystko to, czego najmłodsi mogą szukać w planszówkach. Co jeszcze oprócz Skarpetkowych stworów znajdzie się na sklepowych półkach z pomarańczowym logo? Wkrótce się przekonacie! Śledźcie nasz fanpage!