12 stycznia 2022

Przygody Robin Hooda: wyjątkowa gra przygodowa już wkrótce!

robin_hood_box_3d_mockup

Anglia roku Pańskiego 1193. Strażnik popycha Małego Johna do przodu. Łańcuch, którym został związany, ociera boleśnie jego nadgarstki. Przez założony na głowę kaptur dostrzega zarys zbliżającej się szubienicy…

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że już w tym miesiącu do sprzedaży trafi wyjątkowa gra przygodowa, doceniona przez graczy na całym świecie, nominowana do prestiżowej nagrody Gra Roku Spiel des Jahres 2021Przygody Robin Hooda. To familijna gra kooperacyjna przeznaczoną dla od 2-4 graczy w wieku od 10 lat, w której wcielicie się Robin Hooda oraz jego towarzyszy i przeżyjecie wiele niesamowitych przygód!

Przygody_Robin_Hooda_Rozkład_Elementów

Witajcie w lesie Sherwood!

RH_Art_Trailer_12_19_KZazwyczaj zanim przystąpimy do rozgrywki w nową planszówkę, konieczne jest przeczytanie (często niekrótkiej!) instrukcji. Autor Przygód Robin Hooda – Michael Menzel (który jest również autorem wielokrotnie nagradzanych Legend Andoru!) podszedł do tej kwestii zupełnie inaczej. Po otwarciu pudełka wystarczy przeczytać dwie strony wprowadzenia i już można rzucić się w wir przygód! Oczywiście w grze znajdziecie również osobne podsumowanie zasad, ale ich lektura nie jest na początku potrzebna – wszelkie mechaniki i zasady poznacie już podczas rozgrywki! Po co czekać, jeśli można od razu zasiąść do gry? Tym bardziej, że zachęca ona graczy wyjątkową planszą z wieloma tajemniczymi miejscami, które będziecie odwiedzać w trakcie kampanii, zestawem specjalnie zaprojektowanych drewnianych figurek waszych bohaterów i tym, co w Przygodach Robin Hooda najważniejsze – grubą księga skryptów, skrywającą niesamowitą przygodę, którą możecie rozgrywać wielokrotnie!

Wyjątkowa plansza i wciągająca fabuła

Przygody_Robin_Hooda_Rozkład_Elementów_3Wspomnieliśmy, że w Przygodach Robin Hooda znajdziecie nietypową planszę. Jej wyjątkowość polega na tym, że wasze działania i decyzje wpływają na to, co inni gracze (a także Wy) możecie zrobić później! Świat Robina rozwija się i zmienia wraz z podejmowanymi przez was wyborami: nieraz będziecie musieli zmienić swój plan, by dostosować się do nowej sytuacji. Gra da wam pewne wskazówki co powinniście zrobić, ale ostateczna decyzja zawsze należy do was. Czy wolicie spróbować pokonać strażnika, aby ułatwić sobie potencjalną ucieczkę? A może wolicie zagłębić się w las i poszukać tam cennych wskazówek? Często niezbędne informacje mogą skrywać się tam, gdzie zupełnie się ich nie spodziewacie! Sama gra niejednokrotnie zaskoczy Was również nieoczekiwanymi wydarzeniami, które mogą pokrzyżować wasze misterne plany – wszystko dzięki wyjątkowemu mechanizmowi ustalania kolejności wykonywania swoich tur, który wprowadza do gry nutkę niepewności i nieprzewidywalności! Gra stopniowo będzie odkrywała przed wami swoje tajemnice, wprowadzała nowe możliwości i przeszkody. Nie martwcie się jednak – Robin i jego kamraci wychodzili cało z niejednej opresji, i z waszą pomocą z pewnością uda im się… No, ale to już musicie odkryć sami.

 

Wiele tajemnic mieszka tu…

Bogata księga skryptów, żywy i otwarty świat, decyzje, które w istotny sposób wpływają na świat, oraz możliwość błyskawicznego rozpoczęcia zabawy to tylko kilka zalet tej świetnej gry, która już wkrótce trafi na wasze stoły. Jesteśmy bardzo ciekawi, czy spodoba się Wam ona tak bardzo jak nam!