10 marca 2017

Premiery – marzec 2017

Pragniemy poinformować, że nakłady marcowych premier i dodruków już dotarły i są wysyłane do sklepów w całej Polsce. O szczegóły dostępności poszczególnych tytułów najlepiej pytać w swoim ulubionym sklepie z grami. Oto premiery, które pochłoną Was w marcu:

Cykl Krew i Złoto

Gra o Tron LCG: Wszyscy mężczyźni to błazny

Pierwszy dodatek fabularny do gry karcianej Gra o Tron z cyklu Krew i złoto. W tym zestawie kart po raz pierwszy zostanie zaprezentowane nowe słowo kluczowe Darowizna. Pozwala ono na umieszczenie kilku sztuk złota na karcie wprowadzanej postaci lub miejsca. Ilość darowanego złota będzie miała znaczący wpływ na późniejszy efekt karty. Lecz jak zdobyć tyle złota? Na to również są sposoby – nowa seria wprowadza szeroki wachlarz możliwości na rozbudowanie potęgi finansowej.

16356N-insert-PO-1

Horror w Arkham LCG: Muzeum Miskatonic

Drugi scenariusz do kampanii Dziedzictwa Dunwich przeniesie śledztwo do miejskiego muzeum, w którym ukryty jest Necronomicon – łaciński wolumin wielkiego mistyka, skrywający wiele potężnych tajemnic i zaklęć. Scenariusz może być rozegrany jako część kampanii lub osobny wątek fabularny.

Więcej szczegółowych informacji na temat zestawu można znaleźć w tym artykule.

box_mini_kosmiczne_spotkania

Kosmiczne spotkania

Pierwsze polskie wydanie kultowej gry o kosmicznych potyczkach. Każdy z graczy wciela się w wybraną przez siebie rasę kosmitów ze specjalnymi zdolnościami, które zmieniają podstawowe zasady gry i są kluczowe w tworzeniu każdej rozgrywki. Celem gry jest zdobycie 5 kolonii poza swoim rodzimym systemem, jednak w zależności od innych ras biorących udział w grze, strategia może się zmienić.

Po dokładniejszy opis gry zapraszamy do tego artykułu.

samuraj_600x600

Samuraj

W grze Samuraj gracze wcielają się w role żądnych władzy daimyo, walczących o dominację w Japonii. Lojalność pomniejszych panów feudalnych, kontrola nad najważniejszymi uprawami ryżu oraz przychylność mnichów pozwolą graczom na rozszerzanie swoich wpływów i przekonanie samurajów do swojej sprawy.

O dokładnym przebiegu gry można przeczytać tutaj.

16141R-BOX-PO-1

Znak Starszych Bogów: Omeny Lodu

Grupa badaczy wyrusza na Alaskę, by powstrzymać nienaturalne burze. Podczas tej wyprawy zmierzą się z nowymi, straszliwymi Przedwiecznymi, potworami i kartami Mitów, które stanowią wyzwanie nawet dla najbardziej doświadczonych badaczy. Talia dzieli także przygodę na dwie części; podczas pierwszej z badacze odwiedzą bardziej cywilizowane tereny Alaski, zaś druga pozwoli badaczom wyprawić się w naprawdę dzikie i niebezpieczne arktyczne rejony.

Więcej informacji o dodatku można znaleźć na tej stronie.

DODRUKI:

eldritch_horror_pl Eldritch Horror

Jest rok 1926, a pradawne istoty o niewyobrażalnej potędze budzą się powoli z długiego snu; przerażające stwory sieją spustoszenie na każdym kontynencie, a struktura rzeczywistości rozpada się, otwierając bramy do dziwacznych, obcych wymiarów – świat stoi na krawędzi katastrofy! Tylko garstka dzielnych badaczy rozumie, co tak naprawdę się dzieje.

numenor_medium Władca Pierścieni LCG: Spadkobiercy Númenoru

Wojna kładzie się długim cieniem na ziemiach Gondoru. Słudzy Czarnego Władcy wylewają się z Minas Morgul, a okrutni Haradrimowie maszerują z południa… Spadkobiercy Númenoru to trzy nowe scenariusze opowiadające o obronie Gondoru przed zakusami legionów Wroga. Oprócz potężnych kart Spotkań i Wyprawy, w rozszerzeniu Spadkobiercy Númenoru gracze znajdą również dwóch nowych bohaterów i wachlarz nowych kart Graczy.

znak_starszych_bogow_400 Znak Starszych Bogów

W czasie długiej historii muzeum zwiedzający podziwiali niemającą sobie równych kolekcję starożytnych reliktów. Jednak niewyobrażalne byty spoza czasu i przestrzeni zamierzają wykorzystać te artefakty, aby wkroczyć do naszego świata i sprowadzić koniec ludzkości. Niewielka grupa odważnych Badaczy desperacko przeczesuje marmurowe sale w poszukiwaniu Znaku Starszych Bogów – legendarnego symbolu, który posłuży do uwięzienia Przedwiecznego i nas ocali.