6 maja 2022

Rodzina Małych Epickich powiększy się!

Tiny_Epic_Quest_zapowiedz_800x1000_v2.2

Od jakiegoś czasu pracujemy nad dwoma fantastycznymi tytułami: Tiny Epic Galaxies oraz Tiny Epic Quest, które planowo jeszcze w tym roku trafią na sklepowe półki – pierwszy z nich w III kwartale a drugi w IV kwartale.

Tiny Epic Galaxies

TEG_box3D-2W grze Tiny Epic Galaxies ciężar wszechświata spoczywa na twoich barkach – barkach najwyższego przywódcy… W galaktycznej wojnie!

Rywalizując z pozostałymi galaktycznymi liderami o kolonizację najbardziej pożądanych planet, sprytnie zarządzaj zasobami i poszerzaj swoją strefę wpływów. Prowadź mądrze armadę kosmicznych okrętów i zbuduj najpotężniejsze imperium, a wszechświat będzie twój!

 Gdzieś w głębi kosmosu twoja przeludniona galaktyka sięga ku odległym planetom w nadziei na zażegnanie tego palącego problemu. Będziesz rozwijać swoją flotę, walczyć o wpływy i kolonizować planety w imię galaktycznego podboju. Jednak nie tylko twoje imperium pragnie poszerzenia granic. Oportunistyczni rywale z odległych zakątków przestrzeni rosną w siłę równie szybko co ty, a nawet nieskończony wszechświat nie jest na tyle obszerny, by każdy zrealizował swe ambicje. Jeśli strategicznie rozmieścisz flotę, wybierzesz właściwe planety i przechytrzysz przeciwników, kosmos będzie twój!

 Jednak tylko jedno Galaktyczne imperium może wygrać tę rywalizację o kontrolę nad nowo odkrytymi zakątkami kosmosu. Kolonizując kolejne planety i podnosząc poziom swego imperium będziecie zdobywać punkty zwycięstwa – wygra ten, kto na koniec gry zdobędzie ich najwięcej!

Tiny Epic Quest

TEQ_box3D-2Tiny Epic Quest to klasyczna gra opowiadająca o baśniowej krainie najechanej przez siły zła. Jak bywa w takich opowieściach, by zaradzić nieszczęściu potrzebni są odważni i szlachetni bohaterowie… w których wcielicie się właśnie Wy! To rywalizacyjna gra, w której każdy z graczy przejmuje kontrolę nad drużyną złożoną z 3 bohaterów, którzy podróżując po świecie będą walczyć z goblinami, uczyć się zaklęć, wykonywać zadania i gromadzić potężne, magiczne przedmioty!

Świat gry składa się z kilkunastu kart map, z których każda oferuje dwie lokalizacje (lewą i prawą) co daje łącznie dostęp do aż do ponad 30 lokalizacji. Choć świat zbudowany jest za każdym razem w taki sam sposób, to rozmieszczenie świątyń, zaklęć oraz goblinów jest unikatowe dla każdej rozgrywki. Po tym świecie poruszać się będziecie dzięki specjalnemu systemowi podróży, złożonemu z 5 sposobów poruszania się, z których tylko 4 będą wykorzystywane w każdej rundzie, w fazie dnia. W tej fazie gracze będą również próbować rozwiązać łamigłówki zaprezentowane na trzech kartach zadań. Ten z graczy, który jako pierwszy rozwikła zadanie poprzez umieszczenie dwóch bohaterów zgodnie z układem, zaliczy zadanie i otrzyma powiązane z nim korzyści.

Każda runda składa się jednak nie tylko z fazy dnia, ale i nocy. W tej drugiej, gracze korzystając z kości spróbują wykonywać zadania z lokalizacji, na których zakończyli ruch w fazie dnia. Działa tutaj mechanika press-your-luck. Zadanie może odnosić się do konieczności walki z goblinem, nauczenia się zaklęcia lub wkroczenia do świątyni. Musicie jednak być ostrożni! Jeżeli otrzymacie zbyt wiele obrażeń, możecie stracić przytomność i stracić wszystko, co zgromadziliście dotychczas w danej rundzie i nie tylko! Koniecznie musicie śledzić poziom zdrowia waszych bohaterów!

Jeśli uda się wam pozyskać jakieś wartościowe przedmioty, wówczas będziecie mogli wyposażyć w nie wasze ITEMeeple! Dodatkowo musicie również śledzić poziom rozwoju waszych zaklęć oraz poziom magii w danej rundzie. Wraz z jej wzrostem gobliny stają się o wiele groźniejsze a nawet Wasze własne moce mogą zacząć szkodzić, zamiast pomagać! Po zakończeniu piątej rundy gra dobiega końca. Być może nie ocaliłeś w pojedynkę świata, ale czy udało Ci się zrobić więcej niż innym graczom? Ten z was, który zdobędzie więcej punktów za pokonane gobliny, wyuczone zaklęcia, wykonane zadania oraz zgromadzone legendarne przedmioty, wygrywa grę!

Wiemy, że czekacie na dodatek do Małych Epickich Podziemi. Cierpliwości. Możecie być o niego spokojni ;)