22 września 2017

Runebound: Nierozerwalne więzi

rb06_BOX-PO-1

Pragniemy ogłosić, że niebawem pojawią się Nierozerwalne więzi – dodatek do gry Runebound, który wprowadzi nowe przygody do rozegrania solo, jak i w wariancie kooperacyjnym.

Twe życie upłynęło na przemierzaniu ziem Terrinoth, gdzie stawiałeś czoła niezliczonym niebezpieczeństwom, wystawiałeś na próbę swoje umiejętności podczas walk z przerażającymi potworami. Nigdy nie wiadomo, co może się kryć za horyzontem – niebosiężne łańcuchy gór, legowisko złowieszczej bestii czy słonce odbijające się od murów jednego z Wolnych Miast. Zawsze podczas wszystkich podróży towarzyszyło ci poczucie rywalizacji z innymi śmiałkami, które popychało cię dalej i motywowało do bardziej zaciętej walki.

Nierozerwalne więzi umożliwiają znaczącą zmianę natury gry – bardziej niż na rywalizacji pomiędzy bohaterami skupiają się na wspólnej podróży po królestwie Terrinoth jako grupa dzielnych wojowników. Z nowym systemem kontroli bitewnej potworów, dwoma nowymi bohaterami, pięcioma scenariuszami i garścią nowych zasobów i umiejętności, Nierozerwalne więzi rozszerzają granice Terrinoth, prowadząc w niespotykane dotąd przygody!

rb06_sample

Wspólny cel

Nowe scenariusze Nierozerwalnych więzi przede wszystkim na nowym aspekcie gry. Zazwyczaj rozgrywka zasadzała się na subtelnej rywalizacji bohaterów, polepszaniu umiejętności, zdobywaniu nowych przedmiotów i pokonywaniu zła zagrażającemu Terrinoth. Jednak teraz stajecie przed śmiertelnym niebezpieczeństwem, które zmusza was do współpracy, jeśli chcecie mieć choćby cień szansy na przetrwanie. Nowe rozszerzenie wprowadza dwa całkowicie nowe scenariusze do rozgrywki pojedynczej lub wieloosobowej: Czerwona śmierć oraz Rój szarańczy, a ponadto trzy scenariusze, które można dołączyć do gry podstawowej lub rozszerzenia W sieci jako scenariusze jedno- lub wieloosobowe.

rb06_scenar

Tak jak w poprzednich scenariuszach gry Runebound, każdy z nich wprowadza nowe zagrożenie, z którym bohaterowie będą musieli się zmierzyć. Jednakże w przeciwieństwie do poprzednich scenariuszy, wyzwania z Nierozerwalnych więzi są tak niebezpieczne, że bohaterowie będą musieli się zjednoczyć, aby ochronić Wolne Miasta.

W grze kooperacyjnej bohaterowie mogą się połączyć, tworząc grupę. Kiedy postacie należą do grupy, przemieszczają się wspólnie, jako całość. Gdy jeden z bohaterów porusza się w swojej turze, cała grupa porusza się razem z nim, co niesamowicie zwiększa szybkość pokonywania dystansu. Dodatkowo, bohater należący do grupy zyskuje możliwość nauczenia się jednej z umiejętnością grupowych. Te potężne zdolności są jedną z głównych korzyści pracy w grupie – np. wykonując test z użyciem Pokonywania słabości czy wspieranie się nawzajem w walce Skoordynowanym atakiem. Oczywiście czasami grupa musi się rozdzielić, aby wypełnić osobne cele, ale kiedy znów zbierze się w całość, członkowie zdobywają dostęp do każdej zdolności, jaką grupa zdobyła w trakcie gry.

170405N-RB06_Cards_PartySkill-PO-4 170405N-RB06_Cards_PartySkill-PO-8

Zarówno w grze pojedynczej, jak i wieloosobowej, można szybko nawiązać walkę poprzez użycie czterech nowych arkuszy walki z Nierozerwalnych więzi. Każdy z arkuszy odnosi się do innego typu wroga: Wojownika, Mistycznego, Dzikiego lub Oszusta. Po wejściu w starcie z wrogiem, na odpowiedniemu arkuszu należy umieścić specjalne żetony, które odpowiadają umiejętnościom przeciwnika.

rb06_diagram_combat-board-good

W trakcie walki żetony przeciwnika będą umieszczane na odpowiednich miejscach na arkuszu walki. Za każdym razem, kiedy przeciwnik wykonuje kolejną akcję, należy przejść do następnej rubryczki na arkuszu i rozpatrzeć wszystkie żetony, które się tam znajdują. Dzięki specjalnym zasadom, bonusom i innym układom każdej walki, bitwy w Runebound staną się bardziej wymagające i innowacyjne.

Jeśli jednak wolisz pozostać w rywalizacyjnym charakterze gry, Nierozerwalne więzi oferują również taką możliwość. Dwóch nowych bohaterów i ich specjalne zdolności wprowadzają wiele nowych sposobów na rozbudowanie i ulepszanie postaci w trakcie gry, a 20 nowych zasobów i 30 umiejętności otwiera mnóstwo możliwości.

Dołącz do przyjaciół

Czy jako nieustraszony samotny wilk, czy niepokonany wojownik w grupie przyjaciół – musisz stawić czoła wielu nieznanym przeciwnościom. Czas wyruszyć w drogę! Dołącz do nowych bohaterów i podejmij nową przygodę!

Nierozerwalne więzi pojawią się zimą.