3 lipca 2018

Ścieżka Mocy – Niebieskie postaci

swd12_booster_box_mockup_pl

Premiera nowego zestawu kart do Star Wars: Przeznaczenia zbliża się wielkimi krokami! Ścieżka Mocy wprowadza do gry 160 nowych kart, które pozwolą na zbudowanie jeszcze skuteczniejszych talii. Nowe karty rozwijają także znane już z poprzedniego zestawu mechaniki, sprawiając, że gracze jeszcze lepiej mogą dostosować swoje talie.

Dzisiaj chcemy przybliżyć Wam dwie niebieskie postaci bohaterów i współgrające z nimi wsparcia, które mogą sporo namieszać w aktualnym stanie gry turniejowej, a także stanowią świetne opcje na ciekawe talie w codziennych rozgrywkach.

swd12_anc_cardfan

Niechętny nauczyciel

Nowa wersja Luke’a Skywalkera niezwykle łatwo dopasowuje się do sytuacji na stole. Jeszcze żadna karta nie miała takiej elastyczności w rozpatrywaniu wyników i przenoszeniu kart zdolności. Luke Skywalker występuje w roli nauczyciela, który z jednej strony jest mistrzem ofensywy i defensywy, a z drugiej przekazuje swoją wiedzę innym niebieskim postaciom, przenosząc na nie przypisane do niego zdolności w ramach potężnej akcji.

swd12_luke-skywalker swd12_luke-skywalkers-lightning-rod

Dzięki wyjątkowej potężnej akcji Luke’a Skywalkera, przeciwnikowi będzie bardzo trudno skupić atak na jednej, „ważniejszej” postaci. Z nową wersją Luke’a w drużynie łatwo jest dopasować strategię do tego, co dzieje się na stole i jak przeciwnik rozpatruje swoje wyniki na kościach.

Podstawową zdolnością Luke’a Skywalkera jest możliwość rozpatrywania swoich kości osłon jako wyników obrażeń wręcz. Możliwości dostosowania wyników do sytuacji zwiększają się drastycznie, kiedy dołączona zostanie do niego Pałka bojowa Luke’a Skywalkera – ulepszenie, którego wyniki obrażeń wręcz na kościach Luke można rozpatrywać jako wyniki osłon. Co więcej, ekwipunek ten działa z każdą wersją Luke’a Skywalkera i na pewno może się przydać w wielu już istniejących taliach!

Aspirujący uczeń

Ezra Bridger rozpoczął swoją „karierę” jako zwykły złodziej, a jednak przeznaczenie miało dla niego inne, znacznie bardziej niezwykłe plany. Od kiedy spotkał na swojej drodze Kanana Jarrusa, Ezra rozpoczął swoje szkolenie w technikach Jedi. Jego losy są odzwierciedlone w Star Wars: Przeznaczeniu – w Imperium w stanie wojny widzimy go jako wrażliwego na Moc złodzieja, a w Ścieżce Mocy jest już aspirującym Jedi.

swd12_ezra-bridger swd12_ezra-bridgers-lightsaber

Nowa wersja Ezry Bridgera jest nieco droższa od tej, którą można było znaleźć w Imperium w stanie wojny, ale oferuje też więcej możliwości ofensywnych. Najważniejszym aspektem tej postaci jest jej potężna akcja – jeśli do Ezry dołączono jedną kartę ulepszenia, gracz może dobrać kartę, a jeśli Ezra posiada trzy lub więcej ulepszeń, gracz może dobrać 2 karty – nie trzeba mówić, jak dobrze nowy Ezra będzie działał w zespole z Lukiem Skywalkerem.

Jak wszyscy najwięksi bohaterowie i złoczyńcy w Ścieżce Mocy, także Ezra Bridger otrzymuje wyjątkową kartę, która działa wyjątkowo dobrze, dopóki jest on w grze. Miecz Świetlny Ezry Bridgera, bo o nim mowa, sam w sobie jest już skuteczną bronią, ale dopiero w rękach Ezry ujawnia pełnię swoich możliwości. Kiedy jest dołączony do Ezry Bridgera, w ramach akcji specjalnej nie tylko zadaje dwa obrażenia, ale także usuwa przeciwnikowi 1 zasób. Użyteczne, prawda?

Zabawa w Loth-kotka i myszkę

Nowe postaci to nowe możliwości – dzięki Lukowi Skywalkerowi i Ezrze Bridgerowi będziecie mogli dostosować istniejące talie lub stworzyć zupełnie nowe kombinacje bohaterów, które zaskoczą przeciwnika mnogością opcji w każdej rundzie pojedynku. Premiera Ścieżki Mocy już pod koniec lipca!