30 listopada 2017

Premiera: Gra o Tron Catan: Braterstwo Straży

catan_got_mini

Z wielką przyjemnością informujemy, że już od dzisiaj Gra o Tron Catan: Braterstwo Straży jest dostępna w sklepach. To niezwykłe połączenie Catanu i Gry o Tron zaowocowało nowym trybem rozgrywki i jedną z najlepszych gier w historii serii.

Ale o co chodzi?

Chociaż w Grę o Tron Catan: Braterstwo Straży możecie grać tak, jak w zwykły Catan, to najciekawsze kryje się w wariancie „Braterstwo Straży”, w którym staniecie na czele dowódców Nocnej Straży i poza rozbudową twierdz, zajmiecie się także obroną Muru przed hordami dzikich.

cn3015_sample

W każdej turze dzicy będą przemieszczać się ze swoich obozów i zmierzać prosto na Mur. Możecie ich powstrzymać wspólnymi siłami, dostawiając na Mur swoich strażników. Choć zwycięzca może być tylko jeden, to współpraca będzie potrzebna – jeśli zaniedbacie obronę Muru, wszyscy przegracie!

Catan – jedyna gra, która ma znaczenie

Dzicy mają tylko jeden cel – chcą ograbić wasze włości do gołej ziemi. Jeśli dziki przejdzie przez Mur, blokuje pole na którym się zatrzyma. Pole to nie będzie już produkowało surowców, nawet jeśli na kości wypadnie jego numer. Bierzcie to pod uwagę, kiedy będziecie zakładać nowe osady w pobliżu Muru.

cn3015_tormund

Nie jesteście jednak sami – możecie skorzystać z pomocy różnych postaci znanych z powieści Georga R. R. Martina. Już na początku gry każdy gracz otrzymuje jedną kartę postaci, która pomoże mu w pierwszych rundach gry. karty są dwustronne – po wykorzystaniu zdolności z jednej strony gracz może obrócić kartę na stronę B lub odrzucić ją, aby wybrać nową.

cn3015_cardfan1

Z pomocą straży, bohaterów, uważnego planowania i rozważnego handlu może uda wam się utrzymać Mur. Pamiętajcie jednak, że każdy chciałby zagarnąć dla siebie tytuł Lorda Dowódcy – Gra o Tron Catan: Braterstwo Straży to gra, w której wasze intrygi będą miały niebagatelne znaczenie dla wyniku rozgrywki.

Catan pod choinką

Nie ma lepszego pomysłu na prezent dla fanów Gry o Tron i/lub Catanu – Gra o Tron Catan: Braterstwo Straży to połączenie wyjątkowe, które wywodzi się z prostych zasad uznanej serii, osadzonych w jednym z najbardziej rozpoznawalnych uniwersów ostatnich lat.

Grę o Tron Catan: Braterstwo Straży znajdziecie w swoim lokalnym sklepie z grami planszowymi i w naszym sklepie internetowym.