20 lipca 2017

Premiery: Gra o Tron: Żelazny Tron i Runebound (dodatki)

Walcz o władzę w Westeros lub ocal krainę Terrinoth przed nowym zagrożeniem. Mamy przyjemność poinformować, że dzisiaj do sprzedaży trafia aż pięć nowych tytułów! Zapraszamy Was do udziału w politycznych intrygach w Grze o Tron: Żelaznym Tronie i wybrania swojego ulubionego nowego rozszerzenia do Runebound: Trzeciej edycji!

Gra o Tron: Żelazny Tron

W grze o tron zwycięża się albo umiera. Nie ma ziemi niczyjej.
- Cersei Lannister
hbo11_box_left

Dzisiaj do sprzedaży trafia Gra o Tron: Żelazny Tron, gra planszowa o intrygach i zdradzie dla 3-5 graczy osadzona w ekscytującym uniwersum serialu HBO, oparta na legendarnej grze planszowej Kosmicznych spotkań. Każdy gracz przejmuje kontrolę nad jednym Wielkich Rodów Westeros i rzuca najsłynniejszych członków każdego rodu do walki w epickich bitwach i zakulisowych spiskach. Gracze muszą negocjować, blefować i grozić pozostałym, wykorzystując wszystkie dostępne środki aby zdobyć ostateczną nagrodę – Żelazny Tron!

Każda postać w rodzie dysponuje specjalnymi umiejętnościami, dlatego w zależności od wyboru lidera, gra tym samym stronnictwem może wyglądać całkowicie inaczej.

hbo11_layout

Podczas spotkania dwóch rodów dysproporcje sił obu stron można zwiększyć lub wyrównać, zawiązując sojusz z przedstawicielami innych rodów i prosząc o wsparcie. Wygranie gry samodzielnie jest bardzo trudne, dlatego warto współpracować z innymi graczami, jednak nigdy nie ma gwarancji, że sojusz nie jest tylko kamuflażem nadchodzącej zdrady.

Gra o Tron: Żelazny Tron to doskonała okazja, by sprawdzić swoje umiejętności dyplomatyczne w sieci rozgrywających się negocjacji, manipulacji i zdrad.

Runebound – dodatki

Dziś swoją premierę mają także 4 dodatki do gry Runebound! Nowe wyzwania i przygody w Terrinoth już czekają na nieugiętych śmiałków.

rb02_box_left

Runebound: W sieci

W sieci to pierwszy dodatkowy scenariusz do gry Runebound, który nie tylko wzbogaca rozgrywkę, ale również przygotowuje grę do rozszerzenia Upadek mrocznej gwiazdy. Niniejszy dodatek poprowadzi bohaterów przez Terrinoth opanowane przez śmiertelnie niebezpieczne pająki, którymi dowodzi Królowa Ariada. W zestawie znajduje się nowy scenariusz, 40 nowych kart przygód i fabuły oraz nowy bohater, Jonasz Łagodny.

Złocone Ostrze

Runebound: Złocone Ostrze

Dodatek Złocone Ostrze nie wprowadza nowego scenariusza, lecz skupia się na wachlarzu nowych możliwości dla każdego scenariusza: wzbogaca grę o nowego bohatera, nowe zdolności i zasoby, które pomogą odpowiednio rozwinąć postaci, a nowe karty przygód sprawią, że każda podróż po królestwie Terrinoth będzie pełna przygód. Rozszerzenie zawiera 1 nowego bohatera, 20 kart zasobów, 10 kart umiejętności i 15 nowych przygód. Można je dołączyć do dowolnego scenariusza.

rb03_box_left

Runebound: Upadek Mrocznej Gwiazdy

Upadek Mrocznej Gwiazdy to drugi zestaw scenariuszowy, który wprowadza nowy scenariusz, trzydzieści nowych kart przygód i dziesięć kart fabuły, prowadzących graczy przez nową historię. Gracze zmierzą się z Widmem z gwiazd lub przemierzą Dolinę Skowytów w poszukiwaniu mrocznego okrucha. Nowe karty fabuły odkrywają przed graczami historię mrocznego wpływu gwiazdy na świat Terrinoth, a nowa bohaterka, Zyla, przychodzi z innego świata, aby rozprawić się z postaciami pozostałych graczy.

rb05_box_left

Runebound: Przebudzenie gór

Przebudzenie gór to dodatek, który podobnie jak Złocone Ostrze skupia się na rozbudowie dostępnych możliwości gry i może być dołączany do każdego scenariusza. Nowe karty ubarwiają przygody, dodają nowe sposoby rozwoju bohatera i wprowadzają wiele nowych przedmiotów, dzięki czemu każda gra będzie wyjątkowa. W dodatku znajduje się także nowy bohater – barbarzyńca Nanok od Ostrza.

Czas zdrady i czas zwycięstwa

Zarówno w Westeros, jak i w Terrinoth panuje chaos. Weź sprawy w swoje ręce i pokieruj losami tych światów. Gra o Tron: Żelazny Tron i dodatki do gry Runebound już od dzisiaj w sklepach!