21 czerwca 2018

Premiera: X-wing: Renegaci Sawa i TIE Reaper

swx74-75_title-image

XIV fala już w sklepach

Mamy przyjemność poinformować, że swoją premierą ma dzisiaj XIV fala dodatków do gry Star Wars: X-wing! Do sklepów trafiają dzisiaj dwa nowe myśliwce: zestaw Renegaci Sawa oraz TIE Reaper – oba z zestawami kart zarówno do pierwszej, jak i drugiej edycji gry. Zasiądźcie za sterami nowych U-winga i X-winga i stańcie się iskrą, która rozpocznie ostatni rozdział w historii Najwyższego Porządku lub wykorzystajcie niezwykłą szybkość nowego myśliwca TIE, aby pokonać Ruch Oporu. Poniżej prezentujemy krótki opis dodatków.

Pragniemy ogłosić, że już wkrótce w sklepach pojawi się XIV fala dodatków do gry figurkowej X-wing. W jej skład wchodzą 2 zestawy: Renegaci Sawa oraz TIE Reaper.

Renegaci Sawa

Saw Gerrera i jego renegaci podbijają przestworza ulepszonymi modelami statków Sojuszu Rebeliantów, znanych z Asów Rebelii oraz Bohaterów Ruchu Oporu. W zestawie znajdują się U-wing oraz X-wing T-65 – oba w czarno-białej (galaktycznej ;) ) tonacji, typowej dla wojowników Gerrery.

Choć same statki mogą nie różnic się znacząco od wcześniejszych rozszerzeń, dodatek Renegaci Sawa wprowadza również zestaw kart odznaczających się niespotykanymi manewrami i umiejętnościami bojowymi pilotów – w tym samego Sawa Gerrerę. Wraz z nowymi kartami statków dla U-winga i X-winga T-65 do gry wchodzi 15 nowych kart ulepszeń, które wspomogą rebelianckie szwadrony innowacyjnymi taktykami i usprawnieniami systemowymi.

swx74_spread

W zestawie wszystkie elementy dostępne w polskiej wersji językowej.

Jednym z nowych ulepszeń nich jest Zakłócacz namierzania. Skorzystanie z tej karty uniemożliwia wykonywanie ataku własnym statkiem w nadchodzącej turze, jednak przydziela przeciwnikowi znajdującemu się w odległości 1-3 stan Zakłócone namierzanie. Statek posiadający ten stan nie będzie mógł modyfikować swoich kości ataku podczas natarcia na statek w Zasięgu 1 wyposażony w Zakłócacz namierzania.

swx74_zaklocacz swx74_namierzanie

TIE Reaper

Zaprojektowany jako transportowiec oddziałów szturmowców do misji w atmosferze TIE Reaper pojawił się po raz pierwszy w Łotrze 1. Wyposażony w zaawansowane lotki do precyzyjnych manewrów, grube opancerzenie i potężne działa laserowe TIE Reaper sieje postrach wśród sił Rebelii jako jeden z najniebezpieczniejszych pojazdów w galaktyce.

swx75_spread

W zestawie wszystkie elementy dostępne w polskiej wersji językowej.

Nie jest wyjątkowo zwrotny, co pozostawia go tylko z 1 kością obrony, ale dzięki 6 kadłubom i 2 tarczom jest w stanie przetrwać na polu bitwy wystarczająco długo, by przechylić szalę zwycięstwa na stronę Imperium Galaktycznego. Dyrektor Krennic, a nawet sam Imperator mogą dołączyć do bitwy wraz z oddziałami Szturmowców Śmierci. Twoja przewaga znacząco wzrośnie, gdy możliwości twoich przeciwników zostaną ograniczone żetonami stresu, przyznanymi przez Szturmowców Śmierci.

swx75_szturmowcy

Ponadto zestaw TIE Reaper zawiera 11 nowych kart ulepszeń i 4 karty statku, które umożliwią wcielenie w życie wspaniałych taktyk i genialnych planów bitwy, wynoszących każdą rozgrywkę na zupełnie nowy poziom.

Nie damy się bez walki!

Wybierz swoje stronnictwo, przydziel pilotów do statków i podbij galaktyczne przestworza! Nowa fala dodatków już w sklepach!